Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[1.9 TDI AFN] Logi dynamiczne i statyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,
potrzebowałbym analizy logów statycznych i dynamicznych. Ogólnie mocno da się odczuć jak depnąłem mu, to że od 3 tys do 4 tys szedł jak totalny muł jakby mu turbo odcięło

Z góry dzięki za pomoc, podrzucam logi:
http://vaglog.com/log-000_RnZsr84.html
http://vaglog.com/log-000_011_5sPN5K6.html

Opublikowano

Zrób jeszcze dynamiczne grup 003 i 008. Z tego co dałeś widać że coś jest nie tak z geometrią turbiny, późno wstaje potem przeładowuje i doładowanie zaczyna skakać. Wejdź w Basic Settings w grupę 011 zacznij logować i sprawdź czy sztanga turbiny wykonuje ruch około 2cm.

Opublikowano
  • Autor

Zrobione, wybrałem się na prosty odcinek zrobiłem odrazu jeszcze raz 011, 008 i 003 w jednym. Sprawdzałem jeszcze tą sztangę o której mówiłeś i ona nie porusza się tak jak powinna, przed wyjazdem oglądałem jakiś tam filmik z tym i ona się porządnie ruszyła na te ok. 2 cm co mówiłeś a u mnie na max 1 cm.
logi: http://vaglog.com/log-011_003_008_DcQ7W.html

Zapomniałbym, po odpaleniu BSa i logów zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych, jeśli to istotne

Edytowane przez Blue663

Opublikowano

Miganie kontrolek jest normalne w BS, posprawdzaj wszystkie wężyki podciśnieniowe, jak nic nie znajdziesz to geometria turbiny do czyszczenia.

Opublikowano
  • Autor

Tak zrobię, dzięki wielkie za pomoc!:hi:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć,

Mam podobny problem turbo odcina przy 140-150 km/h a jeżeli wcisnę gaz w podłogę to odcina szybciej...

silnik AFN jak u kolegi wyżej, wężyki podciśnienia wymienione a geometria turbiny wyczyszczona

2 logi dynamiczne: 

Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_6MKTB.html
Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_6wTlG.html

Opublikowano
Dnia 25.07.2017 o 16:51, adriano9405 napisał:

Cześć,

Mam podobny problem turbo odcina przy 140-150 km/h a jeżeli wcisnę gaz w podłogę to odcina szybciej...

silnik AFN jak u kolegi wyżej, wężyki podciśnienia wymienione a geometria turbiny wyczyszczona

2 logi dynamiczne: 

Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_6MKTB.html
Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_6wTlG.html

Pozostaje jeszcze sprawdzenie N75, zamień N18 z N75 i zobacz jak z nim ładuje. Jeśli będzie będzie lepiej to N75 do czyszczenia. Trzeba ściągnąć metalowy pierścień (dośc brutalnie, ale bez obaw, można go zniszczyć) i wyczyścić wszystko w środku WD40, mając na uwadze przepływ przez membranę.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 27.07.2017 o 09:27, Undisclosed napisał:

Pozostaje jeszcze sprawdzenie N75, zamień N18 z N75 i zobacz jak z nim ładuje. Jeśli będzie będzie lepiej to N75 do czyszczenia. Trzeba ściągnąć metalowy pierścień (dośc brutalnie, ale bez obaw, można go zniszczyć) i wyczyścić wszystko w środku WD40, mając na uwadze przepływ przez membranę.

zaworek podmieniony na N18 ładował lepiej na niższych obrotach ale też odcinał, zamieniłem na N75 przedtem go czyszcząc i także odcina ale przy 160km/h czasem 170km/h chyba że na niższym biegu wcisnę gas w podłogę to odetnie szybciej.

teraz pytanie: N75 do wymiany czy może to być coś innego ?
ori do AFN to koszt 360-380 zł, mają też zamienniki za 190 zł tylko nie wiem jak się przyjmie...

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam wszystkich.

Mój problem objawiał się odcinaniem turbiny w czasie jazdy. 

Pierwsza diagnoza -  przewody - wymienione, nie pomogło

druga diagnoza - zawór n75 - wymieniony na inny, następnie zamieniony z n18 - nie pomogło

trzecia diagnoza - sztanga - rozruszanie miało pomóc - nie pomogło

czwarta diagnoza - turbina na stół i porządne czyszczenie. Po tym zabiegu jeżdżę bez w/w objawów ponad rok. Turbina nie wchodzi w żaden tryb awaryjny, sztanga chodzi płynnie bez zacięć. No i egr poszedł w odstawkę.

Do dzisiaj, w czasie jazdy zabrakło mocy i trza było zjechać, zagasić silnik i ponownie odpalić.

Proszę zerknijcie na mój log dynamiczny grup 011 i 003 które wykonane były 17.06 i  opowiedzcie coś o nich.

http://vaglogi.pl/log-011_8Q3WfW.html

http://vaglogi.pl/log-003_IxM43g3.html

Wrażenie moje takie jakby turbina za mało pompowała, albo za późno wstawała

Pozdrawiam.

Problem rozwiązany.

Winny zawór N75. Po podłączeniu vacuometr - a pod ten zwór okazało się, że się zawiesza. 

Zrobiłem podmiankę z N18 i wszystko wróciło do normy.

pozdrawiam.

Edytowane przez kho

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.