Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 Sedan TDI 190KM Manual


sylwek28

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kosmita napisał:

no ok. Co do Passata to mówiłem, że podobnie wyposażony i tak ustępuje trochę Audi. A co do innych marek premium to jak ktoś ponad prowadzenie ceni ergonomie, którą Audi ma najlepszą na rynku, to wybierze Audi z fwd. 

Gratulacje zakupu . Bardzo fajna i fajny wybór , najważniejsze że wiesz co wybierasz i co ma Cię zadowolić a TDI to najlepszy wybór . Passat ustępuje trochę Audi :facepalm: , to jest przepaść , tak samo BMW -3. Kupić pojeździć i potem pisać i doradzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać aut grupy do Audi bo jest różnica i to spora.

Auto jest bardzo dobrze wyposażone.

....tak, zamierzam nim jeździć długo. Tak jak każdym które posiadam a wg kolegi ile czasu powinienem? Od 18-go maja zrobiłem juz całe 760km ? i co dać ponad 200k , zrobić śmieszny przebieg i sprzedać tylko po to żeby ktoś się cieszył?  Ja nie mam firmy. ..na mnie ludzie nie pracują. ..jak nie zapracuje to nie mam. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie teraz z nowymi autami klasy premium, a zwłaszcza audi jest tak, że ceny rosną, a wyposażenia w standardzie coraz mniej. Bazowe wersje są śmiesznie wyposażone, a i tak bardzo drogie. Za prawie każdą "pierdółkę" trzeba dopłacać i większość dopłaca bo większość kupujących chce mieć jakieś przyzwoite minimum wyposażenia. W efekcie polityka cenowa producentów aut "premium" jest dla nich korzystna, wszyscy dopłacają do wyposażenia, chyba nie ma auta, które wyjechałoby z salonu w typowej bazowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mariusz36 napisał:

Gratulacje zakupu . Bardzo fajna i fajny wybór , najważniejsze że wiesz co wybierasz i co ma Cię zadowolić a TDI to najlepszy wybór . Passat ustępuje trochę Audi :facepalm: , to jest przepaść , tak samo BMW -3. Kupić pojeździć i potem pisać i doradzać .

Kolego przeczytaj całą dyskusję zanim coś napiszesz. Zobacz w jakim duchu to pisałem i po jakiej stronie byłem od początku dyskusji. Tak się składa, że mam Passata (o czym pisałem), użytkowałem przez długi czas przynajmniej 3 nowe BMW, a w tej chwili mam też nowe Audi. Do tego użytkowałem inne marki samochodów regularnie i bardzo dobrze wiem co to jest marka premium i jakie są różnice między takimi samochodami.. Jak bym miał inne zdanie to bym jeździł Skodą, a nie Audi za prawie 300k.

Co do zdania, ze diesel to najlepszy wybór to też takie rzucenie bez sensu czegoś co tak naprawdę jest bardzo subiektywne. Ja napiszę, że nigdy więcej diesla i tak możemy rozmawiać.. Dla jednego jest dobre to i ma takie argumenty, a dla innego jest lepsze coś innego i ma inne argumenty. 

2 godziny temu, Wojto napisał:

Ogólnie teraz z nowymi autami klasy premium, a zwłaszcza audi jest tak, że ceny rosną, a wyposażenia w standardzie coraz mniej. Bazowe wersje są śmiesznie wyposażone, a i tak bardzo drogie. Za prawie każdą "pierdółkę" trzeba dopłacać i większość dopłaca bo większość kupujących chce mieć jakieś przyzwoite minimum wyposażenia. W efekcie polityka cenowa producentów aut "premium" jest dla nich korzystna, wszyscy dopłacają do wyposażenia, chyba nie ma auta, które wyjechałoby z salonu w typowej bazowej wersji.

