Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Gaśnie nagrzany i nie chce odpalić


czito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

 

Mam taki problem ze swoim Audi, może będziecie w stanie coś podpowiedzieć. Mianowicie, auto jeździ normalnie, odpala normalnie, na zimnym/ciepłym, silnik pracuje równo i nie udało mi się zauważyć tego problemu aż do teraz. Długa jazda i postój w korku powoduje że auto samo gaśnie bez żadnych niepokojących oznak. Niestety nie da się go po tym odpalić przez jakieś 5 minut. Rozrusznik kręci bez problemu, wygląda to tak jakby silnik nie dostawał paliwa, bo nawet nie słychać że coś zaskakuje. Jak odczekam trochę odpala normalnie od strzała. Jednak sytuacja ciągle się powtarza aż do dłuższego postoju i odpoczynku. Potem jeśli nie postoi w korku jedzie normalnie nie ma problemów z mocą. Podpowiedzcie co to może być, co sprawdzić?

 

Edytowane przez czito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pojawia się błąd po pierwszym samoistnym zgaśnięciu.  Następnie świeci check engine i miga kontrolka od świec żarowych.

16706 -  Engine Speed Sensor (G28): No Signal
        P0322 - 35-10 -   - - Intermittent

Błąd wydaje mi się, że jest skutkiem zgaśnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wyraźnie wskazuje na brak sygnału z czujnika położenia wału korbowego, być może jak mu ciepełko w korku dopiecze to dostaje zwarcia, w czasie jazdy przewietrzanie komory silnika działa zdecydowanie lepiej i problem może nie występować :hi:

Od sprawdzenia jego okablowania i złącza bym zaczął.

A jak nie pomoże to wymiana albo podmiana na próbę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dzięki za podpowiedź. W sumie, to wydawało mi się, że błąd spowodowany tym że czujnik wariuje jak silnik zgaśnie podczas jazdy. Niestety nie miałem dziś za wiele czasu posprawdzać czy to nie kabel. Wtyk jest ładny czyściutki, nie widać żadnych niepokojących śladów na nim. Po odłączeniu wtyczki od niego objaw jest taki sam jak w sytuacji na drodze, dlatego też jutro zadzwonię do ASO zamówić. Dam znać jeśli po wymianie problem dalej będzie się pojawiał.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...