Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Twarda praca silnika


audinomad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje A4 pracuje jak na moje ucho dość dziwnie, "twardo" jeśli chodzi o dźwięk silnika (choć wiadomo że to diesel), jak i lekką wibrację przenoszącą się do kabiny. Znajomy ma taki sam model i u niego dla porównania auto pracuje bardziej "kulturalnie", "płynniej" pracuje silnik w każdym zakresie obrotów.
Auto niby normalnie przyśpiesza, pali OK.
Nadmienię, że synchronizacja sprawdzona Vagiem i jest na "0". Ostatnio był też wymieniony rozrząd i wałek, turbo też było czyszczone.
Z czego może wynikać taka praca silnika? Da się to jakoś zmienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozgrzanym silniku zrób przegazówkę i zaraz potem zdejmij wężyk podciśnieniowy od EGR-a , jak praca z odpiętym będzie się zmieniać na jeszcze twardszą to EGR działa , a jak nie będzie różnicy to albo jest wyłączony , albo zepsuty :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do synchro rozrządu - jak jest poza skalą, to też będzie wskazywać 0. Wyjechanie zbyt dużo na minus powoduje właśnie taką twardszą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pompki wkaładał "na oko" i nie maja wymaganych danych montażowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2017 o 13:42, MariuszKK napisał:

Co do synchro rozrządu - jak jest poza skalą, to też będzie wskazywać 0. Wyjechanie zbyt dużo na minus powoduje właśnie taką twardszą pracę.

ale czy gdyby tak było to auto normalnie by odpalało i spalanie też było by w normie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalało by. Widziałem na własne oczy taki przypadek po wymianie rozrządu - zrobione na "0", ale po przejechaniu się wskoczyło -5,6 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...