Ale w żadnym nowym samochodzie nie wyjedziesz wersją bazową bo to bez sensu. Po prostu w marce premium do wersji jaką wybierzesz musisz liczyć minimum 100tyś. na opcje i tak trzeba liczyć cenę samochodu. Powiedzenie, że nowe bmw 3 albo audi a4 kosztuje 120 tys zł jest śmieszne. Wiadomo, że po pierwsze każdy wybierze zazwyczaj lepszą wersję plus dobierze sporo dodatków i zakończy się na przynajmniej 200+, a nie rzadko 300+.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sylwek28 napisał:

Nie ma co porównywać aut grupy do Audi bo jest różnica i to spora.

Auto jest bardzo dobrze wyposażone.

....tak, zamierzam nim jeździć długo. Tak jak każdym które posiadam a wg kolegi ile czasu powinienem? Od 18-go maja zrobiłem juz całe 760km ? i co dać ponad 200k , zrobić śmieszny przebieg i sprzedać tylko po to żeby ktoś się cieszył?  

Pewnie, że jest różnica. Moje niefortunne "trochę" było napisane z przymróżeniem oka. Natomiast też różnica między Audi a VW jest o wiele mniejsza niż między VW a Dacią, także też nie ma co tej "przepaści" gloryfikować. Masz dobre podejście, że chcesz samochodem jeździć długo. Natomiast jak ktoś ma inne to też nie jest takie złe. Ja jeszcze nigdy nie wytrzymałem z samochodem więcej niż 3 lata.. I to nie znaczy, że coś tracę. Płacę jeżdżę, kupuję nowy i tak w kółko.

5 godzin temu, sylwek28 napisał:

 Ja nie mam firmy. ..na mnie ludzie nie pracują. ..jak nie zapracuje to nie mam. ..

Prowadzenie firmy nie oznacza leżenia na hamaku i czekania aż pieniądze same przyjdą, bo pracują na nie inni. W większości wypadków jest to o wiele cięższa praca niż praca na etacie. Odpowiedzialność, często nieprzespane noce, cały czas myślenie o rozwoju, pilnowaniu ludzi, spinanie terminów, dbanie o jakość, pilnowanie finansów czy rozwiązywanie wielu wielu problemów..

Ale już nie zaśmiecam wątku. Samochód bardzo fajny i oby służył jak najdłużej bezawaryjnie. Pzdr

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kosmita napisał:

Ale w żadnym nowym samochodzie nie wyjedziesz wersją bazową bo to bez sensu. Po prostu w marce premium do wersji jaką wybierzesz musisz liczyć minimum 100tyś. na opcje i tak trzeba liczyć cenę samochodu. Powiedzenie, że nowe bmw 3 albo audi a4 kosztuje 120 tys zł jest śmieszne. Wiadomo, że po pierwsze każdy wybierze zazwyczaj lepszą wersję plus dobierze sporo dodatków i zakończy się na przynajmniej 200+, a nie rzadko 300+.

Dokładnie tak jest. Na przykładzie BMW, za serię 1 trzeba zapłacić 200, za 3 - 300, a za 5 - 400. Wtedy autka będą miały zarówno odpowiedni silnik jak i wyposażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wojto napisał:

Dokładnie tak jest. Na przykładzie BMW, za serię 1 trzeba zapłacić 200, za 3 - 300, a za 5 - 400. Wtedy autka będą miały zarówno odpowiedni silnik jak i wyposażenie...

Dokładnie tak, zgadzam się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

Kolego przeczytaj całą dyskusję zanim coś napiszesz. 

Dokładnie przeczytałem ten temat i nie było moim zamiarem cytować twojej odpowiedzi...klikałem ,,dodaj odpowiedź" a tu tekst pod twoim :hi:A różnice między markami oceniam po wykonaniu , nie po wyposażeniu , a że z tego żyje to wiem jakie są .Koledze jeszcze raz gratuluje zakupu :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mariusz36 napisał:

Dokładnie przeczytałem ten temat i nie było moim zamiarem cytować twojej odpowiedzi...klikałem ,,dodaj odpowiedź" a tu tekst pod twoim :hi:A różnice między markami oceniam po wykonaniu , nie po wyposażeniu , a że z tego żyje to wiem jakie są .Koledze jeszcze raz gratuluje zakupu :thumbup1:

ok wszystko jasne. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadząc działalność ma się przeważnie inną  zdolność finansową. .nie oszukujmy się. . Biorąc auto na firmę też są większe korzyści i też to wiemy ?

