Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury płynu chłodzącego [1.8T BFB]


danon198901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w moim autku od jakiegoś czasu zaczynają dziać się dziwne rzeczy z wskaźnikiem temperatury cieczy, otóż raz działa, a raz nie działa. Wygląda to tak, że np. jadę autem, mam na wskaźniku 90 stopni, a za chwilę spada do 0 po czym po jakimś bliżej nieokreślonym czasie ponownie załącza się i wskazuje 90 stopni (i tak w kółko). Z tego co się zorientowałem to przyczyną jest czujnik temperatury cieczy, który chciałbym wymienić, ale nie bardzo wiem, gdzie on się znajduje. Czy ktoś z was wie jak mogę się do niego dobrać? Fajnie by było jak bym dostał jakieś zdjęcie ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze troszkę mocno ogólnikowo, ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia dla mnie. Jutro tak na prawdę będę mógł spojrzeć pod maskę, ale zastanawiam się czy jest on gdzieś na wierzchu widoczny za silnikiem czy muszę się gdzieś dokopać (pod jakąś osłonkę, albo od spodu silnika)?

Jak mniemam, czujnik ten znajduje się dokładnie tu, gdzie pokazuje filmik?

 

Edytowane przez danon198901
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika zielonego  temperatury płynu chłodzącego problem jest  ze temperatura spada podczas jazdy i samochod długo się nagrzewa, a na starym po odpaleniu samochodu działają odrazu wentulatory a tu nie ma tego problemu 

A4 b6 1.8t bfb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj wskaznia czujnika g62 z g2. Jeśli się w miarę pokrywają, a dzieje się tak jak opisujesz to masz do wymiany termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...