Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Logi A4 B6 1.8T AVJ po programie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wrzucam logi kolegi do oceny, auto zamulone, objawy jakby trubo wogóle nie wstawało. Możliwe że to wina N75 ale czekamy na wasze opinie. 
Logi zrobione tylko na LPG bo okazało się ze jest problem z paliwem, podczas robienia logów na PB auto zaczęło szarpać i pokazały się dwa błedy 16684 i 16685. Wcześniej przed logami błedy były wykasowane. Problem może być z pompką paliwa albo jest gdzieś nieszczelnosć, od kilku miesięcy są problemy z odpalaniem po dłuższym postoju. 

http://vaglog.pl/log-002_033_8i4032.html  LPG
http://vaglog.pl/log-003_020_apB4Iv.html  LPG
http://vaglog.pl/log-003_020_JM3v0.html  PB
http://vaglog.pl/log-115_118_Ay4XS.html  LPG

Edytowane przez tomgt

Opublikowano

maf lezy albo dziura w dolocie 

Opublikowano
  • Autor

Nie można stwierdzić po logach czy to uszkodzona przepływka?

Edytowane przez tomgt

Opublikowano

maf = przepływomierz powietrza 

Opublikowano
  • Autor

up

Opublikowano

Nie ma co czekać trzeba działać, turbo wstaje tragicznie, trzeba sprawdzić dolot, jak nie ma dziur to przepływka do podmiany, n75 proponuje nie ruszać narazie bo nie tędy droga.

Opublikowano
  • Autor

Łukasz13 czekalem na Twoją opinie :hi:

tak zrobimy.

Na chwilę obecną filtr paliwa i ciśnienie paliwa trzeba ogarnąć.

 

Edytowane przez tomgt

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie odkopuję temat.

  • Dolot sprawdzony, poza małymi nieszczelnośćiami na dyszach gazu w kolektorze wszystko ok ale to chyba nie powinien być większy problem. 
  • Kupiona nowa przepływka Bosch od Dzika z forum i tu jest znaczna poprawa. Od razu auto lepiej wkręca sie na obroty ale to jescze nie jest to
  • Po wymianie przepływki nie ma problemu z jazda na PB, zero szarpania przy wyższych obrotach

Wrzucam logi po wymianie przepływki i świec? 
http://vaglog.com/log-002_033_032_88LetAT.html
http://vaglog.com/log-002_033_a6kgb.html
http://vaglog.com/log-003_020_r7MKZ6.html
http://vaglog.com/log-115_118_lD2xc.html

Edytowane przez tomgt

Opublikowano

Turbo późno wstaje i jak na moje brakuje paliwa. Albo turbo śmietnik albo nadal jest gdzieś dziura w dolocie. Przepływka ok.
Kiedy świece zmieniane?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Nie ma różnicy gaz czy benzyna jedzie tak samo, dziury w dolocie nie ma, sprawdzaliśmy kompresorem i poza tymi dyszami gazu to wszystko jest dobrze.

Świece założone razem z przepływką NGK PFRQ6.

Opublikowano

Na pierwszym logu na bogato. Na drugim na ubogo ostro więc coś się zmieniło, np. kasowałeś błędy, nie kasowałeś błędów przed każdym logiem, była duża odległość między logami lub jest inne paliwo. Te Twoje mini nieszczelności mogą robić mega lipę.  Ale raczej na mieszankę na turbo to chyba mniej. A to wstaje bardzo źle. Przepływka też mi się szczerze nie bardzo podoba, ale to chyba przez turbo. Na ile się orientuje powinna osiągać większy przepływ w miarę wzrostu obrotów a u Ciebie jest maks przy mniejszych.  Wartość też raczej blizej seryjnego 150KM niż programu...
Ale generalnie auto nie jedzie przez turbo. Jest tam kat?

Edytowane przez zwonko

Opublikowano

zawór dv sprawdzałeś czy wymieniałeś kiedykolwiek ? kompresorem jak sprawdzaliście szczelność to dv był wypięty ?

 

Opublikowano

Sprawdz ten dv, jak dobry to turbo trzeba wyciągać, pompa paliwa też leży prawdopodobnie.

Opublikowano
  • Autor

szczelność sprawdzaliśmy tak jak na filmie poniżej,  przed logami kasowane błędy.
https://www.youtube.com/watch?v=s29Q77hK-i4 
pompka faktycznie może nie dawać ciśnienia tym bardziej że przy pierwszych logach w sierpniu ewidentnie szarpało prz obrotach powyżej 4 tyś., katalizator nie ruszany.
jak możemy sprawdzić DV? wystarczy zaślepić przewody doprowadzjące do dv i przejechać sie, zobaczyć czy jest różniaca? 
 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Założony nowy DV, bez zmian. Pozostaje chyba tylko Turbo. Jest sens sprawdzać N75?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.