Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam dobrego serwisu komputerowego Wrocław okolice


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam dobrego serwisu komputerowego we Wrocławiu i okolicach, Leszno, Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica. Szukam takiego faktycznie dobrego, żeby po zobaczeniu rocznego Della wiedzieli co się z nim robi, bo w mojej okolicy same partacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mozna robić z rocznym dellem poza oddaniem go co serwisu na naprawę gwarancyjną ?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło spięcie w starej instalacji domu podczas remontu ów instalacji, lapek był podłączony do sieci wtedy. Potrafi się wyłączać jak mu się podoba. Wysłałem już raz na gwarancję, popatrzyli, nic nie znaleźli, ale wymienili płytę główną "dla zasady". Było to samo, ale może ciut rzadziej, dało się żyć. Ostatnio zalałem touchpada piwem, które jak wyschło skleiło przyciski i muszę używać myszki, a poza tym wyczyszczenie systemu, postawienie go na nowo, wyczyszczenie środka itp. Ostatni serwis w okolicy stwierdził, że to za nowy sprzęt i oni się nie podejmą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie laptopa - nawet rocznego to żadna filozofia - to nie jest prom kosmiczny, żeby zwykła średnio ogarnięta osobą sobie z tym nie prowadziła. Na YT na pewno znajdziesz film jak to się robi w przypadku Twojego modelu. Co do systemu to jak jest ostro zaśmiecony to najlepiej postawić go na nowo. Twój laptop ma napewno partycję recovery, więc załatwienie tego to kilka kliknięć.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja nawet technik informatyk, ale nie praktykujący od 4 lat i powiem szczerze, nie stać mnie na to, by ryć przy czymś, przy czym się nie do końca widzę, bo stracę na to więcej czasu i nerwów niż to warte. Mam co robić w życiu, a jak nie będę mieć to na pewno spożytkuję ten czas lepiej niż w bawienie się "zrób to sam krok po kroku" . Wolę zapłacić, poczekać i się nie pałować, a zaoszczędzony czas poświęcić na robienie hajsu lub leżenie do góry d.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że mieszkamy tak daleko od siebie, bo mógłbym Ci to w wolnej chwili ogarnąć. Ale wracając do tematu to jak będziesz gdzieś oddawać laptopa to nie daj się nikomu naciągnąć na więcej niż 150zł brutto za czyszczenie. Co do reinstalacji systemu to naprawdę zrobisz to sam,  jak w twoim laptopie jest dysk ssd to zajmie Ci to nie więcej niż 15min, jak zwykły talerzowy HDD to maks. 30-40min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest Recovery. Tylko muszę coś wymyśleć żeby zrobić przywrócenie na Win8 (taki jest ori) i zaktualizować go do win10. Wcześniej to zrobiłem w ramach darmowej możliwości aktualizacji którą umożliwił Microsoft, teraz wydaje mi się, że bez dokupienia albo przekombinowania nie wrócę już do win10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JawoR36:

Obczaj ten serwis: http://www.aid-serwis.com.pl/ Polecany i sprawdzony przez znajomych. Sam nie miałem okazji skorzystać z ich usług.

Temat recovery też Ci ogarną:)

Edytowane przez Aleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz od razu W10 bez pier.... To już jest użyty klucz do w10 i bez problemu przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze przedmówca, jeśli Windows 10 był już zainstalowany na komputerze i został aktywowany to wystarczy tylko ściągnąć (ze strony M$) Windowsa w odpowiedniej wersji (home, pro itp.) i go instalować.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale ręczna instalacja jakiegokolwiek Windowsa/Linuxa zabije partycję recovery. I już jej w 99% nie odzyska się.  Recovery jest o tyle fajne, że stawiasz system w kilka/naście minut do tego sterowniki itp bzdety są wstępnie skonfigurowane.Tu jest tylko utrudnienie w postaci dogrania aktualizacji do Win10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...