Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w tipitronicu


patricoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Niedawno kupiłem autko. Nie mogę znaleźć nigdzie konkretnej informacji czy wymieniać olej w tiptronicu. Moje autko ma przejechane 277tkm (autentyczny przebieg), olej nie był nigdy wymieniany. Skrzynia chodzi bez zarzutu. Nie wiem czy mam wymieniać czy nie, bo różne słyszałem opinie np. że po wymianie zaczęły się problemy ze skrzynią.

Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam skrzynie o oznaczeniu JAX. Jaką mam zrobić wymianę statyczną czy dynamiczną? Jaki olej idzie do mojej skrzyni, jakieś filtry, uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam skrzynie o oznaczeniu JAX. Jaką mam zrobić wymianę statyczną czy dynamiczną? Jaki olej idzie do mojej skrzyni, jakieś filtry, uszczelki?


Zrob taka wymiane, na jaka Cie stac. Ja osobiscie robie statyczna. Statyczna wymieni Ci jakies 60-70% oleju. Dynamiczna wymieni caly w 100% ale potrzebna jest do tego specjalna maszyna.

Olej najlepiej wlej OEM, zalecany przez producenta. Niestety jest dosc drogi... Do tego filtr i uszczelka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym żeby po wymianie się coś spier.....lo, bo skrzynia chodzi dobrze. Poczytałem trochę forum a6 o tan było kilka osób co po wymianie się zesrala skrzynia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki ale majac e61 w automacie, po wymianie oleju, miski, filtra padl konwerter.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła wymiana (wylewasz stary i lejesz nowy) oczywiście filtr i uszczelka.

no ale jak lubisz cudować to nikt ci nie zabroni :)

i pamiętaj to zwykła wymiana oleju a nie operacja na otwartym sercu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, muunv napisał:

Troche z innej beczki ale majac e61 w automacie, po wymianie oleju, miski, filtra padl konwerter.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli ze skrzynią zaczynają się coś dziać  nie niepokojącego  to możliwe jest że zmiana oleju przyspieszy dogorywanie skrzyni.

Przy sprawnej nie powinno się nic dziać po wymianie. a wręcz przeciwnie powinna mieć lżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...