Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to dwumas czy łożysko oporowe?


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów.

Ostatnio nasila sie u mnie problem ktory polega na tym, ze gdy jade na połsprzegle to słychac (i czuć na pedale) szuranie-chrobotanie. Rownież na biegu jałowym gdy wcisne sprzegło minimalnie (ok 1cm) to wtedy szuranie jest najgłosniejsze. Gdy wcisne sprzeglo do podlogi, dzwiek maleje znaczaco (ok 80% ciszej). Gdy sprzeglo nie jest wciśnięte, nic nie slychać zarowno podczas jazdy na biegu jak i postoju na jałowym. Czyżby to łożysko oporowe mowilo "pa pa"?

Biegi wchodzą bezproblemowo. Sprzeglo po wymianie plynu hamulcowego przestalo szarpac. Rownież nie slizga na seryjnej mapie. (Po programie dostawal poślizg wiec wrocilem do serii)

 

Mam pytanko ile mozna tak jezdzic i co sie może wydarzyc jeśli zignoruje sie te odglosy. Niechcialbym wymieniac kompletu sprzegla-dwumas w Anglii z racji na koszta :) ale zaczynam czuć, ze jest to nieuniknione.

Pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo dwumas, miałem identyczne objawy, wymiana samego łożyska oporowego wyeliminowała tylko chrobotanie na pełnym wysprzęgleniu, natomiast przez kolejne 2 miesiące hałas przy lekkim wciśnięciu się jeszcze nasilał - dopiero po wymianie docisku z dwumasem jest elegancko (dwumas był już wyraźnie zatarty, 0 luzu po demontażu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowal. Caly komplet bede wrzucal jak mi tylko cos dobiora dobrego w hurtowni w dobrej cenie. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole dziwne rzeczy sie dzieja. Dzisiaj np jest mokro i pochmurno i nie slychac tego tarcia :/ Tez tak miales Vis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było tak, że z reguły po dłuższym postoju (doba/weekend) było najgorzej, a zdarzało się, że nawet przez kilka dni był spokój. Możesz poobserwować chwile samochód na jałowym biegu - u mnie było już czuć cykliczne wibracje po budzie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u mechaniora powiedzial, ze dlatego tak jest bo zuzyty dwumas sie zazebia i Dlatego raz slychac bardziej a raz mniej. Wibracje czuje czesto po odpaleniu na zimnym rano przez chwile. To moze byc cos z wtryskami bardziej. Narazie nie ma tragedii ale sprawdze vcds korekcje. Znalazlem komplet luka dwumas/sprzeglo za 2130zl w hurtowni wiec wymiana sie szykuje [emoji4]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...