Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy od Adblue w A4 B9


TomXxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Panowie właśnie teraz wróciłem do domu i wyskoczył mi błąd na desce że problem jest z adblue i za 650 mil nie uruchomie silnika. Podłączyłem kostkę i takie błędy wyskoczyly zaraz podeślę zdjęcia. Proszę o pomoc co się dzieje. 

Screenshot_2023-11-20-17-47-42-039_com.ovz.carscanner.jpg

IMG_20231120_174529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem. Orientujesz się jakie mogą być koszta wymiany pompy? Albo niektórzy wyłączają tzn trochę nie wiem o co chodzi ale piszą że to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samej pompy nie da się kupić. Wymieniają całość, zbiornik z pompą oraz sterownik, gdyż nowe zbiorniki z pompą nie są kompatybilne ze starym sterownikiem.

Kup używany sterownik na podmianę, w większości przypadków to właśnie on ma usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten sterownik może pomóc jakbym go wymienił? Jak będę kupował to potrzebuje poprostu pod moje auto czy jest jakiś numer że musi być taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten sterownik może pomóc jakbym go wymienił? Jak będę kupował to potrzebuje poprostu pod moje auto czy jest jakiś numer że musi być taki sam? Sorki za tyle pytań ale mam 2 lata audi a4 b9 i nigdy nic poważnego się nie działo więc jestem przerażony troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tego sterownika może załatwić problem. Numer części się także zgadza. Miej jednak na uwadze, że kupno używanych części zawsze niesie za sobą pewne ryzyko, że części te nie są wolne od wad/usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, TomXxx napisał(a):

Czyli ten sterownik może pomóc jakbym go wymienił? Jak będę kupował to potrzebuje poprostu pod moje auto czy jest jakiś numer że musi być taki sam? Sorki za tyle pytań ale mam 2 lata audi a4 b9 i nigdy nic poważnego się nie działo więc jestem przerażony troche.

Chyba Muskiel jasno napisał. Sterownik kup taki sam, skoro nowy nie jest kompatybilny ze stary zbiornikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tylko dodać, że sterownik ten może pomóc tylko w pozbyciu się błędu związanego z układem AdBlue. Pozoztałe błędy, które wyżej wrzuciłeś, pozostaną. Masz tam między innymi błąd o niskiej skuteczności dpf, co może wskazywać na jego uszkodzenie.

Będziesz musiał się tymi pozostałymi błędami zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, H4mm3R napisał(a):

Chyba Muskiel jasno napisał. Sterownik kup taki sam, skoro nowy nie jest kompatybilny ze stary zbiornikiem. 

Dokładnie. Masz Audi z 2016r więc masz z pewnością sterownik bez indexu lub raczej z indexem B (czyli ostatnia literka jest B). Do zbiorników AdBlue z pierwszych lat produkcji pasuje najwyższy index D, czyli ten sterownik z powyższej aukcji na ebay jest też ok. Sterowniki z wyższym indexem (np.E) nie są już kompatybilne ze starymi zbiornikami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Właśnie miałem pytać o tą literkę co oznacza. Ja mieszkam a Anglii ale znalazłem z Polski ten sterownik z literka D na końcu z gwarancją i jest przez pół tańszy. Czyli do mojego audi a4 b9 kombi 2.0 TDI pasuje tylko literka D na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Co się stanie jeśli przekrocze te 650 mil i nie będę mógł uruchomić silnika. Co wtedy zrobić żeby uruchomić ten silnik? Dużo jeżdżę na codzien i nie chciałbym gdzieś stanąć bez odpalenia auta a jak zamówie to ze 3 dni pewnie jeszcze będę czekał na zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Co się stanie jeśli przekrocze te 650 mil i nie będę mógł uruchomić silnika. Co wtedy zrobić żeby uruchomić ten silnik? Dużo jeżdżę na codzien i nie chciałbym gdzieś stanąć bez odpalenia auta a jak zamówie to ze 3 dni pewnie jeszcze będę czekał na zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...