Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czerwona kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

przykra rzecz dzisiaj na trasie... Podczas jazdy zapaliła się czerwona kontrolka oleju, nie zdążyłem przeczytać komunikatu. Zjechałem na bok, wyłączyłem silnik. Sprawdziłem poziom oleju - jest w normie. Zawsze maiłem obawy do mitu imbusa i wyrobionego gniazda - dwóch mechaników twierdziło, że problemu w 2.0 tdi CAGA 08/2008 już nie ma.

 

Być może to jaiś czujnik ciśnienia oleju lub cokolwiek innego.

 

Pytanko : kogo polecacie w Krakowie do tematu regeneracji pompy? Przy okazji jakie opcje naprawy (sam imbus, gniazdo, pompa, jaki koszt w aso itd) ?

 

Proszę o info, pozdrawiam.

Opublikowano

Ja u siebie profilaktycznie wymieniałem imbus w napędzie pompy oleju przy przebiegu około 180-185 tys. Mechanik wówczas stwierdził, ze to ostatni moment, gdyż ma już luz. Mit nie mit jednak trzeba zmieniać. Mam auto z połowy 2010 roku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze nie wiem czy to problem imbusa, ale wszystkie znaki na niebie na to wskazują... Przelot 230k.

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, wrclaguna napisał:

a skad taka diagnoza ?


Pierwsze to sprawdzenie i diagnostyka silnika  :hi:

Takie przeczucie, w takim przypadku czujnik ciśnienia oleju plus podpiecie pod kompa? Coś jeszcze przy tym da się sprawdzić?

Awaria 20km przed Rzeszowem w pełnm słońcu (na szczęście byłem za ekranem na autobanie).

Ps.

Felunki od Ciebie wrc z 2012 dalej jeżdżą bez ryski ;)

Opublikowano
  • Autor

Wrzucam to samo co napisałem w jednym podobnym temacie:

 

Po podpięciu do kompa błąd czujnika różnicowego ciśnienia filtra cząstek stałych. Nic na temat ciśnienia oleju nie pokazało...

 

Dziwna sprawa bo DPF OFF jednakże w trasie czasem mam jakiś błąd "żółty check", który znika sam po kilkunastu godzinach postoju. Czasami kasowałem błąd z kompa gdyż sam nie gasł. Nie wiem czy komunikat tego błędu nie jest z przeszłości czyli jakiś 2 tyg wstecz...

Jest chip i dpf off, czasami przy niższych temperaturach przy pełnym bucie z zakresu 170-200 pod górke lub gdy w aucie są 2-3 osoby następuje overboost, świece mrugają, po zjechaniu na pobocze i resecie silnika problem znika...

 

Tak więc nie wiem co ma kontrolka czerwonego oleju do dpf, przy zapłonie nie ma żadnego błędu na desce, po drugim odpaleniu na autostradzie kontrolka zapaliła się po przejchaniu 50metrów i wtedy też zgasiłem całkowicie auto - nie chcę ryzykować ponownego odpalania, jutro zostanie ściągnięta miska (przy okazji w zawieszce coś się posprawdza).

 

Jakieś sugestie?? 

Opublikowano

Co sie okazalo po sciagnieciu miski?

Opublikowano
  • Autor

Wałek do regeneracji, mam mieć foto to wrzucę za kilka dni, jak wróci pompa, wysłałem kurierem na drugi koniec Polski.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

żyje motor?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.