Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Jeśli nie sprzęgło to co ?


yankees

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ruszaniu z samego sprzegla czuje jakies trzesienie. drgania, szrpania sinikiem (tak mi sie wydaje ze silnikiem , siedzac jako kierowca dczuwam ze dzieje sie to z przodu)Czesto ruszam z samego sprzegla moim dizelkiem i niepokoji mnie takie zachowanie.

Podobny problem miaem pare miesiecy temu tylko ze drgania byly bardzo mocne i nawet buda trzeslo...okazal sie ponoc ze sprzeglo sie konczylo -wymienilem z 4 miesiace temu. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie nie mialem takiego problemu poza tym ze sprzeglo pozniej zaczelo ciezko chodzic tak sie dzieje od jakiegos miesiaca moze poltora[br]Dopisany: 17 Styczeń 2009, 10:25_________________________________________________a moze to ma cos wspolnego z mala ilscia oleju w silniku...od tak gdybam.wymienilem przed 3 dniami i mam wrazenie, ze jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sprzęgło założyłeś?.. Trochę dziwne że w krótkim czasie zaczęło ciężko chodzić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash::mysli: dalej mi tak szarpie przy ruszaniu najbardziej jak jest zimny ale musze obczaic przy rozgrzanym silniku.

Kolego jest to firmy" LUK" kupilem kaplet.

Jak mi zmienil sprzeglo , gdy wsiadlem do auta to sprzegielko chodzilo bardzo lekko. W ogole go nie czulem, bo stare to ciezko chodzilo.

Dlugo sie nie pocieszylem, bo minelo z 2 dni i sprzeglo bardzo ciezko sie wciskalo (pytalem mechanika co mi to robil to mowi ze jest oki) i jest tak do tej pory z tym ze se przyzwyczailem..dodam... w momencie, gdy popuszczam sprzeglo rowniez jest silne odbicie.

Noo ale obecnie denerwuje mnie to szarpanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash::mysli: dalej mi tak szarpie przy ruszaniu najbardziej jak jest zimny ale musze obczaic przy rozgrzanym silniku.

Kolego jest to firmy" LUK" kupilem kaplet.

Jak mi zmienil sprzeglo , gdy wsiadlem do auta to sprzegielko chodzilo bardzo lekko. W ogole go nie czulem, bo stare to ciezko chodzilo.

Dlugo sie nie pocieszylem, bo minelo z 2 dni i sprzeglo bardzo ciezko sie wciskalo (pytalem mechanika co mi to robil to mowi ze jest oki) i jest tak do tej pory z tym ze se przyzwyczailem..dodam... w momencie, gdy popuszczam sprzeglo rowniez jest silne odbicie.

Noo ale obecnie denerwuje mnie to szarpanie :mysli:

j ja mam tak jak ty, tez wymienilam na LUK-a. I tez po wyjezdzie z zakladu bylo ok, a po jakims czasie zaczelo poszarpywac :( Na sniegu mozna powiedziec , ze w miare plynnie rusza. Ale najpewniej to wina sprzegla :confused4: ktoregos razu kolega mechanik wymienial mi olej w silniku i musial przebic filtr , zeby go odkrecic. Pozniej karcherem wymyl i chyba troszke tego oleju musialo sie dostac na sprzeglo. Troszke sie slizgalo ale bylo plynnie i super :> teraz znowu szarpie ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem szarpania sprzęgła może być pęknięta sprężyna docisku lub skrzywiona tarcza sprzęgłowa np. w wyniku nieprawidłowego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem jak kolega yankees,borykałem sie z tym rok czasu i mialem juz dosyc tego samochodu i takiej jazdy, stalo sie to po wymianie sprzegła mechannik wstawił mi sash ale po tej wymianie po 3 kilometrach zaczeło cos tak jakby rechotac cos w skrzyni na puszczonym sprzegle, sprzeglem szarpalo niesamowicie myslalem ze mi silnik wpadnie na kolana, mechannik oczywiscie zwalił na skrzynie i powiedział ze to musiało jakies łożysko sie zuzyc a ze to sie stalo po wymianie sprzegła to przypadek, pojechałem do innego warsztatu wstawili mi kamplet luka i od tamtego mometu skonczyla sie moja katorga, okazało sie ze wczesniejszy pan mechannik wstawił mi jakies stare sprzegło od innego auta takich ludzi to sie powinno wystrzelac, ja za komplet luka zaplaciłem 750zł i takie powinno byc uciebie zadne inne, jesli masz problem z tym sprzeglem to napewno jakas wada fabryczna, jest jeszcze sprzeglo z axa do naszego auta te podobno idzie na 1 montaz ale kosztuje chyba ponad tysiaka wiec poco przepłacac jak luka jest ok, na twoim miejscu wyja bym te sprzeglo i dał do reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem szarpania sprzęgła może być pęknięta sprężyna docisku lub skrzywiona tarcza sprzęgłowa np. w wyniku nieprawidłowego montażu.

a ktores z tego moze powodowac to ze sprzeglo mocno mi odbija i ciezko chodzi ( chociaz teraz juz sie pewnie przyzwyczailem ale byl okres ze musialem mocno naciskac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to wina docisku.Czeka cie jeszcze raz wymiana ,kup cały kpl. i stój przy mech.jak mu nie ufasz do momentu kiedy założy skrzynie i ja dokreci będziesz miał pewnośc że założył kpl. który mu dałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ruszaniu z samego sprzegla czuje jakies trzesienie. drgania, szrpania sinikiem (tak mi sie wydaje ze silnikiem , siedzac jako kierowca dczuwam ze dzieje sie to z przodu)Czesto ruszam z samego sprzegla moim dizelkiem i niepokoji mnie takie zachowanie.

Podobny problem miaem pare miesiecy temu tylko ze drgania byly bardzo mocne i nawet buda trzeslo...okazal sie ponoc ze sprzeglo sie konczylo -wymienilem z 4 miesiace temu. :hi:

Kolego, ja w swoim 1Z miałem podobne objawy jak Ty. Trzęsienie przy ruszaniu, nasilające się szczególnie na skręconych kołach. U mnie objawy nasiliły się po wymianie sprzęgła (komplet LUK). Nie dała nic wymiana poduszek pod skrzynią i silnikiem, trzęsienie pozostało. Cały czas byłem przekonany, że jest to wina sprzęgła, ale jakiś czas temu posypała mi się skrzynia i kupiłem inną, na nowej skrzyni trzęsienie nie występuje. Dodam, że sprzęgło nie było ruszane od ostatniej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dalej mecze sie na tym sprzegle poniewaz znajomy mechanik mnie tak zwodzi , ze tam zagladie do dzis. Jezdze tak poniewaz niemam zamiaru kupowac ponownie nowego kompletu.

Zastanawiam sie czy czasem przez to sprzeglo mi sie nie spali, mam wrazenie ze juz zaczyna slizgac. Na samym koncu podczas zmieniania biegow wyzszych przy puszczani sprzegla zaczyna mi cos poszarpywac ,a dzisiaj to jak puszczalem sprzeglo ruszajac z 1 biegu to tak jakby sie konczylo bralo na samym koncu i tak bardzo slabo ...koncowka sprzegla[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2009, 19:57_________________________________________________mam wrazenie, ze gdy jest mokro-wilgotno na zewnatrz to mniej szarpie badz wcale[br]Dopisany: 17 Październik 2009, 14:27_________________________________________________Dzaiaj to tak skakal mi jakby chcial silnik wyskoczyc...ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...