Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej


Zielony177

Rekomendowane odpowiedzi

WiWitam posiadam audi a4 b7 1.6.

Zbliża mi się wymiana oleju, mam dylemat jaki wybrać. Nie chce starego Genuine, myślałem nad mobile i motul 6100 oczywiście 10w40. Wiem że temat rzeka ale powiedzcie czy wybór jest OK.

Następne pytanie jaki filtr oleju i jaki filtr powietrza, tutaj nie mam żadnej wiedzy. 

Pytam dlatego że mój mechanik chce 140zl za 5l a na necie kupie za 110zl za sam olej nie wspominajac o filtrach, dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nic nie wiesz ! I Motul OK i Shell OK,i nawet Castrol spoko. Tylko te 10W40 i 5W40 to ciągły dylemat.Co lepsze.XClean czy inny ,byle nie ubywało go w tempie zbyt szybkim.Tysiące porad,nie popartych żadnym konkretnym przykładem z podaniem wszystkich niezbędnych danych,aby w końcu się zdecydować .Mówimy przecież o jednym silniku ALZ 1,6 8V 102 KM,podobno starej i trwałej konstrukcji (2000-2008!).Musisz się przyzwyczaić,że nie ma idealnego silnika ALZ,co nie bierze oleju.Ja tam leję Shell Helix 10W40 i uzupełniam po 500km,bez zbędnego stresowania się.THX.Tu widziałem reklamę garnuszków z napisem: Pier..l to!  W sam punkt.Tylu znawców,a nie potrafią wyłonić dobrego oleju dla tego prostego silnika.Lenistwo?Sam już nie wiem.Niemiec który mi sprzedał auto i tam była przywieszka odnośnie oleju: MOTUL.Zakreślony Motul specyfic 5040050700(vollsynthetisch SaE5W30,ale to był 2012rok! Teraz gdy auto ma ze 200tys okołotohalbsyntetisch SAE 10W40 MOTUL 610 Synergie+.Tak sądze.Bez tych "płukanek" się nie obejdzie??? Czyma nagrzać,spuścić 4h odczekać i wlać ww olej??.Kto wie niech wreszcie opisze to.Please me.Skończmy wreszcie ten hoholi taniec. THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem nie ma już znaczenia, jak bierze brać będzie. Po 70tyś., które  zrobiłem na oleju Motull x-clean 5w40 z ok. 200ml na 1000 km znika mi w tej chwili jakieś 450(6 wymian oleju od zakupu). Trochę zaczął się pocić w miejscu łączenia dolnej głowicy z elementem trzymającym wałek rozrządu , ale czy to te dodatkowe 250, raczej nie. Teraz zakupiłem dwie bańki oleju Total Quartz Ineo 5w30, które czekają na wymianę, cena podobna, ponoć Low SAPS i kontrowersyjne 30. Czy będzie go więcej znikać, czas pokaże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eurol super lite 5w40. Bije na głowę szrotule, castrole valvo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...