Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak płynu w zbiorniczku


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wywaliło mi płyn w zbiorniczku aż zapalił mi się komunikat na Fisie że brak płynu chłodzącego. Winna okazała się taka zaślepka w kształcie grzybka, (numer części 1j0121324)  która pękła i kapał z niej płyn. Co może być przyczyną, że ona pękła, bo chyba sama z siebie by nie pękła? Zaznaczam, że wczoraj auto troszkę dostało w d... ok 50 km w upale 33 stopnie i później 10 min czekałem na żonę bo była w sklepie i miałem włączony samochód i klimatyzację. Jak ruszyłem spod sklepu to za ok 10 km mi wyskoczył komunikat o braku płynu oraz temp poszła ponad 90 stopni (tak na 3/4 wskazówki) zatrzymałem się i sprawdziłem co się dzieje i stwierdziłem wyciek płynu właśnie z tego grzybka. Po co ten grzybek gumowy jest. On zaślepia jakąś rurkę, czy to jest tylko zaślepka czy coś więcej? Auto nic nie straciło na mocy jechało cały czas dobrze ale cały czas myslę czemu ten grzybek pękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze są dwie takie zaslepki, jedna nad kolektorem a druga, gubsza pod kolektorem.

Skoro producent zaślepił to, to znaczy, że tak ma być. Widocznie w innych wersjach silnika jest to do czegoś wykorzystane albo inaczej poprawadzony jest układ chłodzenia.

Uszczelnij to i problem z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem w serwisie, jutro będę miał do odbioru. Tylko co było przyczyną, że ta zaślepka pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie materiału? Za duże ciśnienie w układzie? Zazwyczaj jest tak, że jak korek zbiorniczka nie upuszcza "nadmiaru" ciśnienia to godzieś to cisnienie musi ujść. U ciebie akurat najsłabszym ogniwem w układzie była ta zaślepka i ją wywaliło.
Może być też tak, że po wymianie tej zaślepki coś innego ci strzeli, jeżeli panuje za duże ciśnienie w układzie. Jeżeli tak się stanie to zainteresuj się korkiem od zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...