Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ciemny kolor płynu chłodniczego [1.8T]

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziś w trakcie jazdy (przy wyprzedzaniu) spadła temperatura płynu chłodniczego w okolice 60stopni (wskazanie na blacie), po czym sterownik LPG przełączył zasilanie na benzynę i nie mogłem tego ponownie włączyć.

Po zgaszeniu silnika zajrzałem pod maskę i okazało się, że płyn w zbiorniczku wyrównawczym ma ciemny, prawie czarny kolor. W sobotę gdy zaglądałem był różowy.

 

Co się mogło stać?

Bo potem temperatura wróciła do normy i z przełączeniem na LPG nie było już problemu.

 

 

Edycja:

wyciągnąłem trochę płynu strzykawką, nie wygląda źle. To bardziej nazbierało się ciemnego osadu w części zbiorniczka wyrównawczego. 

Ale nadal nie ma pomysłu na nagły spadek temperatury cieczy chł. podczas jazdy.

Edytowane przez erchi

Opublikowano

Tak jak pisałem Ci - szukaj nieszczelności w układzie. 

Opublikowano

Jeżeli nie ma ubytków to nieszczelnośc nie wchodzi w grę.
Przepłukaj cały układ jakimś octem i gorącą wodą.

Opublikowano
  • Autor

Ubytki były, po wymianie króćca z tyłu trochę się uspokoiło. 

 

Poza tym termostat raczej do wymiany - podczas jazdy dobiło w normalnym tempie do 90st, po czym powoli spadało w okolice 60 i tak już zostało. Po zgaszeniu silnika na kilka minut i ponownym odpaleniu, na blacie widniało 90st i podczas dalszej jazdy tak zostało.

Opublikowano
27 minutes ago, erchi said:

Ubytki były, po wymianie króćca z tyłu trochę się uspokoiło. 

 

Poza tym termostat raczej do wymiany - podczas jazdy dobiło w normalnym tempie do 90st, po czym powoli spadało w okolice 60 i tak już zostało. Po zgaszeniu silnika na kilka minut i ponownym odpaleniu, na blacie widniało 90st i podczas dalszej jazdy tak zostało.

A gdzie masz w 1 poście wzmianke o ubytkach?

Opublikowano
  • Autor

Lekkie ślady wycieków w okolicy reduktora i podstawy filtra oleju. Dokręciłem opaski.

 

Temperaturę 90st. osiąga, po czym schodzi poniżej 70 i tak już zostaje. Po zgaszeniu silnika na kilka minut i ponownym ruszeniu w trasę wskazuje już 90st i tak trzyma, rzadko kiedy ponownie spada w okolice 70.

Termostat się najwyraźniej przycina, więc będzie do wymiany.

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
Dnia 26.06.2017 o 22:17, azure napisał:

Tak jak pisałem Ci - szukaj nieszczelności w układzie. 

No i się znalazło - króciec z tyłu silnika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.