Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy taka turbina może być ?


Qwestor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio trochę prześledziłem ten dział i zastanawiam się nad kupnem turbiny. Z tego co wyczytałem to większość zakłada od AWX, mam zamiar pozbierać trochę gratów a następnie udać się do Wa-wy wiadomo do kogo aby to wszystko ładnie zagrało. Pisząc trochę gratów miałem na myśli coś takiego czyli w sumie jeden grat :> http://allegro.pl/item527440143_turbosprezarka_turbo_turbina_130_ps_1_9_tdi_awx.html

Nie wiem czy będzie to pasować i czy będzie w dobrym stanie.

W dziale sprzedam nic nie znalazłem. Ewentualnie może zna ktoś kogoś godnego polecenia kto by takie sprzedawał.

Jest jeszcze jeden problem a mianowicie z montażem, nawet mając w warsztacie opisane to i tak nie mógłbym tego zrobić

(brak czasu i miejsca) :( Może ktoś zna jakiegoś mechanika we Wrocku ?

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do turbo to pogadaj z użytkownikiem raggaman, on miał jakiś kontakt do niezłych turbin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wroclawiu masz oddzial Dynosoft (najmocniejszy diesel w tym roku na cwiare o ile sie nie myle).

Nie ujmujac nic Rogalowi jak masz dymac pozniej w razie problemow do Wawki to chyba malo sie oplaca....

Wybor tunera powinien byc uzalezniony od jego kompetencji ale tez odleglosci......

Co jak co Dynosoft to tez swietni fachowcy i robia mechanike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynosoft ma 150 konne turbo od leona minn. 150 km i montaz + turbo 2100 zl ... :cool1:

od ARL'a .. ? i to maja Ci wsadzic do AFN'a ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie wymyslilem, po licznych mailach i odpowiedziach z ich strony dostalem wycene do mojego AFN i pisalo turbina 150 koni ARL 2100 zl razem z dopasowaniem i podlaczeniem, ja sie nie znam przytaczam tylko fakty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj tam i nikogo nie było :( Więc zadzwoniłem, powiedzieli mi, że Turbina 130 z paska regenerowana + montaż + dogranie = 2800

I teraz pytanie czy cena jest ok czy za mało albo za dużo?

A i powiedzieli że tak 320-330 niutonów by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama tubina po regeneracji to pewnie z 1000 zł + montaż z 300 zł + program 1300 zł

turbine mozna taniej kupić, a i załozyc taniej tez sie da :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, kupujesz turbine na allegro, 800-1400 zl zalezy jak dlugo chcesz jezdzic bezproblemowo, jedziesz do mechanika z ktorym robisz zawsze naprawy, i ci zaklada... potem do tunera i w ten sposob minimalizujesz koszta. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta cena jest razem z programem. Niby można trochę zminimalizować koszta, ale ja nie mam zaprzyjaźnionego mechanika bo prawie wcale do mechaników nie jeżdżę. Koszt używanej turbiny to tak około 600-800 zł, regenerowanej tak około 1000zł, sam jej nie zamontuje bo się nie znam i nie mam gdzie + do takiej turbiny konieczne są jakieś przeróbki aby ją zamontować więc chyba 1400 za regenerowaną razem z montażem i przeróbkami nic do niej więcej ni dokupując jest chyba ok. A kolejne 1400 za hamownie przed i po i z programem. Tak to wygląda.

Pozdrowka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobka turbiny - szybkozlaczka / przejsciowka; rura wylotowa z 30-stu kilka mm na 60-kilka mm . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile koni moze miec silnik po podmiance turbiny z afn na awx bez korekcji softu? orientuje się ktoś może

zaduzo sie nie poprawi bo turbina bedzie dmuchała jak seryjna bo przecież program seryjny, a poza tym konie ma sie z paliwa a nie z turbiny. Wymień wtryski i bez korekty na mocy zyskasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...