Czy się leży na hamaku?  Sporo osób leży. .wierz mi..minimum wysiłku maksimum korzyści. .choć są  tacy co za....ją i to ostro. 

Większość osób na tym forum i nie tylko na tym wziąła nowe auta na firmę w leasing ,kredyt dlatego biorą  full opcje w benzynie,  w automacie i mają wywalone na to czy się popsuje,  ile pali itd bo i gwarancja jest i jak się leasing skończy wezmą nowe ?

Ciekaw jestem czy są na forum osoby które wzięły za gotówkę nowe ,mocno doposażone auto na osobę fizyczną bo szczerze jakoś w to nie wierzę. .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sylwek28 napisał:

Prowadząc działalność ma się przeważnie inną  zdolność finansową. .nie oszukujmy się. . Biorąc auto na firmę też są większe korzyści i też to wiemy ?

Czy się leży na hamaku?  Sporo osób leży. .wierz mi..minimum wysiłku maksimum korzyści. .choć są  tacy co za....ją i to ostro. 

Większość osób na tym forum i nie tylko na tym wziąła nowe auta na firmę w leasing ,kredyt dlatego biorą  full opcje w benzynie,  w automacie i mają wywalone na to czy się popsuje,  ile pali itd bo i gwarancja jest i jak się leasing skończy wezmą nowe ?

Ciekaw jestem czy są na forum osoby które wzięły za gotówkę nowe ,mocno doposażone auto na osobę fizyczną bo szczerze jakoś w to nie wierzę. .?

Jak by tak było z prowadzeniem firmy i hamakiem to by każdy to tylko robił :) tak się może wydawać tym którzy patrzą tylko na to, że ktoś jeździ nowym audi i jeździ na fajne wczasy. Na to, że ktoś musiał kiedyś dużo zaryzykować, na odpowiedzialność, na stresy i koszty związane z prowadzeniem działaności już tak chętnie nie chce się patrzeć :) no nic. Zapraszam do otwierania swoich firm skoro tu tak kolorowo i samochody prawie za darmo nowe :)

ps. Nie rozumiem osób śmiejących się z tego (nie mowie tu o Tobie) ze ktos samochod kupił w leasing. To nie oznacza ze ten samochod jest za darmo. Bardzo często rata takiego leasingu jest wyższa od pensji za dwa miesiące komentującego to w ten sposób. To, że kilka stówek można odjąć od podatku nie oznacza, że na ten samochód się uczciwie nie zapracowało/nie pracuje lub że jest on za darmo. Serdecznie pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 lat prowadziłem działalność wiec wiem doskonale o wadach i zaletach własnego biznesu :P

..ale temat jest o A4 B9 i jako ciekawostkę powiem Wam ,że byłem dziś na hamowni u kolegi i wyszło 201KM i 422Nm :) 

 

Edytowane przez sylwek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sylwek28 napisał:

9 lat prowadziłem działalność wiec wiem doskonale o wadach i zaletach własnego biznesu :P

..ale temat jest o A4 B9 i jako ciekawostkę powiem Wam ,że byłem dziś na hamowni Maha u kolegi i wyszło 201KM i 422Nm :) 

 

Dokładnie tak :) sorry za OT. 

 

Ładnie wyszło. Potwierdziło się jak zawsze, że lekki bonus od firmy jest. Mi pewnie z 260 z hakiem wyjdzie ale Maha robić quattro to trochę zabawy. Muszę się przejechać sprawdzić w koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.?

