Jump to content

Aleq

Pasjonat
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2

About Aleq

Informacje

 • First name
  Krzysztof
 • Location
  WLKP

Car

 • Car model
  Volkswagen
 • Car body
  Hatchback
 • Year of production
  1995
 • Engine
  1.9 TDI
 • Engine code
  1Z
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Mordeliuss, @swiety1337 Ja nie rezałem jeszcze. Jak na postoju pryskam jest ok, coś na dach leci. Używałem ich podczas jazdy może z raz i wydaje mi się, że za nisko pryskają. Mam jeszcze nieco regulacji może obejdzie się bez rezania.
 2. Mam te od Audi_Wroclaw, pasują idealnie wraz z adapterkami nabyłem je za 129zł. Teraz widzę, że taniej są. I fakt wtyczki od grzania są tak jak opisano w tutorialu. Po drugiej strony względem pierwotnych zwykłych. Zatem trza nieco pokombinować z kablami by je popodpinać. Ale efekt mega względem zwykłych.
 3. Te Ci kolego też podejdą: https://i.pinimg.com/originals/46/d7/c5/46d7c5347a3defc8db77d54a58d6b12e.jpg Montowane w A6 C6 i A4 B8, Szukaj ET 42.
 4. Wiele "katalogów" podaje, że nie ma części do tego elementu . Trochę poszukałem i udało mi się takie cosik namierzyć, z tym, że numer ramy inny lecz do cabrio. NO i numer tulei zależy od typu zawieszenia. Inne dla 1BA a inny dla "sport".
 5. Może lakoniczne pytanie, a w jakim stanie jest filtr kabinowy?
 6. Po przeczytaniu posta zaraz na myśl przyszedł mi pewien filmik z YT. Co prawda nie o samochodach a o ciągniku rolniczym pewnej marki. Też było słychać metaliczny podźwięk podczas jazdy na obrotach około 1400. Serwis autoryzowany wymiękł mimo kilkukrotnego oddania pojazdu na serwis i to nie na jeden dzień lecz kilka. Okazało się, że osłona termiczna na turbinie się oberwała przy śrubie mocującej. Dlatego podczas jazdy dzwoniła wydając metaliczny stukot. Wystarczyło tylko maskę otworzyć i usterka na wierzchu. Widać od razu było jak rolnik zaglądał pod maskę- wcale. Więc pisanie takich diagnoz bez wcześniejszego rozpoznania dla mnie mija się z celem. Równie dobrze może to być luźna osłona itp. Zależy jakiego rodzaju jest to "dziwny dźwięk". Metaliczne tłuczenie, dzwonienie, szuranie czy zwykły szum. Zobaczyć czy nic luźne nie jest i wtedy zastanawiać się co dalej.
 7. To Kolega chce ten klucz udarowy pneumat czy akumulator? Bo z Twojej wypowiedzi ciężko wywnioskować. Jeszcze kwestia pozostaje mocy czyli ile nM ma mieć(w teorii).
 8. Aleq

  Ceny paliw

  Opieram się na tym co słyszę, widzę/czytam. Myślisz, że te +10gr do ceny paliw to jest niby po co? Istnieje taki trend, jak wzrasta koszt wytworzenia jakiegoś "dobra" to podnosi się cenę +parę % może nikt nie zauważy... Zobacz na sytuacje, że araby zmniejszyli wydobycie ropy. Przez to wszystko co z ropy drożeje. Podobno Międzynarodowa Agencja Energii ma interweniować w tej sprawie.
 9. Aleq

  Ceny paliw

  To jest to co ja pisałem parę miesięcy temu. Niech będzie więcej programów XYZ+... Rząd musi skądś zabrać by dać. Szkoda, że zabiera nie tym co trzeba. A jak wzrośnie cena paliw to usługi i towary też pójdą do góry. Pytanie tylko do jakiej wartości jesteśmy wstanie "znieść" te ceny paliw... W przeliczeniu pensja statystycznego kowalskiego a ile może za nią kupić paliwa. To jego ilość względem krajów zachodnich to jesteśmy na samym końcu stawki. Mimo to, że w pl mamy "jeszcze" względnie tanie paliwa.
 10. Nieco dalej jak okolice bo wg google maps od Częstochowy to 260km minimum... Ale obczaj: http://regeneracja-hc.com/
 11. Ja również pisałem do nich maila. Jakie auta chcę obsługiwać i mi doradzili. Śmiało pisz. Odpiszą raz dwa a Ty będziesz zadowolony z wyboru.
 12. http://www.e-service.info.pl/ Mam od nich. Sprawdzony "temat". Obskakuje nim auto z podpisu + A4 B7. Link podany w Interfejsy do diagnostyki A4 B6 B7 - Audi A4 B6/B7 - Audi A4 Klub Polska
 13. Aleq

  Wyważanie kół

  Powinno się wyważać przy każdej zmianie. Pamiętaj, polskie drogi nie są idealnie płaskie jak stół. Dziury i wyboje powodują odkształcenia nie tylko felg ale i opon nadwyrężając siatkę. Dla lepszego komfortu jazdy i bezpieczeństwa wyważ je. Nie mówiąc tu o zużywaniu zawieszenia czy bieżnika bo to kwestia oczywista.
 14. Z Łodzi @Tomasz Krajewski zmieniał multitronica na manuala... Z tym, że ostatnia wizyta na forum to 31 lipiec.. I w jego temacie jest wpis o sprzedaży auta...
 15. Aleq

  B7 Crew

  Foto: Foto zapożyczone od kolegi: @żbik z wątku
×
×
 • Create New...