Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A6 C5 - odpowietrzenie pompy ABS bez VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,
orientuje sie ktoś, czy da się odpowietrzyć pompe ABS bez podpinania kablem? Nie moge się połączyć ani VCDSem, ani Polskim Vagiem, a przy output test jeszcze wyrzuca brak komunikacji.

 

Sprawa wygląda tak, że przy regeneracji zacisku zapowietrzyłem układ, od tamtej pory auto nie hamuje. Przelałem łącznie 3-4l płynu przez układ za pomocą urządzenia do wysysania płynu, poprawa jest niewielka, pedał wpada w podłoge, a mimo podpompowania hamulce są bardzo słabe.

 

Edytowane przez Darek022

Opublikowano
  • Autor

Nikt nic nie wie?

Opublikowano

Poczytaj dobrze o odp tylu.

Tam pewnie lezy problem.

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem, że przy zapowietrzonej pompie VCDS nie jest niezbędny?

 

Dorzucam numery pompy ABS:  8E0614111h

Edytowane przez Darek022

Opublikowano

Ale zes sie czepil tej pompy.

Z pompy idzie plyn na przewody???

Opublikowano
  • Autor

Idzie. Zaraz znow przepompuje troche płynu wysysarką.

Tył odpowietrzałem stawiając samochód na najazdach, nie jest to wygodne ze względu na koła, ale da sie dostać.

 

Jeszcze mi dzisiaj błąd ABS wyrzuciło, pewnie coś urwałem przy zakładaniu przegubu (sam przegub wypadł o_0) eh

Opublikowano

Tylnych kol nie odp na samochodzie.

Zacisk musisz miec w dloni...

Albo przeciales kabel uszkodziles koronke albo odsunoles czujnik absu.

Opublikowano
  • Autor

Oki, to biore sie za zdejmowanie. Dzięki.

Dam znać jak poszło

Opublikowano
  • Autor

Dziś udało mi sie tylko sprawdzić prawy tył (nie było powietrza), i niestety nie moge wcisnąć tłoczka, wiec go jutro zregeneruje i dopiero zobacze z lewej. Nie chce podnosić samochodu z obu stron jednoczenie, bo mam nierówne podłoże (raz przekrzywiło mi kobyłki i samochód spadł)

Opublikowano

Zrozum ze mimo tego ze nie ma powietrza to ono tam siedzi.

Ja do odp tylu uzywam scisku stolarskiego.

Sciskam tloczek i trzese zaciskiem stukam gumowym mlotkiem tak ze odp jest skierowany ku gorze.oczywiscie z pedalem w podlodze.

Opublikowano

ja mam klocek drewniany docięty zeby tłoczek zablokowac i odpowietrznik do góry i jazda

czym cofasz tłoczek?

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano

Klucz do flexa zespolony z rekojescia z dluta:lol:

Opublikowano
  • Autor

wesz82, no tak właśnie robiłem, i powietrza nie było, jedynie mega brudny płyn. W tłoczek wsadziłem drewno, ale tłoczek uciekł mi kilka milimetrów i teraz nie moge wcisnąć (pozyczyłem właśnie sprzęt do wciskania tłoczków, ale jutro i tak wymienie gume (widać na niej pęknięcia ze starości) i zobacze w srodku ten tłoczek, bo coś za ciężko to chodzi wg mnie).

 

Jutro lewa strona.

 

Przednich zacisków nie trzeba ściągać? Bo z przodu jeden odpowietrznik mam od gory, a jeden od dołu, to ten gdzie odpowietrznik jest od dołu może warto wyciągnać?

Edytowane przez Darek022

Opublikowano

oj kolego marnie to widze

Opublikowano
  • Autor

co dokładnie? wszystko musi sie udac :)

Edytowane przez Darek022

Opublikowano

Szukaj zacisku od tej strony gdzie masz odp u dolu.

Tyl bedzie ciezko sie wkrecal bo blokuje go plyn tzn cisnienie.dla tego naj jest dobry scisk.

Ale w seri to lipa bo tam mech recznego zawadza.

Opublikowano

pod tym czarnym oringiem wyczyśc to tłoczek lekko wejdzie

 

Opublikowano
  • Autor

W obu tylnich zaciskach nie było powietrza, ale przynajmniej w jednym wymieniełem gumową osłone i uszczelkę. Ktoś założył tę gumową osłone od przedniego cylinderka i się ześlizgnęła blokując tłoczek. Tłoczek niestety będzie do wymiany jak tylko podłapie troche gotówki.

Zaraz się wezme za demontaż przedniego zacisku.

Opublikowano

i jak jest twardo juz?

 

Opublikowano
  • Autor

niestety nie ruszyłem jeszcze przodu

z tego co pamiętam to tam jest imbus 7mm a takiego nie udało mi sie dostać ani w Sziku ani Unimecie

szukam po allegro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.