Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Ciśnienie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Temat ciśnienia oleju juz był wałkowany, ale u mnie cisnienie trzyma sie niby w normie.

Po rozgrzaniu się silnika i oleju (w szczytowym momencie) ciśnienie oleju potrafi spaść do 1,5 bar-a (na biegu jałowym) i czasami w tym momencie zaswieca sie kontrolka cisnienia oleju.

Przy 3 tysiącach obrotow/min (bez obciązenia) cisnienie wynosi 3,5 - 4 bar-a.

Z tego co czytałam 1,5 bar-a to wartośc dopuszczalna dla tego silnika, aczkolwiek w innych samochodach byłoby to wręcz nie do pomyslenia.

Wskazówka, która spada poniżej 2 bar jest dla mnie niepokojacym zjawiskiem.

Zastanawiam się czy wymiana pompy oleju tu pomoze ?

Temperatury oleju nie sprawdzałam, bo nie mam wskaznika, ale chyba bedzie trzeba zalozyc...

Czerwona kontrolka jest dosc stresująca, więc moze ktos doradzi co jeszcze nalezy uleczyć.

Olej i filtr jest swiezutki, czujnik sprawny.

Opublikowano

jesli wymiana pompy nie pomoze to zostaja tylko panewki!ale lepiej zeby była to pompa!

Opublikowano

1.5 bara to dobre cisnienie nie powodujące zagrozenia dla silnika, ja spotkałem sie z przypadkiem gdy w 1.8T było na jałowym ok 1 bara i auto do dzis jezdzi bez najmniejszego problemu, a co do kontrolki to kup czujnik pracujący na niższych parametrach i bedzie oki.

Opublikowano

co do kontrolki to kup czujnik pracujący na niższych parametrach i bedzie oki.

moim zdaniem to będzie oszukanie, które może okazać się bardzo kosztowne :wallbash:, a ciśnienie oleju jest ważne, jak nie będzie odpowiednie to w końcu może się coś zatrzeć ;(.

Opublikowano
  • Autor

moim zdaniem to będzie oszukanie, które może okazać się bardzo kosztowne

No więc właśnie, chce miec sprawne auto, a nie niepokazujece niesprawnosci.

Czujnik można równie dobrze odłączyć...

Zastanawia mnie dlaczego czasem się włącza (czerwona kontrolka) przy 1,5 bar-a, a czasem nie ? Czy moze to być związane z temperaturą oleju ?

Opublikowano

czujnik jest zwalony

1,5 bara to dobre cisnienie nie ma sie czym przejmować

jakim manometrem sprawdzasz cisnienie?

Opublikowano
  • Autor

czujnik jest sprawny (sprawdzony w innym aucie).

Manometrem nie było sprawdzane...

Mam czujnik VDO + zegar VDO dedykowany do tego czujnika.

Opublikowano

czujnik jest sprawny (sprawdzony w innym aucie).

Manometrem nie było sprawdzane...

Mam czujnik VDO + zegar VDO dedykowany do tego czujnika.

jezeli masz mozliwosc to sprawdz innym manometrem dla porównania

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.