Treść opublikowana przez Szkita
-
Modyfikacja sprzęgła A4 B8 FL 2.0TDI
Kupiłem cały zestaw normalnego sprzęgła i dokupiłem później docisk Performance, po zapoznaniu się z tematem słabych sprzęgieł i problemów po wymianie
-
2.0 TDI CGLC chiptuning
-
A4 B8 2.0tdi CJCB stage 3 czyli 220/445
Z tego co widzę to chyba masz turbo od CGLC 177KM Ja tak samo, co prawda IC mam serię, bo Witek z R-Performance powiedział, że nie ma sensu zmieniać Podczas strojenia auta musiał lekko dławić wstawanie turbo w zakresie 1400-1700, bo jego zdaniem było za mocno, teraz jest delikatny dołek
-
A4 B8 2.0tdi CJCB stage 3 czyli 220/445
Witam mam pytanie do autora wątku Jakie turbo założyłeś? takie od CAHA czy już od CGLC 177KM? Pytam bo nie wiem czy wolne wstawanie z dołu to wina turbo czy może większy IC powoduje "laga"? Pozdrawiam
-
Modyfikacja sprzęgła A4 B8 FL 2.0TDI
Ja zakładałem docisk Sachs Performance do zwykłej tarczy i nic nie toczyłem. Pasowała i działa bez problemu Co prawda wcześniej wysłałem tarczę do obicia kevlarem, ale to chyba nic nie zmieniło
-
Sobowtór S4 ?
Myślałem o tym. Musiałbym chyba zmienić na te nowe małe, żeby się zmieściła. A i tak nie jestem pewien czy by weszła
-
Wypalanie DPF
Widziałem ja mechanik wymieniał DPF w 2.7 TDI V6 i z tego co kojarzę wyjmował go do góry, jak będzie w 2.0 tdi to nie jestem pewien. Mogę natomiast powiedzieć, że do tego 2,7 V6 włożył jakiś zamiennik za 1200-1300 zł i później go wyjmował bo to nie działa.
-
Sobowtór S4 ?
Jest to jakaś koncepcja
-
Sobowtór S4 ?
Witam wszystkich Dziś zliftowałem żony A4, tak jak przedlift ma atrapę S4, aczkolwiek nie do końca taką jak wszystkie. Czy ktoś ma pomysł na rejestrację, gdzie ją umieścić, żeby nie popsuć efektu? Pozdrawiam
-
Korozja błotników w Audi A4 B8
Co do korozji to ja mam inne doświadczenia. B8 mojej żony jest z 2010 roku, dziś mechanik przekładał przód na polifta, ponieważ miałem małą kolizję i okazało się, że stare przedliftowe błotniki nie mają ani grama rdzy, a te poliftowe z 2014 roku mają ślady korozji na rantach, więc nie sądzę, że jest to do prawda, że polift jest wolny od rdzy ani, że przedlift rdzewieje. Błotniki w oryginalnym lakierze, bez ingerencji. Korozja ponad listwą zabezpieczającą, o której mowa w tym temacie.
-
Lampy tył NEON do przedlifta pytanie o moduł komfort
Po zakupieniu nowego modułu (starego niestety nie dało się podnieść w ASO), kolega wziął się do roboty i zakodował wszystko jak należy. Generalnie cztery kanały są do zmiany, o ile się nie mylę 195,196,197 i 198, nie wiem jakie wartości, ale wszystko działa jak powinno kierunek z klapy podpięty w nowe miejsce.
-
Lampy tył NEON do przedlifta pytanie o moduł komfort
Witam Mam od wczoraj problem z autem, kolega chciał zakodować do mojego przedlifta światła neon led z polifta za pomocą procedury VAG CAN PRO i zablokował sterownik tak, że nawet ASO nie może odblokować. Miałem moduł 8K0 907 064 DQ pod elektryczną klapę, nie wiem czy zamówić taki, czy może z inną końcówką literową. Prośba do wtajemniczonych o podpowiedź, gdyby jeszcze ktoś podpowiedział co trzeba pozmieniać w adaptacjach to najlepiej z ręki bym to zrobił. Wiem temat był, ale jeśli to nie problem proszę o podpowiedź. Ze względu, że miałem małą kolizję, robię też lift przodu. Tu pojawia się kolejne pytanie o zmianę kodowań. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
-
Utrata mocy.
