Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0alt nie równa praca silnika (filmik)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Lipa dalej . Cztery nowe świece cztery nowe cewki i dalej to samo silnik szarpie przerywa odepne wtyczkę przeplywki wszystko zaczyna normalnie chodzić. W poniedziałek podmienie przepływki kolega ma alta zobaczymy co się zmieni

Opublikowano

Ewidentnie problem z mieszanką powodowany lewym lub niezmierzonym powietrzem. Jeśli max pokazała 95 to zniżka o 10-12 czyli 10%. W sklepie motoryzacyjnym kupisz specjalny środek do czyszczenia przeplywki, wymontuj i psikaj do bólu. Nowy filtr powietrza by się przydał i ponowne logi na 3 biegu. Dla diagnozy szczelności dolotu odepnij wężyk of regulatora ciśnienia paliwa na listwie wtrysków i zmierz wakumetrem. Na wolnych powinno być 0,2 bar

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Witam. Ile powinno być blaszek w tej wtyczce przeplywomierza 2.0alt wtyczka ma 5pinow ale są w niej 4 blaszki. Przepływomierz ma 5 pinów

20170828_112906.jpg

20170828_113604.jpg

Opublikowano

Jeden pin przeplywki nie jest wykorzystany, temp powietrza dolotowego bierze z czujnika w kolektorze

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki. Już myślałam że coś nie tak  wtyczką. Dziś jadę sprawdzić szczelność dolotu przed kupnem rzeplywki

Opublikowano
  • Autor

Najbliższy termin do elektryka mam na czwartek także do tej pory muszę się wstrzymać z kupnem przeplywomierza. Kolega zrobił mi taki test od trzeciego biegu gaz do końca prawie do odcinki. Można coś z tego odczytać. Czujnik przeplywu powietrza wskazuje76g/s to jest wskazanie przepływki?? Jeśli tak to powinna przy tych obrotach pokazać 100g/s.Jest to zwykła aplikacja piston. Błędy które pokazuje to uboga mieszanka i wskazuje na sonde lambda przed katalizatorem. Z tym błędem jeżdżę dwa lata bez żadnych dziwnych oznak ale sondę już kupiłam

Screenshot_2017-08-29-09-52-36.png

 

Screenshot_2017-08-29-09-52-04.png

Edytowane przez monia12

Opublikowano

Czy wypadanie zapłonów może być spowodowane niskim napięciem? 12.4V to trochę mało podczas jazdy.

Edytowane przez mszark

Opublikowano

Raczej ten czujnik to właśnie przepływka, bardzo słabo .

Opublikowano
  • Autor

Udało mi się dziś przyspieszyć wizytę u elektryka. Definitywnie stwierdził że winowajcą jest sonda lambda pierwsza przed katalizatorem która w ogóle nie działa i  cały czas wywala błąd za uboga mieszanka. A to że praca silnika poprawia się po odpieciu przepływki to dla tego że komputer usiłuje zadać dawkę która będzie wlasciwa do poprawnej pracy. Tak to wytłumaczył mi po chlopsku.

Opublikowano

Sonda swoją drogą, po wymianie zrób logi porządnym vagiem. Od razu by pokazało w kodach gotowości. Powinnaś mieć swój kabel, zwykły Viaken za kilkanaście zł i płacisz raz. Ryżowym zabawką nie ufam

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

To fakt muszę się zaopatrzyć  w lepszy sprzęt. Dziś jadę na wymianę tej sondy. Ciekawi mnie finał.

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie. Problem rozwiazany?Winowajcą okazał się pęknięty wąż łączący dolot z przepusnica  z czwórnika wąż w kształcie S teraz jest założony dłuższy w kształcie U.jest to lepsze rozwiazanie bez żadnych naprężeń. Oprócz węża nazbierało się trochę usterek nachodzacych na siebie o podobnych objawach nierównej pracy silnika i błędu ubogiej mieszanki. Wypadanie zapłonu na drugim i trzecim cylindrze spowodowany niesprawnymi cewkami i błąd ubogiej mieszanki sonda lambda przed katem i wspomniany powyżej pekniety przewód podciśnienia. Przyszły 4nowe świece i 4 nowe cewki zapłonowe nowa sonda. Po tym zabiegu nie poznaję swojego auta. Dostało mocy reaguje na gaz silnik pracuje równo. Brak kontrolki check engi. Dziękuję wszystkim za porady i próbę pomocy w rozwiazaniu problemu. Pozdrawiam.?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.