Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd czujnika temperatury g62 i błąd Katalizatora


Valdasxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

ostatnio po podłączeniu a4 B6 1.8T AVJ 2002r wyskoczyły takie błedy  czy czujnik temperatury g62 mógł miec wpływ na bład sondy i która to sonda przed czy za katalizatorem pokazuje błąd.Zna ktos może numer czesci tego czujnika g62 bo podobno sa 2  i gdzie on dokładnie siedzi ?

20807063_1939408036307855_2116753333_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd pochodzi od drugiej sondy więc możliwe, że kat do wywalenia. Zdarza się, że ten czujnik może mieć wpływ na błąd sondy. Wymień czujnik, skasuj błędy i obserwuj. Sprawdź jeszcze układ odpowietrzenia baku, bo masz błąd od zaworu n80.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze gdzie ten czujnik g62 wiem mniej wiecej ale nie widziałem go gdziesz od grodzi na górze bloku ? jaki to symbol, a ten układ odpowietrzenia baku n80 jak sprawdzic gdzie ten zawór? moze wiesz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik g62 masz z tyłu głowicy pod tym grzybkiem od odmy. Przy puszcze filtra powietrza masz taki zaworek, sprawdź czy wszystko szczelne. Nie wymieniałeś czasem filtra powietrza niedawno, bo przy tej operacji istnieje właśnie ryzyko rozszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ostatnio był wymieniany filtr powietrza ale sam nie wymieniałem ale teraz obejrze tam dokładnie.

 Super dzieki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury wody OCT (zielony) 059 919 501A

czujnik temperatury wody OCT (niebieski) 059 919 501

A znajduje się na tyle silnika . Pomiędzy grodzią a silnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie dzieki za numery czesci z tego co czytałem to zielony to chyba błąd g62  4 piny a niebieski to wtedy bład g2 2 piny  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji jacek70 masz u siebie program w BFB czy seria ? bo sie zastanawiam czy u siebie zrobic ale troche sie cykam zeby zaraz sprzegła nie wymieniac 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz robic program jak teraz nie masz problemu ze sprzegłem to raczej nie padnie ci od softu napisanego z głowa nawet pod 200 kucy. do tego dobrze dac wieksze wtryski od bex no i skoro masz juz bład kata to raczej to przy okazji do programu dp wsadzic i wyciac kontrole kata w sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program to do B7 bo ta B6 co ma błąd kata to Brata :) a sprzegło u mnie to sam nie wiem troche wysoko moze bierze i czasem mam wrazenie ze 1 nie wchodzi jak nalezy sam nie wiem i dlatego mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...