Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie wchodzą biegi przy minusowej temperaturze


karoladamczyk98

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam pytanie, mianowicie w zeszłą zimę, gdy temperatura osiągnęła - 20 stopni Celsjusza, i chciałem rano wyjechać z garażu i jechać do szkoły to nie chciał mi wejść bieg wsteczny, nawet gdy próbowałem mocniej... Gdy zacząłem sprawdzać okazało się że wchodzi tylko bieg 3, 4 i 5... I musiałem wrzucać 3 puszczać lekko sprzęgło i szybka zmiana na wsteczny i to samo na 1 ale gdy się już jechało wchodziły normalnie, a gdy już przejechałem 2km już wszystko było wporzadku. A teraz zbliża się zima więc chcę uprzedzić te  fakty i pytam co radzicie zrobić? Wymiana oleju w skrzyni biegów pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niskiej temperaturze toi często spotykane zjawisko. Można by wymienić oliwę bo nowa będzie na pewno lepiej działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, żeby zalać olej dedykowany do Twojej skrzyni. Zalanie oleju o nieodpowiednich właściwościach może jeszcze pogorszyć sprawę. 

Do tych skrzyni szedł olej G052911A1 w ilości 2,25l.

Tu opisałem jakie są najlepsze zamienniki tego oleju: https://a4-klub.pl/topic/274723-jaki-olej-najlepszy-do-skrzyni-biegów-zasady-doboru-i-przykłady-w-1-poście/?page=1le 

 

Ale jak Cię tylko stać to kup ORI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy parametrami ori jest Ravenol TSG SAE 75W90 

A najlepiej ORI o nr G052911A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile tego oleju zalać, 2.25?  Są jakieś zasady wymiany? Więcej może być czy wyznaczona ilość musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest wrażliwa zarówno na nadmiar jak i braki oleju... co to za problem zmierzyć 7mm poniżej korka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...