Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile średnio kilometrów robi się na oponach 205/55/16 ?


myklas81

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zależy jak jeździsz, z jakimi prędkościami, jak często hamujesz i takie tam... :) a 205 to wcale nie szerokie opony... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem ale chodzi ile srednio sie na nich przejezdza, ja mam przejechane około 30 tys i zauważyłem ze przod zdziera sie szybciej od srodka i od zewnatrz a srodek jak nowy

może masz za mało powietrza jeśli zużywają się brzegi opony :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tyle co pisza na klapie wlewu paliwa (ps. jak lwpiej dopompowac do pelnego obciazenia czy zostawic tak jak jest,dodam ze przewaznie jezdze sam) a czy moze to moje zawieszenia obnizone 30/30 mm ma na to wpływ ( zawieszenie Eibach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przednie opony są bardziej narazone na ścieranie, zakręty robią juz swoje, a moze masz coś ze zbierznością kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym napęd masz na przód a to też wpływa na zużywanie się opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy też od marki opony a co za tym idzie mieszanki w nich użytej.

Mnie się nigdy nie udało przejechać 30 tyś na jednym komplecie opon. Tak 20 tys. to max w moim przypadku.

a objawy które opisujesz wskazują na to że albo masz za mało powietrza w oponach albo masz źle ustawioną geometrie i zbieżność.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma regulacji kąta pochylenia ani wyprzedzenia sworznia zwrotnicy. Nie ma regulacji na zawieszeniu w A4.

Tylko zbieżność jest regulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nigdy nie udało przejechać 30 tyś na jednym komplecie opon. Tak 20 tys. to max w moim przypadku.

jak sie kupuje używki to tak jest, ale nie wciśniesz mi że na nowych oponach tyle robisz, chyba że palisz gumy przy każdym ruszaniu, wg twojej teorii musiałbym opony dwa razy w roku wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nigdy nie udało przejechać 30 tyś na jednym komplecie opon. Tak 20 tys. to max w moim przypadku.

jak sie kupuje używki to tak jest, ale nie wciśniesz mi że na nowych oponach tyle robisz, chyba że palisz gumy przy każdym ruszaniu, wg twojej teorii musiałbym opony dwa razy w roku wymieniać.

Na nowych napewno więcej zrobi. Należy też pamiętać że opona oponie nie równa i styl jazdy stylowi też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na normalnych oponach, klasy średniej powinno się przejechac ok. 40-50tkm przy normalnej jeździe, bardzo spokojnie jeżdżąc daje się osiągnąć ok. 70tkm.

Nierównomierne zużywanie opony świadczy o niewłaściwych ciśnieniu w oponach lub geometrii auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na fabrycznych Bridgestonach Turanza zrobiłem 40 tkm tj. przednie opony zjechałem nie szalejąc. Jak kupiłem ER050 225/50 to zmieniałem przód na tył i odwrotnie co miesiąc czyli u mnie średnio co 7 7,5 tkm i opony przy 30 tkm mają bardzo małe zużycie, w tym systemie 60 tkm to myślę, że bez problemu bym zrobił. Polecam zamieniać opony co powiedzmy 10 tkm i przebieg będzie na pewno większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nigdy nie udało przejechać 30 tyś na jednym komplecie opon. Tak 20 tys. to max w moim przypadku.

jak sie kupuje używki to tak jest, ale nie wciśniesz mi że na nowych oponach tyle robisz, chyba że palisz gumy przy każdym ruszaniu, wg twojej teorii musiałbym opony dwa razy w roku wymieniać.

opony kupuje tylko nowe. Zurzycie wynika przede wszystkim z mojego stylu jazdy. Dużo przyśpieszen i mocnych dohamowań (dlatego wymieniłem hamulce bo ori przegrzewałem). Przody mi się zaczeły kołnczyć po 15 tys. km i wtedy przełożyłem tył na przód. Po kolejnych 5 tys. wszystkie opony były do wymiany...

Mam nadzieję że w przyszłe letnie wytrzymają chociaż sezon...bo tanie nie są. A robie więcej niż 40 tys. rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nigdy nie udało przejechać 30 tyś na jednym komplecie opon. Tak 20 tys. to max w moim przypadku.

jak sie kupuje używki to tak jest, ale nie wciśniesz mi że na nowych oponach tyle robisz, chyba że palisz gumy przy każdym ruszaniu, wg twojej teorii musiałbym opony dwa razy w roku wymieniać.

opony kupuje tylko nowe. Zurzycie wynika przede wszystkim z mojego stylu jazdy. Dużo przyśpieszen i mocnych dohamowań (dlatego wymieniłem hamulce bo ori przegrzewałem). Przody mi się zaczeły kołnczyć po 15 tys. km i wtedy przełożyłem tył na przód. Po kolejnych 5 tys. wszystkie opony były do wymiany...

Mam nadzieję że w przyszłe letnie wytrzymają chociaż sezon...bo tanie nie są. A robie więcej niż 40 tys. rocznie.

No to ładny masz ten styl jazdy jak niektórzy robią 60-70k na oponach a Ty tylko 20k :shocked: A i inne rzeczy bardziej się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony o profilach 40-45 są zrobione ze znacznie bardziej miękkiej mieszanki, dlatego nie ma co porównywać zużycia 16'' i 18''. 18'' będą wytrzymywały 20-30tkm, więc przy ostrym stylu jazdy przebieg który podajesz jest normalny.[br]Dopisany: 01 Luty 2009, 23:41_________________________________________________Klocki przód pewno z olejem wymieniane :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to dobrze bo już myślałem że aż tak ze mną źle...

No klocki... często się kończą... Przód wymieniałem raz, ale nie wiem jaki miały przebieg bo jak kupiłem auto to już z nimi.

Teraz wymieniałem drugi raz ale cały zestaw z 288 na 321 i troche klocków jeszcze było.. sam nie wiem ile bym jeszcze na nich pojezdził...

Na tylnych przejechałem ostatno 14 tys. km i się skończyły.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy robi tyle kilometrów na ile pozwala opona :polew: po co ciągnąc ten nudny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...