Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap z 1,6 ALZ Na 1.8t AJL przedni napęd


Fajlamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Na wstępie zaznaczę że nie chce rozwijać dyskusji na temat czy to się opłaca i że lepiej kupić Q niż pakować w ośkę a najlepiej sprzedać i kupić 1.8t z Q rozumiem to wszystko i każdą taką opinie szanuje ale nie o tym chcę podyskutować.

A więc posiadam jak wyżej 

Audi A4 B5 1.6 ALZ 2000r.

Chcę zamontować 1.8t AJL, tylko chciałem się z nim pobawić trochę. Ogólnie wiadomo remont generalka itd ale chciałem coś lekko podkręcić, a dokładnie to jakieś 250-260 hp i tu rodzi się moje pytanie. Czy przednia oś to pociągnie bezawaryjnie? Chodzi mi o trwałość żeby co 10tyś czegoś w napędzie nie ryć.. jeśli pier.. farmazony z góry przepraszam ale wolę zapytać niż potem rozkładać ręce.. Jaką skrzynie najlepiej? Nie ukrywam chciałbym 6 skrzynie ale może być z tym problem.. Chciałbym się dowiedzieć jakie kody skrzyń bez Q mogę śmiało założyć i od czego półośki? Jeśli macie jakieś pomysły, opinie, sugstie, propozycje dotycząc tego swapa mile widziane :)

W razie czego jest opcja z silnikiem 2.8 v6 193km bo posiadam takowy motor do remontu ale wydaje mi się 1.8t bardziej rozwojowe a w V6 kusi trochę dźwięk motoryzacji :)

Z góry dzięki pozdrawiam :)

(Jeśli to zły dział przepraszam i proszę o informacje w którym to umieścić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze da sie zalozyc skrzynie od s4 do oski tylko trzeba bedzie zaspac torsen lub dorobic nakladke na niego zby go zablokowala. Widzialem kiedys jak magik od skrzyn takie cos dorabial w Suchedniowie do a4 ale tam byl silnik 2.8 wiec nie wiem czy skrzynia od v6 podejdzie do r4 alena 90% tak tylko sprzeglo moze byc inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po swapie z 1,8 adr na 1,8T apu .obecnie  194 konie na 310 niiuta..i nie żałuję tej operacji.

Są 300 konne b5 z ośką i jeżdżą ,,,tuner musi zrobić dobry program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...