Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z 5B (AVB) na 6b (AVF)(FYA) 1.9TDI


Dejvvvid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Potrzebuje informacji, czego potrzebuje do takiego swapa.  Porównowyujac moja skrzynie i skrzynie (FYA) wszystko pasuje, chodzi o mocnowania łap. Jedyne co jest inne to nie ma czujnika prędkości, czy da się to jakoś obejść? Chce to zrobić, jeżdżę w trasy, a 5b bardzo uciążliwe. ? Jeżeli ktoś miał z tym doczynienia to proszę o pomoc:)

 

Posiadam:

-skrzynie FYA

-dwumas( komplet ze sprzęgłem)

- chęci do roboty i do rezania?

pozdrawiam;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wkładasz dwumas 240 to musisz sobie dobrac jeszcze dystans alu pomiedzy skrzynie i silnik, dwie tulejki prowadzace dłuzsze o te 5,5mm bo teraz masz 13 a potrzebne 18,5, rozrusznik do sprzegła 240(preferuje valeo bo jest krótszy od boscha a do tego bosch ma jeszcze cewke w nieodpowiednim miejscu i wadzi o łapę silnika), podpora turbo od AVF badz od jakiegoś 2.0tdi z B7, wtyczka do cewki od tego rozrusznika chyba ze sobie dorobisz wtyczke, dwie badź trzy śruby silnika dłuższe i chyba tyle

ALE... jeśli zostaniesz przy 228 sprzegle to wkładasz skrzynie i nic nie musisz dokładac poprostu składasz wszystko na swoich gratach wszystko jest P&P jedynie pasowało by łozysko igiełkowe głębiej wcisnąć w wał bo wałek sprzęgłowy w skrzyniach od sprzęgła 240 jest ciut dłuższy i łozysko igiełkowe nie pracuje w odpowiednim miejscu na nim.

co do czyjnika prędkosci to musisz dalej popytać bo ja miałem prędkość z ABSu

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedz. 

Pracuje w warsztacie wiec powinienem wszystko mieć pod ręka. Jakieś jeszcze podpowiedzi na co uważać na co zwrócić uwagę? 

Sprzeglo będzie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FYA nie jest dłuższa od skrzyni 5b także zmiana w takiej konfiguracji bez sensu (3000 obr na ostatnim biegu  w skrzyni 6b i w skrzyni 5b da tą samą prędkość ok -160 km/h).
Odczyt prędkości można zrobić po ABSie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...