Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cięgna do wymiany?


aiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna zauważyłem problem w postaci ciężko wchodzących wszystkich biegów. Im dłużej jadę w korku tym gorzej wrzucić bieg, tak jakby cięgna się zacierały, przynajmniej na to mi to wygląda.

Jak rano odpalam to biegi wchodzą elegancko. W weekend robiłem trasę ponad 500 km i nie było problemu także to raczej nie chodzi o olej w skrzyni (przegrzewanie czy coś w tym stylu) tylko od temperatury na zewnątrz i ilości machania drążkiem, dlatego moje pierwsze podejrzenie pada na cięgna lub coś z samym drążkiem.

Miał ktoś coś podobnego?
Ktoś wie jak się dostać do tych cięgien, żeby je nasmarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz prawdopodobnie zestawu naprawczego do cięgien lub lub może być to kwestia też samej kasety. Trzeba by się temu przyjrzeć gdzie jest luz czy na cięgnie czy na samej kasecie. Do kasety oczywiście też wystepuje zestaw naprawczy

Edytowane przez hugo911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia raczej 5b wiec zestawu nie ma bo jest inaczej jak do 6b pewnie juz sam wybierak w kiepskim stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak, bo nawet w trasie gdzie nie macham lewarkiem przez 100 km  ciężko wchodzą biegi więc to nie kwestia ilości ruchów lewarkiem jak pisałem wcześniej. Choroba postępuje coraz szybciej...
Może to być spowodowane zbyt małą ilością oleju w skrzyni? Jak w ogóle sprawdzić stan oleju?

Rozumiem, że dojście do elementów wybieraka itd jest od spodu, ale czy trzeba ściągać skrzynie aby się do nich dostać czy jak wejdę do kanału to będzie coś widać?
Ruchy na boki "tj. sprawdzanie czy nie mam wrzuconego biegu" też jest z oporem, coś się blokuje...

Ktoś coś?

Zanim pojadę do mechanika chcę najpierw sam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...