Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Ostatnio jadac autostrada auto ladnie sie zbieralo do 160-170 ale na 2/3 pedalu gazu czy dodawalem czy odpuszczalem nie przyspieszalo nie moglo przekroczy 170 doslownie na tylu sie zatrzymalo. Wiem ze 1.9 tdi 110km nie jest autem wyscigowym ale wydaje mi sie ze te 1900-200 powinien pojechac lib chociaz powoli sie zbierac, dodam ze mam zamiar niedlugo zregenerowac turbine bo zaczyna  przepuszczac olej. Ale to nie jest Raczej tego przyczyna.

Co wy o tym sadzicie?  

 

Edytowane przez NerQ'u

Opublikowano

bez logów ciężko coś stwierdzić a turbo może wystarczy tylko przeczyścić łopatki i dać nowe uszczelnienia

miałem a4 b5 AFN w sedanie dochodziła do 220km/h wg.licznika oczywiście seria bez chipa

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano
  • Autor

Ile kosztuje sprawdzenie pracy silnika to wystarczy na hamownie jechac,  bo na zwyklym vag nie mam bledu 

Edytowane przez NerQ'u

Opublikowano

vag wystarczy zrób na początek log silnika grupa 011

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, wyzyk83 napisał:

 

Edytowane przez NerQ'u

Opublikowano
  • Autor

Witam ,

wrzucam logi 011 na rozgrzanym silniku, statyczne i dynamiczne (3 bieg od 1,5tys do 4tys )

statyczne

http://vaglog.com/log-011_jb4qA2.html

dynamiczne

http://vaglog.com/log-011_R6AwL6C.html

Mam nadzieje że ktos pomoże mi zdjagnozować tą przyczyne

 

Opublikowano

Czy miales caly czas w trakcie logu gaz w podloge? Dobrze zrob loga od 1200rpm najlepiej na 4 biegu. 

Opublikowano
  • Autor

caly czas mialem gaz w podlodze, na logu pokazuje od 1200 do 4200

jezeli to istotne to zrobie na 4 biegu zrobilem tak bo sie tak doczytalem

 

Opublikowano

Zrob tez 11 w basic settings. I obserwuj ruch sztangi, powinien byc okolo 2cm. Fajnie by bylo gdybys sprawdzil ile jest podcisnienia na gruszce, ogolnie turbo bardzo kiepsko wstaje i ma raz przeladowania a raz niedoladowania co wskazuje na zawalone syfem vnt czyli raczej do czyszczenia geometria w turbo

Opublikowano
  • Autor

Daje dynaniczne na 011 na 4 biegu,

http://vaglog.com/log-011_5cHO2lZ.html

 

Nie zrobilem nic w bass seting bo blad wyskoczyl :/ 

Opublikowano

Jak dasz radę to wrzuć jeszcze dynamiczne grupy 3 .

Opublikowano
  • Autor

Log grupy 3 wykonuje sie normalnie?  I w jakich warunkach go robic jazda normalna pedal podloga ktory bieg i od jakich obrotow. 

Dodam ze auto od jakiegos czasu ma swoje fazy czasami jak go cisne to sie przycina czyli zbiera sie, muli zbiera sie,  na biegu to z reguly 3 takie delikane szarpania a czasami jak dam buta to az oczy sie ciesza :)

 

 

Jak mozecie podajcie mi z gory wazne grupy log to porobie kwestia jezeli wszystkie logi dynamiczne robi sie tak samo to moge zrobic wszystkie

Edytowane przez NerQ'u
Za malo informacji

Opublikowano

Zrób grupy 003 i 008, 4 bieg od 1400-4000 obr/min gaz cały czas w podłodze. Logi robisz tak samo jak wcześniej grupę 011.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki,  jutro wrzuce te 03 i 08 dynamiczne i statyczne. 

Opublikowano

Przepływomierz do wymiany i powinno być ok.

Opublikowano
  • Autor

Objawy awarii

  • Zapala się kontrolka silnika, albo powiadomienie o zbliżającym się przeglądzie.
  • Spadek, brak mocy podczas przyspieszania.
  • Niestabilna praca silnika na biegu jałowym i/lub wysokim.
  • Nadmierne wibracje podczas postoju.
  • Mimowolne, zauważalne zmiany obrotów silnika

 

Owszem mam inspekcje 2. 

A reszte objawy sie niezgadzaja, 

A blad egr moze cos moec do tego?  

Przeplywomierz mam napewno dobry auto pracuje rowno, jutro postaram sie nagrac predkosc max 

 

 

Edytowane przez NerQ'u

Opublikowano

To że auto pracuje równo to jeszcze o niczym nie świadczy, przepływka pokazuje za małe wartości zasysanego powietrza i komputer obcina Ci dawkę paliwa przez co auto jest słabsze. Żeby zobaczyć czy egr działa prawidłowo zrób logi Basic Settings grupy 003, loguj przez minutę.

Opublikowano
  • Autor

Ja wyczyszcze fitr powietrza bo tam moze byc zator i zobaczymy czy beda rezultaty. Nie mam dostepu do bass seting :/ nie mam chyba pelnej wersji 

 

Opublikowano

Jak już będziesz czyścił filtr powietrza to przeczyść przy okazji przepływke i zrób logi 003 jeszcze raz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.