Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propblem z odpaleniem


maniek2408

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam nietypowy problem po zduszeniu auta nawet rozgrzanego na biegu nie mogę odpalić auta .Dopiero jak odczekam chwilę lub wyjmę świece i przeczyszczę to odpala od razu .Świece wymieniane nowe ori z ASO 3 elektrodowe.Po podpięciu komputera u gazownika oraz u elektromechanika nie wyskakują żadne błędy oprócz sondy przed katem .Wspomnę że kata nie mam ,sonda jest nowa ,elektromechanik założył mi emulator tej sondy i coś na razie szuka emulatora bo co założy emulator to po 5 dniach znowu check wywala od sondy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. zmieniałeś, on też odpowiada za sprawne odpalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak zgaśnie mi na LPG to potem muszę pokręcić rozrusznikiem z 15 s. Gazownik mówi ze to normalne bo musi przepalic pozostawiony gaz w cylindrach. Zupełnie inaczej gdy zgadze go normalnie z kluczyka. Wtedy nie ma problemu. Sprawdź czy jak na benzynie ( wyłączony gaz) go przy dusisz to czy będziesz mieć ten sam problem. Pozdrawiam. Ps. Co do sondy najlepiej w programie ja wyłączyć pare złotych zapłacisz u ogarniętego elektro-mechanika i spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZN czujnik temperatury wydaje się być sprawny ,błędów na temat jego pracy nie wywala.No właśnie bd musiał podjechać do innego bo ten 3 raz już emulator bd wymieniał sondy ,pojeżdżę parę dni i znowu wywali błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniek2408 napisał:

TZN czujnik temperatury wydaje się być sprawny ,błędów na temat jego pracy nie wywala.No właśnie bd musiał podjechać do innego bo ten 3 raz już emulator bd wymieniał sondy ,pojeżdżę parę dni i znowu wywali błąd

U mnie też nie było błędu na vagu czujnika temperatury, a jednak czujnik przekłamywał.

Błąd dopiero pokaże jak czujnik całkiem padnie, jeżeli pokazuje jakieś wartości nie koniecznie dokładne to błędu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba bd musiał może prewencyjnie wymienić ten czujnik. Wiem że tematów było dużo każdy inaczej pisał w silniku AVV 1.8 jest 1 czy dwa czujniki stawiam że dwa i który lepiej wymienić i jakiej firmy polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 1 czujnik na 4 piny albo 2 czujniki po 2 piny.

Musisz to sprawdzić, jak czujnik to tylko oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...