Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Tryb awaryjny przy 3800obr/min logi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam problem z moim audi a4 B6 AWX. Mianowicie auto wpada w not lauf w okolicach 3800obr/min. Przy wyższych biegach gdy wdepnę gaz na max jest lekkie poszarpywanie (około 1350-1700obr). Ostatnio zaślepiłem EGR, wymieniłem wężki podciśnienia i zawór N75.  Co może być przyczyną rozłączania turbiny? Jeżdżę bardzo dynamicznie, praktycznie co tydzień autko przeganiane po expresówkach.  Poniżej załączam logi:

Dynamiczne i statyczne razem:

Grupa 013: http://vaglog.pl/log-013_uYJzG0t.html
Grupa 018: http://vaglog.pl/log-018_0CqC8.html
Grupa 023: http://vaglog.pl/log-023_n9Tod6.html
Grupa 000: http://vaglog.pl/log-000_987G9k.html
Grupa 001: http://vaglog.pl/log-001_P6dev.html
Grupa 003: http://vaglog.pl/log-003_jjv165Q.html
Grupa 004: http://vaglog.pl/log-004_o43ph2U.html
Grupa 007: http://vaglog.pl/log-007_AQTF2.html
Grupa 008: http://vaglog.pl/log-008_7lHg7Vq.html
Grupa 010: http://vaglog.pl/log-010_wU93F.html
Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_l2uon.html

Dynamiczne:

Grupy 003, 010, 011: http://vaglog.pl/log-003_010_011_3Ph94H.html (not lauf)
Grupy 003, 008, 011: http://vaglog.pl/log-011_003_008_l2kr4.html (not lauf)
Grupy 010, 011: http://vaglog.pl/log-011_010_U7MES.html
Grupy 003, 008: http://vaglog.pl/log-008_003_oGwn68m.html
Grupy 003, 011: http://vaglog.pl/log-011_003_NsTJD9f.html

 

Proszę o wyrozumiałość, to moje pierwsze logi. Pozdrawiam.

Opublikowano

Miałem podobnie u siebie ,w pierwszym logu gr11 widać duże przeładowanie prawie 2 bar i dla tego masz not lauf. Raczej turbo do czyszczenia tak jak ja miałem

Możesz jeszcze gruche od turbo odkręcic (dwie nakrętki M6 od dołu) i zobaczyć jak mocno się zacina geometria a moze zdołasz ja rozruszać w ten sposób

Edytowane przez MemberA4

Opublikowano
  • Autor

Hmm... Czyli to prawdopodobnie turbawka daje znać o sobie. Jutro wezmę się  za sprawdzenie gruchy. Przy wymianie wężyków z ciekawości sprawdzałem sztangę (jakiś miesiąc temu) i ciężko ją było ruszyć rękoma. Ruch sztangi był bardzo mały. Jutro zobaczę i dam znać. 

Wyjąłem turbo na stół lecz dzwigienka od zmiennej geometrii chodzi leciutko... Zdemontowałem  również węże od IC,  jest w nich trochę oleju. Na jednej złączce (ta od strony map sensora) jest dosyć wyraźny luz. Króciec od vacu pompy również miał luz (sklejony podpialem). Jutro jeszcze powalczy i przy okazji pojadę zarobić wąż od smarowania turbiny... 

Edytowane przez Bartek2408
Aktualizacja postu

Opublikowano

Zajrzyj jeszcze do filterka w N75, można go przemyć w wodzie lub wymienić na zamiennik(sam filtr).

https://a4-klub.pl/topic/401293-sapiąca-szurająca-turbina-i-notlaufy-bpw/

 

Edytowane przez MariuszKK

Opublikowano
  • Autor

N75 w marcu wymieniony na oryginalny pierburga. Zmienna geometria czysta, sam już nie wiem co może być powodem not laufa?

Opublikowano
W dniu 8.09.2017 o 20:30, Bartek2408 napisał:

N75 w marcu wymieniony na oryginalny pierburga. Zmienna geometria czysta, sam już nie wiem co może być powodem not laufa?

A nie zaczęła przeładowywać po wymianie wężyków ?:naughty:

Opublikowano
W dniu 6.09.2017 o 21:02, Bartek2408 napisał:

Wyjąłem turbo na stół lecz dzwigienka od zmiennej geometrii chodzi leciutko...

nie mogłeś od razu zrobić czyszczenie? u mnie też leciutko chodziła geometria, po rozpołowieniu turbo zero nagaru w środku a jednak w jednym miejscu miała delikatną przycinkę

porównywałem sobie moje logi przed czyszczeniem i sa podobne do twoich

u nie po czyszczeniu wartości w BS się zmniejszyły w pozycji ON z 1193mbar na 1099mbar

Opublikowano
  • Autor

Turbo wyczyszczone. Miałeś rację, u mnie też była przycinka i po 3 godzinach pracy turbawka jak nowa. Do czyszczenia poszły również rurki układu doładowania. Map sensor był delikatnie w oleju, przepływomierz również. Wymienione wszystkie filtry i zalany oliwą Motul 5W40. Autko jak nowe. I jeszcze jedno- po zaklejeniu krućca vaku pompy znikło syczenie. Dzisiaj się postaram wkleić logi i zobaczymy co się zmieniło. ?

Edytowane przez Bartek2408
Błąd literowy

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, piotrsob1 napisał:

A nie zaczęła przeładowywać po wymianie wężyków ?:naughty:

Po wymianie było wszystko okey. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.