Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Montaż CB radia w schowku - fotki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad montażem CB radia w swoim Audi - jednak nie znalazłem żadnego sensownego miejsca gdzie mógłbym przymocować radio CB. Nasunął mi się pomysł aby radio umieścić w schowku a gruszkę przyczepić do uchwytu na telefon który jest montowany seryjnie w niektórych egzemplarzach. Poniżej zamieszczam fotki jak do tego się zabrałem.

Pqhhzq0.jpg

gx9pjv0.jpg

PqhlwRi.jpg

Pqhmhf0.jpg

PqhmXEr.jpg

PqhnPwA.jpg

PqhoWmA.jpg

PqhpEg9.jpg

PqhpTe0.jpg

gx9rzG9.jpg

Bym zapomniał dodać - pewnie pomyślicie że po zamknięciu schowka nic nie słychać - otóż słychać wszystko bardzo dobrze - jeżeli odpowiednio przygłośnię. Ale pomimo to chcę jeszcze wyprowadzić głośnik na zewnątrz gdzieś pod schowek.

Niedługo zamierzam przewiercić dach i zamocować antenę na stałe, oczywiście dołącze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pomysł dobry jak chce ktos zamaskowac radio lecz wsumi niewiem po co... A mam jedno pytanie. jak bedziesz chciał zmienić kanał to musisz specjalnie otwierac schowek i "odrywać sie od jazdy" zeby zmienić kanał, no chyba, że wchodzi w skład gruszka ze zmiana kanałow... ALe ogólnie dobra robota i wykonanie

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie ciekawe, udokumentowanie zmian i opis

Wg mnie jedno zastrzeżenie:

z miejsca kierowcy zmiana kanału do wygodnych chyba nie należy. Oczywiście problem nie istnieje gdy korzysta się tylko z "19"

Masz na gruszce zmianę kanałów?

Tylko byś opisał wszystkie zdjęcia krok po kroku i będzie :kox:

Zdjęcia opisane są na serwerze hostującym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki są opisane - widać po powiększeniu. Nie rozpisywałem się za dużo- sami dojdziecie co i jak. :)

sory niedopatrzenie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł. Ja spotkałem sie jeszcze z CB zamontowanym w półce na dokumenty pod kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysłowe zamontowanie ale jedno ale też miałem radyjko alana 102 i trzeba dość często używać pokrętła squelch w przeciwnym razie albo ma się za mały zasięg albo co chwile zakłócenia się słyszy i jeszcze jedno używałem alana 102 przez długi czas i muszę przyznać że ludzie opisujący go jako szumofor mają zupełną racje dozbierałem trochę kasy i kupiłem prezydenta johnnego zupełnie inna półka jedno ustawienie i nie trzeba gmerać w gałkach a w dodatku ta cisza w aucie zero szumów w takim przypadku zamontowanie w schowku rewelacyjne ale ja zamontowałem w półeczce pod kierownicą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że spodobał Ci się mój pomysł (zrobiłeś to identycznie) :mysli:

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b7_montaz_cb_w_schowku-t70205.0.html;new#new

ja dodatkowo wyciągnąłem głośniczek na zewnątrz i mam go schowanego w oświetleniu kabiny więc jest zaraz koło ucha i nie musi być głośno radyjko nastawione

nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie montaż nie wymagał wykonania ani jednego otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł, ze zmianą kanałów mże być mały problem ale np ja nie pamiętam żebym kiedykolwiek kanal na trsie zmianiał, ja zainstalowałem na stałe radio w podłokietniku Alana 42, żadnych kabli, radio super pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktos może CB w tym schowku pod podłokietnikiem??

obraz086c.jpg

Podobno w tunelu gdzieś w tym miejscu są jakieś przekaźniki od poduszek. Ktoś probował to zrobić?? Czy lepiej nie próbować ze względu na te poduszki.

a nie lepiej przymocować go do podłokietnika od dołu ?? ja tak mam i jest bardzo fajnie :)

moim zdaniem w schowku to jest porazka :wallbash: jedziesz z kims i musisz mieć schowek otwarty? chyba ze masz głośniczek gdzieś pociągnięty ale to mi sie nie podoba i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...