Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lusterka[A4 B5 99']


tomek01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Lusterko fotochromatyczne się rozlało, zakupiłem nowe, tylko pytanie jak je wymienić, zdjąłem osłonkę pod którą ukazał się kabel, wiem jak odczepić lusterko od uchwytu ale pytanie jak odłączyć ten trzpień od szyby by włożyć nowe lusterko.

 

Pomożecie?!? :)

Edytowane przez tomek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt zostaje, lusterko jest na kulce.
Musisz pokombinować żeby je ściągnąć.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś mu wytłumaczył ?

 

Co chcesz wymienić całą obudowę czy samo szkło?

 

Szkło żeby wyjąć odkręcasz wkręta od spodu w prawym małym lusterku lub 2 w lewym. Ściągasz czarny dolny plastik jest na zatrzaskach, wypinasz od strony lustra i o jego wyjęciu masz dostęp do kabli od grzania i do zatrzasków które trzymaja szkło jak podwarzysz 2 zatrzaski jest ich 4 to szkło ci wyjdzie. Można je tez zdemontować od zewnątrz ale jest troche gorzej. Odchylasz szkło maksylalnie i podwarzasz zatrzask i szkło wyskoczy. Montaż polega na wcisnieciu go na obudowę gdzie sa silniczki. Proste, jak dobrze popatrzysz to załapiesz o co chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie dopisałem mam na myśli lusterko wewnętrzne, zdjęcie z kulki ogarnąłem, kable również, ale kable przechodzą przez trzpień który przymocowany jest do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik, Ty mu tłumaczysz o lusterku zewnętrznym a ja wewnętrznym.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozebrać stare lusterko, może w środku jest kostka i da się przewód rozłączyć.
Innym rozwiązaniem jest wyciągnięcie lampki podświetlenia wnętrza i tam moze jest kostka od fotochromu.
Uchwytu nie ruszaj bo jest on dość mocno przyklejony do szyby.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sobie jeszcze nie poradziłeś to robi się to tak. Łapiesz mocno za ten jak to nazwałeś trzpień (najlepiej przez jakąś szmatę, wtedy masz lepszy chwyt) i przekręcasz w lewo lub prawo tak jakbyś odkręcał butelkę lub słoik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...