Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z płynem chłodniczym a4 b7 1.9 bke


emate2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, otóż zmagam się z problemem ubytku płynu chłodniczego. Ucieka mi przez zbiorniczek wyrównawczy. Jest tam taki kanalik którym wyrzuca nadmiar. Problem polega na tym, że cały czas tamtędy wyrzuca. Sprawdzałem już wszystkie opcje jakie są opisane w internecie. Uszczelka pod głowicą jest cała (robiłem test ciśnienia na zbiorniczku i jest ok) płyn jest czysty, termostat sprawny bo łapie temperaturę i wskaźnikł nie szaleje. Chłodniczka egr cała (rozkręciłem wszystko poczyściłem posprawdzałem i gitara) pali od kopa i nic nie kopci ani na biało ani na czarno. Korki od zbiorniczka już chyba ze trzy sprawdziłem i problem się powtarza, za cholerę nie mogę dojść co jest nie tak, np. po przejechaniu 200-250 km na trasie wyrzuci około 200ml. Proszę pomocy bo już skończyły mi się pomysły jak to namierzyć i zrobić. Pozdrawiam

 

Ps. odpowietrzenie też robiłem i nie pomaga

Edytowane przez emate2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego sprawdzałem właśnie takim testerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś manometr  do układu chłodzenia i ciśnienie w nim nie przekracza 1 bar ?

Jeżeli tak to pozostaje tylko w mienia zbiorniczek wyrównawczym i powinno być ok.

Jeżeli dochodzi do 1,5 bara i chwilami nawet tą wartość przekracza to gdzieś się spaliny do układu chłodzenia jednak przedostają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wymienić zbiorniczek, może pomoże. Manometru nie podłączałem. Jeśli przekroczy 1.5 bar-a to gdzie szukać problemu? Już mi ręce opadają :(

 

P.s gdzie ewentualnie wpiąć się tym manometrem?

Edytowane przez emate2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim Audi a4 b7 1.9 tdi 116 koni. Problem jest tego typu że wyrzuca mi plyn chlodniczy ze zbiorniczka wyrownawczego a mianowicue dolem tz jak odkrece korek od zbiorniczka to jest tam dziura na wylot ktora konczy sie pod zbiorniczkiem i tam ucieka ostatnio byl odpalony 1.5 h dobrze rozgrzany weze wszystkie sa cieple przelew nie zatkany bo widac jak wpusza plyn do zbiorniczka wentylator sie zalaczyl olej czarny plyn ladny rozowy. Co to moze byc klubowicze pomocy bo juz nie mam sily a jestem zagranica 

IMG_0313.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...