Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoka temperatura wody


Sebastian09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam można tutaj ktoś mi pomoże bo już brak siły. Problem a4 b5 1.8T AWT temperatura stoi 106 stopni podczas jazdy 101-104 ogrzewanie na full zejdzie do 97 miałem podejrzenie co do zegarów i podpinałem pod kompa temp różni się tylko 1stopniem...

Wymienione Termostat 2x czujniki temp. 2x nowa wiskoza przy wymianie rozrządu pompa wody, robiłem test spalin uszczelka odpada, kolega podpowiedział mi żebym kata jeszcze zobaczył bo może być zapchany w pon wybebeszam go jeżeli nie pomoże ręce opadają, może miał już ktoś taka zagadkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli po wymieniałeś termostat i jest sprawny, czujnik ,wisko ,zakładam ze przy takiej temperaturze wiatrak szaleje  układ nie zapowietrzony to przyjrzał bym się chłodnicy czy nie jest zamulona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian09, postaraj sie ominac nagrzewnice?moj przyklad: pacjent a4b5 98 1.6 ahl, wymienione zostalo: upg, wisko, chlodnica, czujniki, krocce... brak rezultatu. Znalazlem na forum podobny problem. Ominieta nagrzewnica, brak problemu, tylko po dluzszej jezdzie jak zgasze i za chwile odpale to wejdzie na 100 ale pompa schlodzi i jest 90 na blacie A na klimatroniku 97-98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko lata jak opętane co do chłodnicy ściągana była przy zmianie rozrządu i wyglądała ok przelewałem wodę i niby wszystko dobrze gorąca jest cały czas podczas pracy. Próbowałem też takim sposobem nawiew na maxa ciepło i obroty do 2tys i wisko schłodzi do 95-96 stopni ale odpuszczę i zaraz wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagasz przewody od nagrzewnicy i wkladasz kawalek rurki czy jakkegos przewodu zeby zamknac obieg. Odpal i zobacz jak sie bedzie zachowywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Designer1987 napisał:

Sciagasz przewody od nagrzewnicy i wkladasz kawalek rurki czy jakkegos przewodu zeby zamknac obieg. Odpal i zobacz jak sie bedzie zachowywac.

Kolego...Ale co przez to chcesz osiągnąć odbierając dodatkowy odbiornik ciepła..Przecież koledze się przegrzewa silnik a nie  nie dogrzewa

Kolego sebastian09 a od kiedy Ci się tak przegrzewa? bo nic na ten temat nie na pisałeś ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem. Wymienilem chyba wszystko co bylo mozliwe. Odlaczylem nagrzewnice i ja przeczyscilem woda z octem. Pelnoo syfu wylecialo. Kamien i jeszcze takie cos czarnego.  Mozliwe ze ktos wlal jakis uszczelniacz. Jeszcze jej nie podlaczalem ale teraz silnik sie nie grzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kupna samochodu było tak jakby termostat był cały czas otwarty 70-80-90 stopni na blacie więc go wymieniłem i od tej pory takie cuda się dzieją, wydaję mi się że sprzedający nie mógł sobie z tym poradzić i zrobił tak żeby był cały czas otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian09 napisał:

Od kupna samochodu było tak jakby termostat był cały czas otwarty 70-80-90 stopni na blacie więc go wymieniłem i od tej pory takie cuda się dzieją, wydaję mi się że sprzedający nie mógł sobie z tym poradzić i zrobił tak żeby był cały czas otwarty.

A termostat ori czy zamiennik? robiłeś test termostata Czy otwiera się w prawidłowej temperaturze?

Bo z tego co piszesz to jak termostat jest otwarty to się nie przegrzewa a po wymianie termostatu wyszły cyrki ..dlatego pytam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ominąłem nagrzewnice i nic to samo :D to już nie jest śmieszne tylko żałosne :P jeszcze siedziałem się zastanawiałem przy 95 stopniach wąż od termostatu zimny dopiero przy 100 robi się letni, termostat kupowałem najpierw werneta później wahlera nie wierze że 2 termostaty pod rząd nadają się na śmietnik. Obydwa termostaty wsadzałem do garnka ale termometr miałem chyba lipny,  2 otwierały się przed wrzeniem wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś wyjmował termostat to  obadaj czy wirnik na pompie się nie obraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilełem tydzien temu rozrząd razem z pompa z myślą że juz skończyła swoj żywot a tu jednak nie to, przed wymiana pompy było to samo czyli odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian09 napisał:

przy 95 stopniach wąż od termostatu zimny dopiero przy 100 robi się letni

hm zakładając ze termostaty masz dobre to oszukuje Cię wskaźnik w liczniku bo termostat otwiera się w temp.87* i już wąż dolny chłodnicy idacy do termostatu powinien robić się ciepły ..Jeszcze moze głupie pytanie a dobrze jest obrócony -założony?(Pytam ale nie jestem pewien czy da się go źle założyć-odwrotnie  al już wszystkiego się czepiam)  ...:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ogólnie 3 mechaników mi zmieniało termostat :D myślę że może każdy odwrotnie nie założył choć nie wiem czy się da wskaźnik na liczniku pokrywa się z klimatronikiem również podpinałem pod kompa różni się 1 stopniem do tyłu. Chyba że termostat jest zły i otwiera się dopiero przy 100 stopniach dzisiaj, miałem nawet taka sytuacje jakby wszystko się samo naprawiło :D na postoju zeszło przez chwile ze 102 stopni na 90-91 i trzymało może z minute potem raptem w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził termostat w jakiej temperaturze Ci się otwiera ..Ale sprawdzian z termometrem ...

I zrobił bym kila prób ...Czy czasami się nie zawiesza..(blokuje) jeśli test wyjdzie pomyślnie to zakładam go do samochodu i robię testy jeśli dalej wąż dolny jest zimny powyzej 90* to wiesz co dolega Czujnik lub wskaźnik żle wskazuje A czujnik Ori ...? b czujniki tak samo jak termostaty różnie z nimi jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak u Ciebie sytuacja z plynem? Ubywa, moze uszczelka pod glowica? Moze gdzies ktos cos kiedys wlal w uklad i jest obieg przypchany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...