Tak się zastanawiam kiedy jej masło zmienić bo te serwisowe 30kkm mnie przerażają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki zakupu. Konfiguracja to dla mnie zawsze wybór klienta. Każdy wybiera co potrzebuje. Ogólnie nowe a4 b9 uważam za porażkę. Do tej pory w tej klasie audi biło na głowę bmw. Dziś mając do wyboru bmw3 lub b9 mimo uwielbienia marki nie wybrał bym b9. Jest nijaka. Nawet s-line nie robi szału. Jak słyszę że ktoś zapłacił za full opcję 300 koła to mi go naprawdę żal. W tych pieniądzach jest już grube a6, a7 nawet a8, ok używki ale bez porównania z b9. Tak sobie myślę że strach będzie oglądać premierę b10:grin:

Edytowane przez marcin_o23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcin_o23 napisał:

Gratki zakupu. Konfiguracja to dla mnie zawsze wybór klienta. Każdy wybiera co potrzebuje. Ogólnie nowe a4 b9 uważam za porażkę. Do tej pory w tej klasie audi biło na głowę bmw. Dziś mając do wyboru bmw3 lub b9 mimo uwielbienia marki nie wybrał bym b9. Jest nijaka. Nawet s-line nie robi szału. Jak słyszę że ktoś zapłacił za full opcję 300 koła to mi go naprawdę żal. W tych pieniądzach jest już grube a6, a7 nawet a8, ok używki ale bez porównania z b9. Tak sobie myślę że strach będzie oglądać premierę b10:grin:

A bmw 3 full opcja to myślisz, że kosztuje 150 tys.? Nie rozumiem takich komentarzy. I porównywanie nowych samochodów do używanych.. Bo porównywać nówkę do używki to faktycznie używka bez porównania do nowej b9.

nijaka pod jakim względem? Jeździłeś dłużej? Czy tylko oceniasz na podstawie zdjęć? Miałeś dłużej do czynienia z C7? Znasz jej wady i zalety? Tak samo b9.. a Full opcja kosztuje grubo ponad 300 tys. i nie wiem czemu żal Ci takich osób. Ktoś ma kasę i chce mieć wszystko to sobie kupuje. Czemu żal?

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o bmw nie porównywałem cenowo tych aut tylko pod względem wyglądu. B9 nie zaszokowało wyglądem. Moje zdanie. To że kupiłeś auto za 300 twoja sprawa. Dla mnie dramat bo nawet jakbyś dał 400 to dla mnie nie zmienia faktu że te auta d*py nie urywają. Co do mojej wiedzy o tych autsch to uwierz mi że jest spora. Ty jeszcze nie widziałeś a4 b9 a ja miałem na stanie magazynowym S4 b9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcin_o23 napisał:

Pisząc o bmw nie porównywałem cenowo tych aut tylko pod względem wyglądu. B9 nie zaszokowało wyglądem. Moje zdanie. To że kupiłeś auto za 300 twoja sprawa. Dla mnie dramat bo nawet jakbyś dał 400 to dla mnie nie zmienia faktu że te auta d*py nie urywają. Co do mojej wiedzy o tych autsch to uwierz mi że jest spora. Ty jeszcze nie widziałeś a4 b9 a ja miałem na stanie magazynowym S4 b9

Być może i tak było. Ale mieć na stanie nie oznacza jeździć, robić kilometry w trasie po mieście, znać reakcje, rozwiązania, wiedzieć co denerwuje a co jest fajne.. mieć po prostu jakąkolwiek praktyczną wiedzię na temat Audi b9, i innych modeli bądź modeli konkurencji. 

Po prostu lepiej argumentuj swoje wypowiedzi bo porównywanie nowego samochodu do używanego lub powiedzenie, że b9 jest złe bo jest drogie, a bmw3 jest lepsze (i tu nagle o cenie nie mówisz) to trochę mija się z celem. Tak samo powiedzenie, że a6\a7\a8 jest cenowo porównywalne z a4. No farmazony. 

Jeżeli Twoja opinia dotyczy wyglądu samochodu to trzeba było to podkreślić i tyle. A nie mówić, że żal Ci osób co kupili taki samochód. 

PS ja za swoją nie dałem 300 tys. zł, ale są tu tacy co dali pod 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dla mnie w tych pieniądzach jest spory wybór aut które są o niebo ciekawsze, fajniejsze itd. To moje zdanie. Nie oceniam po zdjęciach. Mam większość nowych modeli na stanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...