Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Door Control Module - Single Wire Operation


wasiesto

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Od pewnego czasu borykam się błędem jak w screenie, gdy go skasuję to od razu się pojawia,
Czym może być to spowodowane, co on w ogóle oznacza chcę się go pozbyć raz na zawsze ponieważ po prostu mnie drażni. 

Mam prześwietlić wiązkę czy jak 

blad2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś, prześwietlić wiązkę drzwi kierowcy (tryb jednoprzewodowy, czyli zgaduję że albo się te drzwi nie chcą otwierać/zamykać z pilota,tak?), a jeśli nie znajdziesz na przejściu z karoserii do drzwi nic połamanego i wewnątrz drzwi też nic, to dalej aż do modułu komfortu. I tak masz przyzwoicie, bo najczęściej jak się tam zaczynają kable sypać, to mają ludzie pod kilka błędów i w kilku drzwiach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś, prześwietlić wiązkę drzwi kierowcy (tryb jednoprzewodowy, czyli zgaduję że albo się te drzwi nie chcą otwierać/zamykać z pilota,tak?), a jeśli nie znajdziesz na przejściu z karoserii do drzwi nic połamanego i wewnątrz drzwi też nic, to dalej aż do modułu komfortu. I tak masz przyzwoicie, bo najczęściej jak się tam zaczynają kable sypać, to mają ludzie pod kilka błędów i w kilku drzwiach [emoji6]

Dzięki za podpowiedź, Tryb jedno przewodowy czego? Może pozwoli mi to wykluczyć kilka kabli. O dziwo też wszystko działa, kazde drzwi oraz klapa bagażnika otwiera się normalnie pilotem

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoprzewodowy tryb pracy modułu sterującego drzwiami kierowcy. Jak się nie mylę to w drzwiach się powiniem znajdować, odpowada za wszystko w danych drzwiach co jest sterowne przez moduł komfortu (szyby, centralny zamek, głośniki chyba też, lampki do oświetlenia podłoża przy wysiadaniu itp. Poprostu masz na drodze od tego modułu do głównego modułu komfortu jakieś uszkodzenie w kablach.

Edytowane przez Decybell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No to już wiem co będę robił w weekend, gorzej jak nic nie znajdę :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle, te przewody naprawdę lubią być poprzecierane, albo nie mieć dobrego styku w kostkach :) No ale jak nie znajdziesz nic, to będzie trzeba szukać modułu drzwi na podmianę, bo może się wewnątrz zaczął sypać, a jak się VCDS pyta co mu jest to zwala na przewody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz sprawdzał kable to radze wyjąć je od strony drzwi (do wewnątrz drzwi) bo często się zdarza, że w przelotce jest niby ok, a kable łamią się przy samych drzwiach, czego nie jesteś wstanie sprawdzić patrząc na kable pod harmonijką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz sprawdzał kable to radze wyjąć je od strony drzwi (do wewnątrz drzwi) bo często się zdarza, że w przelotce jest niby ok, a kable łamią się przy samych drzwiach, czego nie jesteś wstanie sprawdzić patrząc na kable pod harmonijką

nie zgodzę się. wszystkie kostki
odpiąć i spinki i wyciągać przez otwór właśnie gdzie harmonijka wychodzi. unikniesz gwałcenia kostki żeby to wepchnąć do środka a potem wypchać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...