Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak uzyskać "zapach nowego samochodu" we wnętrzu auta?


george17w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

wiem, że podobny wątek był już na forum, ale temat jest zamknięty, a odpowiedzi na pytanie zabrakło.

Miesiąc temu kupiłem swoją :audi: A4...zapach wnętrza przypominał zapach nowego auta prosto z salonu...a wiadomo, ze 10letni samochód tego zapachu już nie ma:) mówiąc zapach nowego samochodu nie mam na myśli zapachu plastiku czy czegoś takiego...zapach w nowym samochodzie jest bardzo charakterystyczny i specyficzny i wtajemniczeni na pewno wiedzą o co mi chodzi :)

Po miesiącu zapach już słabnie...a na początku był dość intensywny. Wiec to na pewno jakiś preparat, którego użył sprzedający właśnie tak pachnie.

Moje pytanie brzmi następująco: czy zna ktoś preparat do nadania takiego zapachu? może tj środek do konserwacji kokpitu itd itp

Proszę powstrzymać się od komentarzy typu: trzeba sprzątać w samochodzie to będzie pachniało:-) bo ja zawsze dbam o czystość auta:)

a choinki o zapachu "new car" nie mają nic wspólnego z zapachem nowego samochodu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapach w nowym samochodzie jest wynikiem wydzielania zapachów wszystkich elementów, które są nowe a z czasm się ulatniają. Podony efekt jest przy urządzeniach elektronicznych typu komputer czy monitor, na początku jest taki specyficzny zapaszek ale z czasem to zanika. W aucie jest to samo. Jakiś częściowy wypływ preparatów konserwujących tez ma tutaj może jakieś znaczenie ale moim zdaniem drugorzędne. Chesz zapaszek to kup nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chesz zapaszek to kup nowe auto.

żeby miec zapach nowego auta nie trzeba koniecznie kupowac nowego auta. george17w jest na to potwierdzeniem bo skoro miał taki zapach w aucie przy kupnie to są specyfiki które to gwarantują, jak miałem Lagunę to miałem dojście do płynu który mieliw salonach Renault i wyglądąło to jak mleko w spreju i spryskiwało się pod dywanikami i moja Laguna pachniała jak nówka mimo że miała 8 lat. Po prostu popytaj w salonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładam czarnego "wunderbauma" :decayed: pod fotel kierowcy w miejscu wlotów powietrza. Pasażerowie twierdzą że naprawdę działa :gwizdanie:. Ja się już przyzwyczaiłem i nie czuję. Ale porządek to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chesz zapaszek to kup nowe auto.

nie będę zmieniał samochodu na nowy co pół roku :decayed:

miałem kiedyś auto prosto z fabryki no i miało taki specyficzny zapach przez jakiś czas..ok pół roku.

Więc na pewno moja świeżo nabyta A4 po 10 latach już by tak nie pachniała:)

Tym bardziej, że mija miesiąc i zapach już się ulatnia;/

mleko w spreju i spryskiwało się pod dywanikami i moja Laguna pachniała jak nówka

a nie pamiętasz kolego jak ten specyfik się nazywał?

Ale porządek to podstawa.

porządek musi być :) i jest :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chesz zapaszek to kup nowe auto.

żeby miec zapach nowego auta nie trzeba koniecznie kupowac nowego auta. george17w jest na to potwierdzeniem bo skoro miał taki zapach w aucie przy kupnie to są specyfiki które to gwarantują, jak miałem Lagunę to miałem dojście do płynu który mieliw salonach Renault i wyglądąło to jak mleko w spreju i spryskiwało się pod dywanikami i moja Laguna pachniała jak nówka mimo że miała 8 lat. Po prostu popytaj w salonach

Potwierdzam wypowiedz Dragon30. Ja sam używam takiego zapachu Renault i daje naprawdę efekt nowego samochodu - wystarczy pod dywaniki 1 w tygodniu psiknąć. Oto link do tego zapachu: http://moto.allegro.pl/koncentrat-zapachu-5-litrow-serwis-renault-i1926689177.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chesz zapaszek to kup nowe auto.

żeby miec zapach nowego auta nie trzeba koniecznie kupowac nowego auta. george17w jest na to potwierdzeniem bo skoro miał taki zapach w aucie przy kupnie to są specyfiki które to gwarantują, jak miałem Lagunę to miałem dojście do płynu który mieliw salonach Renault i wyglądąło to jak mleko w spreju i spryskiwało się pod dywanikami i moja Laguna pachniała jak nówka mimo że miała 8 lat. Po prostu popytaj w salonach

Potwierdzam wypowiedz Dragon30. Ja sam używam takiego zapachu Renault i daje naprawdę efekt nowego samochodu - wystarczy pod dywaniki 1 w tygodniu psiknąć. Oto link do tego zapachu: http://moto.allegro.pl/koncentrat-zapachu-5-litrow-serwis-renault-i1926689177.html

Pozdrawiam

o właśnie zapomniałem nazwy, pamiętałem że miało konsystencję mleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość , że poprzedni właściciel zlecił pranie wnętrza krótko przed sprzedażą i stąd właśnie ten zapach świeżości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

george17w do każdego zapachu człowiek się przyzwyczaja więc jak kupisz ten nowy to też po 2 tygodniach będzie ci się wydawało że słabnie będą go czuli tylko nowi pasażerowie :) jest tych specyfików mnustwo na allegro ale zastanawiam się dlaczego po prostu nie zadzwonisz do sprzedającego i spytasz się go czym ci wypsikał to auto bo ci się ten zapach podoba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja kupilem juz ten preparat od tego sprzedawcy z linku allegro. Popryskalem/polalem nim dywaniki w aucie. Zapach ładny, czy to jest zapach nowego auta to nie wiem. Wg mnie nie. Chyba ze "Reno" tak pachnie z salonu... :>

Mysle ze ten preparat nalezy uzyc do prania tapicerki zeby zapach utrzymywal sie dluzej.

Ja po spryskaniu dywanikow mialem zapach tylko 2 dni. Jesli popryskasz nim zbyt obficie - zapach bedzie zbyt intensywny - mdlacy.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kilka miesięcy temu kupiłem ten specyfik. Fakt, ma ładny zapach, nie pozostawia plam na tapicerce, a jak wiemy nawet po wodzie mogą pozostać plamy na fotelach. Zapach utrzymuje się 1 max 2 dni , z tym że ja go trochę wylewałem na wykładzinę w okolicach nawiewów. Nie jest zły ale rewelacji też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma "cudownych" preparatów które utrzymują zapach długo.po prostu ludzki węch po jakimś czasie się przyzwyczai do nowego zapachu i Ty już nie czujesz,a ktoś nowo wsiadający czuje.Całkiem możliwe że ten zapach wciąż jest w Twoim aucie,tylko Twój nos już się przyzwyczaił

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź zapachy od Chemical Guys całkiem duży wybór, a jak nie to Calofornia scents, moze coś przypasi

osobiście używam Leather Scent od Chemical Guys czyli zapach skóry ale nie mam skóry w aucie, jak ktoś wsiada to się dziwi, tapicerka welur a pachnie jak skóra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leather Scent

gdzie kupiłeś Leather Scent??? szukałem na allegro i mają preparaty Chemical Guys ale tego nie

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...