Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z samopoziomowaniem lamp


Qantum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem a jako, że nie znalazłem rozwiązania to napiszę. Kupiłem B6 które oryginalnie według VIN powinno mieć xenon. Niestety albo przez to, że była dostała przodem (czego nie widać) albo z powodu cen żarników ktoś wymienił na zwykłe. Z tym też się nie postarał i zamiast dostawić silniki do poziomowania i poskładać to jak powinno być wypieli tylko bezpiecznik i tak zostawili. Ja postanowiłem to poskładać i trafiłem na taki problem. Dokupiłem silniki, założyłem, wpiąłem wtyczki i dostaje stały błąd "Przerwa/ zwarcie do potencjału plus". Zaglądałem do wiązki przy lampach i jest wszystko ok.

Moje pytania więc są takie:

Czy moduły poziomowania różnią się xenon/zwykła lampa i same silniki mogą zwierać?

Jeżeli nie gdzie mogę szukać problemu? W czujnikach czy gdzieś dostała wiązka?

Ktoś się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco. Dorwałem się do czujnika przód, wypiąłem wtyczkę i błędy pozycjonowania L/P zmieniły się na nieciągłe i pojawił się stały błąd "światła nie są wyregulowane" (wcześniej się nie pojawiał). Po wyczyszczeniu wtyczki i wpięciu wszystko jest po staremu. Dobrze przypuszczam, że problemem będzie właśnie ten czujnik? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze ciekawiej na bixenonach- na stacji próbowali wyregulować i dali regulację na max w dół a i tak świecą za wysoko... Teraz  pytanie czy walnięty czujnik czy może coś nie tak z silniczkami itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyregulować światła w ksenonie, silniczek MUSI być przygotowany pod tę procedurę.
A to można wykonać tylko komputerem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6/7 nie potrzeba vaga do ustawienia. Na stacji ściągnęli ci lampy na maxa w dół i silniczki dobijają do ogranicznika, jeśli tak zostawisz to za miesiąc będziesz miał uwalone silniczki a dokładnie listwe lub tryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rodzaj poziomowania jest w a4 b6, lempy pojedynczy ksenon rok 2002. Czy mają działać dynamicznie w czasie jazdy, czy tylko poziomują jak obciążymy auto? Świeżo kupiłem auto i nie wiem jak samemu sprawdzić czy działa poziomowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszooo dał odpowiedź ale ciężko stwierdzić na co konkretnie.

W B6 jest poziomowanie dynamiczne,w zależności od obciążenia tylnej osi.

By sprawdzić samopoziom wystarczy odpalić auto i szybko włączyć światła.

Zauważymy wtedy że światło powędruje w dół a potem w górę..

Jeśli się tak nie dzieje to VAG i szukanie błędu.

Edytowane przez Fido
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów zero. Pozoomowanie działa.  Po starcie jada gora dol. Kolega do bagażnika i widać jak utrzymuje poziom. Zostaje problem z niedziałającymi spryskiwaczami lamp. W wolnej chwili zrzuce nadkole i sprawdzę pompke i przewody. Dziękuję za cenne informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% pompka w środku zaśniedziała. Uważaj jak będziesz wypinał przewód płynu z pompki bo to wszystko jest twarde i łatwo ułamać króciec

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2017 o 19:40, ddrozdz napisał:

W wolnej chwili zrzuce nadkole i sprawdzę pompke i przewody.

Wyciągnij lampę lewą i tam będziesz miał dostęp do pompki. Trochę ciasno ale da się zrobić jak tak swoją pompkę wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem był brak pompki. Szybki montaż i Xenon sprawny w 100%. Podmawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...