Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SWAP na QUATTRO manual w A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie drodzy rezacze

Miałem nie pisac tego manuala ale duzo PW dostaje dotyczace tego tematu .

Zawsze MARZYŁEM MIEĆ QUATTRO ale ciezko było dostac pare lat temu taki egzemplarz :)

Zawsze cos brakowało w wyposazeniu .

Trafiła sie skrzynia po minimalnym przebiegu 15 tys. km

Postaram się opisac proces SWAPU ze skrzyni manulanej na QUATTRO

Jesat to czysta mechanika i nic skomplikowanego :naughty:

Do wymiany mamy wszystko co idzie za silnikiem oraz cały tylne zawieszenie ( zbiornik paliwa wraz z pompami ) , pompa ABS pod QUATTRO

U mnie jest seryjny silnik 2.0 TDI CR 143 KM CAGA skrzynia manual KXP

AUTA  2008-2010


Wykaz znanych mi pomp ABS :

 

 



Kilka fotek :


http://s19.postimg.org/hr00toazn/ZBIORNIK.jpg
http://s19.postimg.org/pq31q5ns3/q_001.jpg
http://s19.postimg.org/yz5809wo3/q_002.jpg
http://s19.postimg.org/a75lt1fhf/q_003.jpg
http://s19.postimg.org/4yw65r15v/quattro_002.jpg
http://s19.postimg.org/jjd90kw4j/quattro_003.jpg
http://s19.postimg.org/3t9oapl0j/q_002.jpg
http://s19.postimg.org/dwgw33tlv/quattro_004.jpg




KODOWANIE STEROWNIKA :

Jedyne jakie kodowanie robiłem to :  VCDS  ma podpowiedzi  !!!

w zestawie wskazników ( INSTRUMENTS 17)   zmiana dotyczy pojemności zbiornika

pompa ABS 03

 

Podłączenie elektryczne to pociagniecie dwoch kabli od pompy paliwa ( czujnik poziomu )


 

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

A pompy ABS nie trzeba mieniać pod quattro??

Opublikowano

Czytam Grzegorz Twój kolejny "zrób to sam" i powiem - szacun :oklasky:

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

A orientujesz się przy CAGB 136km też da radę takiego SWAPa zrobić?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

A orientujesz się przy CAGB 136km też da radę takiego SWAPa zrobić?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

oczywiscie :)

Opublikowano

I spis części rozumiem ten sam :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Ja także zawsze marzyłem o quattro.

Dziś uruchomiłem procedurę, zakupiłem skrzynie, wał, zawieszenie z półosiami, aczkolwiek mam problem z mostem, w serwisie podają mi nr taki jak podał Grzegorz

Most 0BC 500 044 B, jak się dowiedziałem oznaczenie osi, czy jak to w serwisie podają ma symbol MFS z kolei niektórzy podają nr 0AR 525 053 E, ale ten nr nie wchodzi podobno w systemie serwisowym.

Czy ktoś coś podpowie?

Opublikowano

Czy ktoś z forumiczów robi takie cuda odpłatnie?

Opublikowano

Koszty przeróbki są takie, że mało kto się na to decyduje.

Rozsądniej jest sprzedać auto i kupić inny egzemplarz.

Opublikowano

Wszystko zależy za ile dostaniesz graty [emoji4]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A jaki olej do takiej skrzyni z quattro zalać? Castrol 75w-80 czy 75w-90? Boję się że w skrzyni znajdują się tarczki odpowiedzialne za podział napędów i zły olej może je uszkodzić :/

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Dziś zakończyła się operacja SWAPa quattro w mojej B8 i to z powodzeniem. Rewelacja. Zdążyłem w porę z modem :)

Muszę jednak przyznać, że gdyby nie Grzegorz (WRC Laguna) nigdy bym tego nie wdrożył w życie. Przetarte szlaki naszego mistrza modyfikacji nieziemsko ułatwiły sprawę

Tarcza obita "kewlarem" wg polecenia Rogalottiego z R-Performance + docisk SACHS Performance (do 530 Nm) - działa on lekko przy wciskaniu, aczkolwiek przy puszczaniu sprzęgła dość mocno pręży. No cóż coś za coś :)

Jeszcze raz wielki szacun dla Grzegorza za świetnego manuala i listę potrzebnych części

Przy okazji pozdrowienia dla Witka z R-Performance


A pompy ABS nie trzeba mieniać pod quattro??

