Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi a4 B7 PROBLEM z wycieraczkom i podgrzewaniem tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam 

Mam pewien problem z elektronikom i nie mam pojęcia gdzie zacząć szukać usterki 

Pewnego dnia zauważyłem nie działającą tylną wycieraczkę jak tego było by mało

padło też grzanie tylnej szyby zawsze wszystko działało nie mam pojęcia co się stało 

Edytowane przez lero21

Opublikowano

Stawiam na połamane przewody elektryczne

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wycieraczka to standard. Przerabiałem ten problem chyba w każdej wersji audi z dotychczas posiadanych. Akurat b7 mają prostą konstrukcję. Najprawdopodobniej jest to usterka mechaniczna. Oring na wałku mechanizmu puszcza płyn do środka i wszystko rdzewieje zacinając się. Zdejmujesz tapicerkę klapy, odkręcasz wycieraczkę i trzy śruby z mechanizmu silnika. Rozkręcasz mechanizm przekładni, demontujesz oś i tryby. Części metalowe czyścisz, resztę smarujesz smarem i składasz. najlepiej jest wymienić oring uszczelniający bo za rok problem powróci. Niestety nie mogę znaleźć opakowania od oringu bo bym Ci podał rozmiar. Powinno wszystko hulać jak nowe.

Opublikowano

Tak dokładnie jak kolega opisuje . Źle skonstruowane są te silniczki od wycieraczek .

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Gdyby ktoś coś wiedział na temat tego oringu to poproszę o info. Wczoraj właśnie rozbierałem silniczek i zostało tylko wymienić ten oring bo podcieka na łączeniu

Opublikowano

Ogrzewanie tylnej szyby nie działa przez wadliwy silniczek?

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, wisiel napisał:

Wycieraczka to standard. Przerabiałem ten problem chyba w każdej wersji audi z dotychczas posiadanych. Akurat b7 mają prostą konstrukcję. Najprawdopodobniej jest to usterka mechaniczna. Oring na wałku mechanizmu puszcza płyn do środka i wszystko rdzewieje zacinając się. Zdejmujesz tapicerkę klapy, odkręcasz wycieraczkę i trzy śruby z mechanizmu silnika. Rozkręcasz mechanizm przekładni, demontujesz oś i tryby. Części metalowe czyścisz, resztę smarujesz smarem i składasz. najlepiej jest wymienić oring uszczelniający bo za rok problem powróci. Niestety nie mogę znaleźć opakowania od oringu bo bym Ci podał rozmiar. Powinno wszystko hulać jak nowe.

zastanawia mnie jeszcze jeden problem czemu nie działa grzanie tylnej szyby obie usterki wyszły w tym samym momencie 

czy nie działająca podgrzewanie tylna szyba morze być powodem usterki wycieraczki?

zastanawiałem się czy nie ma od tych urządzeń bezpiecznika, jeśli jest to gdzie się znajduję?

Opublikowano
  • Autor

kolokk a u ciebie działa podgrzewanie tylnej szyby ?

Opublikowano

Złamane kable w przelotce gumowej do klapy. Przerabialem temat niedawno

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Tak, ogrzewanie u mnie działa, ja rozbierałem tylko silnik wycieraczki. Też bym obstawiał kable w gumowym przelocie w przypadku dwóch usterek jednocześnie.

Opublikowano
  • Autor

Niedziałająca tylna wycieraczka to już wiem że to  oring widoczny jest wyciek .Po uruchomieniu tylnego spryskiwacz jest widoczny wyciek poniżej trzpienia ramienia wycieraczki. Co do wiązki u mnie przewody są zamaskowane razem z zawiasami klapy.

Pytanie mam takie  stojąc od tyłu samochodu jest to prawy zawias czy lewy ?

Opublikowano

Prawy

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.