Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór opon.


Vexart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższej przyszłości czeka mnie zakup nowych opon do audi a4 b6. Myślę nad tymi oponami:http://allegro.pl/4x-opony-letnie-pirelli-p7-cinturato-235-45r17-97w-i6903689461.html

Jak myślicie będą dobre? Może ktoś jeździł na takich?

Proszę o pomoc jakie opony wybrać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na temat tych opon nic nie ma. Zapytałem o nie to nikt nie odpowiedział.  Każdy poleca swoje opony. I w końcu nie wiadomo jakie kupić. Może ktoś pomoże na co zwracać uwagę przy kupnie opon? Zauważyłem ze takie same opony na każdej aukcji mają różne klasy co do spalania i przyczepności. Ktoś będzie tak dobry i powie jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 13:46, Vexart napisał:

Witam, w najbliższej przyszłości czeka mnie zakup nowych opon do audi a4 b6. Myślę nad tymi oponami:http://allegro.pl/4x-opony-letnie-pirelli-p7-cinturato-235-45r17-97w-i6903689461.html

Jak myślicie będą dobre? Może ktoś jeździł na takich?

Proszę o pomoc jakie opony wybrać.

Pozdrawiam

Ja jeżdżę na pirelli p7 cinturaro 225/45 r17 91Y z rantem ochronnym i opona jest świetna i na suchej nawierzchni i na mokrej. Żałuję tylko że nie kupiłem 235, bo takie właśnie mam na zimę i wizualnie lepiej wyglądają właśnie te szersze. Patrząc jednak na cenę tych opon (jeśli kupujesz nowe) to dołóż stówę i bierz Pirelli p zero (samo p zero bez rosso lub nero). Przynajmniej ja bym tak zrobił. Ja kupowałem roczne opony i dlatego wziąłem cinturaro, bo nie mogłem nigdzie znaleźć p zero w dobrym stanie lub z rocznikiem powyżej 2014.Gdybym brał nowe to na pewno P Zero 235/45r17. Z innych firm zastanawiałem się nad Continental Contisportcontact5, ale są droższe, a nie wiem czy lepsze.Pozdro:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli porównujesz dwie takie same opony i różnią się spalaniem i przyczepnością to sprawdź czy mają identyczne indeksy nośności (np.91,94,97) i prędkości (np.W,V,Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepsze będą P Zero Nero GT. Czytałem że się zdzierają dość szybko To brać by miało mniejsze spalanie i przyczepność lepszą czy z lepszą nośnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zwykle p zero, po zero Nero, p zero rosso, ale wiem tylko że te pierwsze to taka powiedzmy "topowa" opona Pirelli, a Nero i rosso to chyba gorszy wybór.nośność zależy od profila opony czyli przy tej o której pytałeś 235/45 chodzi o tą wartość 45 (tu nośność wynosi chyba od 88,albo 91 do 97(630kg na oponę)),. Co do indeksu prędkości to W=240, V=270,a Y =300 czyli tu wystarczy nawet W. Ale cenowo prawie bez różnicy. A klasa paliwowa w Pirelli przy szerokości 235 jest przeważnie E. Na zimowkach mam 235/45 97V XL (czyli wzmacniane) FR (rant), klasa E, a lato 225/45 91Y FR i o klasę paliwową wyżej.Wiadomo że spalania w zimę i lato nie da się porównać,  ale przepaści nie ma. Wygląd - napewno bym wybrał 235, jazda po koleinach 225,spalanie różnica minimalna, a typ opony p zero lub cinturaro p7 blue jeśli chodzi o Pirelli na lato 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasę paliwową jak weźmiesz E to nie będziesz płakał, indeks nośności 94 styknie, a indeks prędkości V albo Y 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha nie wiem czy dla 235/45 lato indeks nośności nie jest max 94... Chyba nie ma 97 (jak dobrze pamiętam). W zimowych na pewno jest 97 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i na lato też są 97 tylko pomkesz alembik z indeksami prędkości... V=240,W =270 i Y =300km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 13:46, Vexart napisał:

Witam, w najbliższej przyszłości czeka mnie zakup nowych opon do audi a4 b6. Myślę nad tymi oponami:http://allegro.pl/4x-opony-letnie-pirelli-p7-cinturato-235-45r17-97w-i6903689461.html

Jak myślicie będą dobre? Może ktoś jeździł na takich?

Proszę o pomoc jakie opony wybrać.

Pozdrawiam

Ja na nich śmigam  drugi rok są tak dobre że bez problemu dają radę nawet w zimę ... Powaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać takie: http://allegro.pl/opony-4x-pirelli-p-zero-235-45r17-97y-i6924055904.html

szkoda że nie mają rantu ochronnego bo się przydaje czasami. To na wiosnę kupie bo tak na koniec sezonu chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rantem masz rację, ale ja też długo szukałem p zero z rantem i na darmo:( Na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał, ja następne opony na lato też na pewno kupuję p zero dokładnie takie jak załączyłeś w linku:kox:co do zakupu oponek na lato myślę, żebyś obserwował ceny we wczesnym okresie zimowym bo wtedy jest najtaniej:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...