Oczywiście pompa do zmiany

Ponieważ podzieliłem prace na dwa etapy

- najpierw zmiana tylnego zawieszenia i zbiornika, założenie mostu i półosi

- póżniej zmiana dwumasu i sprzęgła, przy okazji skrzyni no i zapięcie skrzyni z mostem

zdążyłem zaobserwować po ukończeniu pierwszego etapu, że po przejechaniu jakiś 100m wyrzuciło mi błąd ABS, ESP, błąd tylnych hamulców, poziomowanie świateł, przestał tez działać prędkościomierz no i najciekawszy objaw problem był ze zgaszeniem samochodu. Na szczęście miałem pompę w bagażniku, więc po szybkiej wymianie i odpowietrzeniu, pozbyłem się większości błedów poza ESP (kwestia kodowania)

Opublikowano

Dziś zakończyła się operacja SWAPa quattro w mojej B8 i to z powodzeniem. Rewelacja. Zdążyłem w porę z modem :)

Muszę jednak przyznać, że gdyby nie Grzegorz (WRC Laguna) nigdy bym tego nie wdrożył w życie. Przetarte szlaki naszego mistrza modyfikacji nieziemsko ułatwiły sprawę

Tarcza obita "kewlarem" wg polecenia Rogalottiego z R-Performance + docisk SACHS Performance (do 530 Nm) - działa on lekko przy wciskaniu, aczkolwiek przy puszczaniu sprzęgła dość mocno pręży. No cóż coś za coś :)

Jeszcze raz wielki szacun dla Grzegorza za świetnego manuala i listę potrzebnych części

Przy okazji pozdrowienia dla Witka z R-Performance

A pompy ABS nie trzeba mieniać pod quattro??

Oczywiście pompa do zmiany

Ponieważ podzieliłem prace na dwa etapy

- najpierw zmiana tylnego zawieszenia i zbiornika, założenie mostu i półosi

- póżniej zmiana dwumasu i sprzęgła, przy okazji skrzyni no i zapięcie skrzyni z mostem

zdążyłem zaobserwować po ukończeniu pierwszego etapu, że po przejechaniu jakiś 100m wyrzuciło mi błąd ABS, ESP, błąd tylnych hamulców, poziomowanie świateł, przestał tez działać prędkościomierz no i najciekawszy objaw problem był ze zgaszeniem samochodu. Na szczęście miałem pompę w bagażniku, więc po szybkiej wymianie i odpowietrzeniu, pozbyłem się większości błedów poza ESP (kwestia kodowania)

Przybliżone koszty operacji ?

Opublikowano

Nie liczyłem dokładnie, szacuje coś koło 10k licząc nowy dwumas i sprzęgło razem z odciskiem performance i robotą.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Praktycznie połowa kosztów to sprzęgło z montażem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jaki olej do takiej skrzyni z quattro zalać? Castrol 75w-80 czy 75w-90? Boję się że w skrzyni znajdują się tarczki odpowiedzialne za podział napędów i zły olej może je uszkodzić :/

Olej do skrzyni manualnej 75W-90 np. CASTROL Syntrans Transaxle , aczkolwiek trochę inny niż w moście (tam był 75W-90 Longlife)

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam,koledzy potrzebuje pomocy,chcę zamontować w swojej audi quattro,w aucie mam zawieszenie tylne już przystosowane pod napęd,wydech,zbiornik,tunel. Mam pytanie o sterownik ABS bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji ,wiem ze pod założenie AHH się nadaje ,oto jego numer ABS 8K0614517DF,sterownik ABS8K0907379AQ,ktoś pomoże w tym modzie ?

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Skrzynia LRV według ETki też ma przełożenie 38/11

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Hej

Pytanie moje jest następujące. Czy można ta operacje wykonać partiami?

To znaczy na początku włożyć tylne zawieszenie z półosiami i mostem i tak jeździć - bez wpiętego walu?

(Wiem ze jak miałem jeepa to odpięcie walu nie było problemem;) )

A w drugiej fazie dokupić wal / skrzynie/ zbiornik paliwa / pompe abs 

Albo ewentualnie odwrotnie - najpierw sama skrzynie z quattro a w 2 gdzie resztę?

Z gory dzieki za odpowiedz

 

Edytowane przez Green_I

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Ktoś może potwierdzić że skrzynia LRV też będzie pasować do 2.0 TDI przy tym SWAPie?

Jak rozumiem Dumas i sprzęgło może zostać ze starej skrzyni?

Opublikowano

Tak LRV pasuje, sprzęgło się nie różni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A co jeśli skrzynia w ośce ma przełożenie 34/11 (LLQ) a wrzucimy skrzynie quattro z przełożeniem 38/11? Jaki to ma wpływ na pracę silnika?

I jeszcze jedno pytanie, jak to jest w tej etce, że nie jest określony typ silnika (benzyna/diesel)? Mam rozumieć że skrzynie z benzyny można zamontować w dieslu?

5b89e1fc226ddf3bmed.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.