Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0alt nie równa praca silnika (filmik)


monia12

Rekomendowane odpowiedzi

Lipa dalej . Cztery nowe świece cztery nowe cewki i dalej to samo silnik szarpie przerywa odepne wtyczkę przeplywki wszystko zaczyna normalnie chodzić. W poniedziałek podmienie przepływki kolega ma alta zobaczymy co się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie problem z mieszanką powodowany lewym lub niezmierzonym powietrzem. Jeśli max pokazała 95 to zniżka o 10-12 czyli 10%. W sklepie motoryzacyjnym kupisz specjalny środek do czyszczenia przeplywki, wymontuj i psikaj do bólu. Nowy filtr powietrza by się przydał i ponowne logi na 3 biegu. Dla diagnozy szczelności dolotu odepnij wężyk of regulatora ciśnienia paliwa na listwie wtrysków i zmierz wakumetrem. Na wolnych powinno być 0,2 bar

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile powinno być blaszek w tej wtyczce przeplywomierza 2.0alt wtyczka ma 5pinow ale są w niej 4 blaszki. Przepływomierz ma 5 pinów

20170828_112906.jpg

20170828_113604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pin przeplywki nie jest wykorzystany, temp powietrza dolotowego bierze z czujnika w kolektorze

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Już myślałam że coś nie tak  wtyczką. Dziś jadę sprawdzić szczelność dolotu przed kupnem rzeplywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy termin do elektryka mam na czwartek także do tej pory muszę się wstrzymać z kupnem przeplywomierza. Kolega zrobił mi taki test od trzeciego biegu gaz do końca prawie do odcinki. Można coś z tego odczytać. Czujnik przeplywu powietrza wskazuje76g/s to jest wskazanie przepływki?? Jeśli tak to powinna przy tych obrotach pokazać 100g/s.Jest to zwykła aplikacja piston. Błędy które pokazuje to uboga mieszanka i wskazuje na sonde lambda przed katalizatorem. Z tym błędem jeżdżę dwa lata bez żadnych dziwnych oznak ale sondę już kupiłam

Screenshot_2017-08-29-09-52-36.png

 

Screenshot_2017-08-29-09-52-04.png

Edytowane przez monia12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypadanie zapłonów może być spowodowane niskim napięciem? 12.4V to trochę mało podczas jazdy.

Edytowane przez mszark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ten czujnik to właśnie przepływka, bardzo słabo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś przyspieszyć wizytę u elektryka. Definitywnie stwierdził że winowajcą jest sonda lambda pierwsza przed katalizatorem która w ogóle nie działa i  cały czas wywala błąd za uboga mieszanka. A to że praca silnika poprawia się po odpieciu przepływki to dla tego że komputer usiłuje zadać dawkę która będzie wlasciwa do poprawnej pracy. Tak to wytłumaczył mi po chlopsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda swoją drogą, po wymianie zrób logi porządnym vagiem. Od razu by pokazało w kodach gotowości. Powinnaś mieć swój kabel, zwykły Viaken za kilkanaście zł i płacisz raz. Ryżowym zabawką nie ufam

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt muszę się zaopatrzyć  w lepszy sprzęt. Dziś jadę na wymianę tej sondy. Ciekawi mnie finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Problem rozwiazany?Winowajcą okazał się pęknięty wąż łączący dolot z przepusnica  z czwórnika wąż w kształcie S teraz jest założony dłuższy w kształcie U.jest to lepsze rozwiazanie bez żadnych naprężeń. Oprócz węża nazbierało się trochę usterek nachodzacych na siebie o podobnych objawach nierównej pracy silnika i błędu ubogiej mieszanki. Wypadanie zapłonu na drugim i trzecim cylindrze spowodowany niesprawnymi cewkami i błąd ubogiej mieszanki sonda lambda przed katem i wspomniany powyżej pekniety przewód podciśnienia. Przyszły 4nowe świece i 4 nowe cewki zapłonowe nowa sonda. Po tym zabiegu nie poznaję swojego auta. Dostało mocy reaguje na gaz silnik pracuje równo. Brak kontrolki check engi. Dziękuję wszystkim za porady i próbę pomocy w rozwiazaniu problemu. Pozdrawiam.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...