Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperatura


kamil1551

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy posiadam audi a4 b6 1,9 tdi 130km ostatnio mjalem wielkie wachamia temperatury na blacie podczas jazdy wchodzila na 90 po chwili spadala na 75-80 jak dostawala obrotow wchodzila na 90 wymienilem termostat na nowy zakupiony w aso po wymianie kolejny problem wskoczyl bo brak mozliwosci uzyskania 90 stopni wskazowka stoi twardo tak na 85 stopniach. Wyna czujnika temperatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahania temperatury to uwalony czujnik

jak termostat to wskazówka nie ma wahań tylko że nie osiąga właściwej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień czujnik od kogoś albo kup nowy i zobacz czy będzie dobrze. Jeśli w dalszym ciągu nie osiągniesz temperatury to zainteresuj się ponownie termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj sprawdziłem VAGiem temperatury i silnik po trasie 200 km gdzie na zewnątrz ponad 24stopnie osiągnął 75 stopni i te same parametry przekazuje na wskaźnik na blacie wnioskuje tym że czujnik jest dobry!? zamieniłem też korki zbiorniczka brak poprawy ;/. auto na postoju przy wyłączonej klimie uzyskało 90stopni na blacie wskazówka trzymała pion ale gdy tylko ruszyłem uruchomiłem klimę temperatura spadłą do wcześniejszej pozycji;/ Termostat przed włożeniem sprawdziłem w czajniku pracował książkowo, dodam że to jest drugi termostat pierwszy założyłem zamiennik była ta sama sytuacja uznałem że jest to nadal wina termostatu wiec kupiłem kolejny w ASO i niestety nic to nie zmieniło ;/ jak ktoś miał podobny problem proszę o pomoc bo brak mi już pomysłów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czujnik sprawdziłem VAGIEM brak jakich kolwiek przekłamań temperatura silnika 77 i temperatura wysyłana na blat również 77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz że uszkodzony czujnik przekłamuję temperaturę i przez to masz za małe wskazanie

jak byś nie wiedział czujnik sprawdza sie vagiem w grupie 1 silnik i grupie 17 licznik

i mnie nie pouczaj bo już nie raz ten temat przerabiałem

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura została sprawdzona vagiem w silniku i liczniku jest taka sama!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego stwierdzam że czujnik jest dobry bo nie ma różnicy temperatur gdy sprawdzałem vagiem wartość silnika i wartość licznika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłop swoje baba swoje

uszkodzony czujnik może zaniżać temperature silnika

prościej tego nie idzie napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z resztą temat wałkowany na forum 100razy

poczytaj jakie sa objawy uszkodzonego czujnika a potem sie wymondrzaj

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego muszę zwrócić honor bo byłem święcie przekonany że jeżeli dwie wartości temperatury się nie różnią to czujnik jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co to ma do rzeczy jak wyłączę klimę i zacisnę wąż od klimy to na vagu pokazuje poprawną temperaturę na silniku i na liczniku również wskazówka stoi w pionie? Też wina czujnika?? c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw się na zapas wymień ten czujnik i zobacz co będzie się działo

polecam ci taki

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-audi-a2-a3-a4-059919501a-i6589897778.html

montuje je i nie ma z nimi problemu

u mnie smiga od 3 lat bez problemu

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...