A jaki masz przebieg w aucie? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Utrata mocy.
Podłączyć kompa i sprawdzić błędy. Na pewno będzie łatwiej Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Audi A4 B8 2.0TDI CGLC by Dynosoft 215KM/457Nm.
Może kwestia hamowni, wydech od 3.0 tdi raczej nie powinien przeszkadzać
-
A4 B8 CAGC 120KM + turbo CGLC 177KM
miałem KKK
-
A4 B8 CAGC 120KM + turbo CGLC 177KM
U mnie działanie gruszki było takie samo, a tez mam przedlifta Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
A4 B8 CAGC 120KM + turbo CGLC 177KM
Odpowiadając na różne pytania powiem tylko, że zakres od 1500 obr. do 2000 obr. można by jeszcze podnieść. Druga sprawa turbo podobno w tym wypadku bardzo dobrze "wstaje" z dołu. Przeglądałem wykresy i faktycznie parę postów wcześniej jest auto kolegi inhosik , które było robione u Witka i widać "brak" dołu, przypadłość turbiny z silnika CAHA. Jeśli zastanawiacie się nad zmianą to mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości. Wykres z tej samej hamowni jest najlepszy do porównania. Co do kombinacji z wstawieniem turbo to za wiele nie ma, ale delikatnie trzeba rozwiercić dziury na szpilki, bo w audi się nudzili i zmienili o jakieś 2mm na szpilce, druga sprawa to inne podejście zasilania oleju, to chyba tez z nudów zrobili. Wszystko do ogarnięcia u dobrego mechanika.
-
SWAP na QUATTRO manual w A4 B8
Autem jeździ żona, wiec 220km/h wydaje się być wystarczające [emoji6][emoji16] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
SWAP na QUATTRO manual w A4 B8
Na pewno jest kaganiec bo czuć takie bujanie jakby odpuszczał i dodawał paliwa. Może nie wszystkie mają. Kolega w astrze miał blokadę na tej samej zasadzie przy 225km/h a ja zafirą 230km/h mogłem przekroczyć. Chyba nie ma reguly Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
SWAP na QUATTRO manual w A4 B8
Jak wracałem ostatnio to sprawdziłem przy 180km/h jest 3300 obr. A przy 220km/h równe 4.000 obr. i skrzynia się kończy. Kaganiec nie pozwala przekroczyć 4.000 ?[emoji849][emoji6] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
A4 B8 CAGC 120KM + turbo CGLC 177KM
Dzięki. Jasne 03L 145 721 B Witek mówił, że jest ogromna różnica ze wstawaniem z dołu między tą a z CAHA. Na korzyść tej oczywiście
-
Jaki silnik 2.0TDI wybrać w Audi A4 B8?
Kolega ma golfa 7 2.0 tdi 150KM DSG, spalanie miasto 7-7,6, dość szybka trasa 6-6,4. Z tymi 4 litrami to ok przy 80-90km/h
-
Audi S5 3.0TFSI 333KM stronic -> 504KM / 612NM STAGE 3 by GREGOR10
To prawda quattro powyżej 100km/h zabiera bardzo dużo Wiem to na swoim przykładzie, co prawda w słabym 2.0 tdi, ale zasada ta sama. Po założeniu quattro do 100 rewelacja, trakcja niesamowita, a powyżej 100km/h jakby ktoś go ciągnął z tyłu. Wniosek jest jeden - tylko quattro
-
A4 B8 CAGC 120KM + turbo CGLC 177KM
Witam Wczoraj założyłem turbo od poliftowej 2.0 177KM, DPF, EGR, IC, wydech itp. wszystko seria Dziś byłem u Witka z R-Performance na modyfikacji programu, wcześniej było ABT, jak się okazało na seryjnym doładowaniu z podciągniętym paliwem. Nie będę umieszczał opinii Witka, żeby ABT się nie obraziło Program mocny z racji docisku Performance do 530Nm Wyszło super i super się jeździ. Pozdrawiam i polecam wszystkim Witka R-PERFORMANCE