Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kupno felg zimowych, opon - dylemat + pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.
 
Planuję zakup felg aluminiowych do A4 B7 na zimę i nie wiem jaki rozmiar wybrać 15 czy 16... I jaki model zimowych opon jest dobry? Dębica Frigo HP 2 widziałem, że często jest kupowany, ale wolę się poradzić Was. [emoji6]
 
Zapytam jeszcze o jedną rzecz, a mianowicie: posiadam obecnie 17 z oponami 235 45 17 i chciałbym się dowiedzieć ile w nie wybić powietrza? Jeżdżę prsewaznie z 1 osobą. Wszędzie miałem 2.6 bara, dziś zmniejszyłem do 2,5 z przodu i 2, 4 z tyłu.
 
Pozdrawiam
 
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
 


Opublikowano

Mam tą samą audi - początkowo myślałam o zakupie nowych opon. Jednak felgi jakie mam to 16. Średnio jestem zadowolona z tej wielkości. Dlatego 15 raczej bym sobie głowy nie zawracała.

Dębica Frigo HP 2 też raczej szału nie robią. Ludzie je kupują bo są nowe a nie rzadko w cenie używek. Jak teraz przeglądam ogłoszenia i piszę do ludzi jakie opony mają na felgach i mi odpisują, że 2010r. (hitem był rok 2008) to na prawdę lepiej kupić Dębice...

Mnie w tej chwili nie stać na zakup felg i nowych opon (a kupowanie na 16 i za rok ich sprzedawanie jest kompletnie nieopłacalne) . Ale jeśli miała bym je kupić to brałabym Nokiany.

Opublikowano

Na 16 na pewno lepiej będzie samochód wyglądać, bo 15 to straszny balon ale za to opony tańsze i za 800zł spokojnie kupujesz markowe gumy :P

Ciśnienie opon masz na wlepce.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź. Wlasnie o to chodzi, że nie mam tej wlepki [emoji14]

Początkowo myślałem na zimę o 16, a nawet 17 ale te większe na zimę to raczej głupi pomysł...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
39 minut temu, Salas_ napisał:

Wlasnie o to chodzi, że nie mam tej wlepki emoji14.png

Połowa obciążenia po 2,3 , a przy pełnym po 2,8

Opublikowano

Witam.
 
Planuję zakup felg aluminiowych dobrze A4 B7 na zimę i nie wiem jaki rozmiar wybrać 15 czy 16... I jaki model zimowych opon jest dobry? Dębica Frigo HP 2 widziałem, że często jest kupowany, ale wolę się poradzić Was. [emoji6]
 
Zapytam jeszcze o jedną rzecz, a mianowicie: posiadam obecnie 17 z oponami 235 45 17 i chciałbym się dowiedzieć ile w nie wybić powietrza? Jeżdżę prsewaznie z 1 osobą. Wszędzie miałem 2.6 bara, dziś zmniejszyłem do 2,5 z przodu i 2, 4 z tyłu.
 
Pozdrawiam
 
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
 



15 nie kupuj bo sa za male i auto bedzie zle wygladac. Min 16” wrzucaj ;) Tylko odpowiednie et dobierz.

Co do opon to ja bym uderzyl w Nokian WR D4, kleja sie zaje**scie. Oceny tez maja bardzo dobre. Osobiscie jezdzilem na roznych oponach i jest to moj nr 1.

2,3-2,4 bara wystarczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Mowa jest o tych: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6945494865 tak? Oglądałem je również i widziałem indeksy ma bardzo dobre, testów żadnych jeszcze nie czytałem. Miałem pchać się w używki, ale bez sensu samochód kupiłem i chcę zostać przy min długo. Kupiłem na letnich 17 z przodu Dunlop sport maxx 16r. i Michelin primacy 3 z tyłu 15r.

Więc felgi 16 na zimę szukam, a dokładne wymiary ich jakie mają być?

Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zazdroszczę, ja kupiłam na 16 i to na oryginalnej feli ;(

Jakie wymiary mają być ? felgi ?  5 x 112, piasta o ile się nie myle 57,1.

 

Opublikowano
Mowa jest o tych: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6945494865 tak? Oglądałem je również i widziałem indeksy ma bardzo dobre, testów żadnych jeszcze nie czytałem. Miałem pchać się w używki, ale bez sensu samochód kupiłem i chcę zostać przy min długo. Kupiłem na letnich 17 z przodu Dunlop sport maxx 16r. i Michelin primacy 3 z tyłu 15r.

Więc felgi 16 na zimę szukam, a dokładne wymiary ich jakie mają być?

Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka





Tak dokladnie o tych. Jesli chcesz auto miec dluzej to oplaca sie kupic nowe ;)

16” szerokosc miedzy 7-7,5j najlepiej i ET miedzy 45-30. Jakie masz zaciski, ile mm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Jakie wymiary mają być ? felgi ?  5 x 112, piasta o ile się nie myle 57,1.
 


Tak, dokladnie ;) Zawsze mozesz kupic z innym otworem centrujacym i wrzucic pierscienie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor



Tak dokladnie o tych. Jesli chcesz auto miec dluzej to oplaca sie kupic nowe [emoji6]

16” szerokosc miedzy 7-7,5j najlepiej i ET miedzy 45-30. Jakie masz zaciski, ile mm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szczerze to nie wiem. Dopiero co nabyłem ten samochód i go poznaję, ogarniam... A felgi i opony muszę na szybko kupić żeby zonka nie było [emoji14]

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano
  • Autor

Ale różnica jest w cenie opon między 16' a 17', masakra. [emoji58] Chciałem kupić opony 17: na zimę i założyć na te felgi co mam, a na wiosnę kupić jakieś kozackie laczki w rozmiarze 17'... Sam nie wiem. 17' + zima + nasze drogi = dobry pomysł?

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano
Ale różnica jest w cenie opon między 16' a 17', masakra. [emoji58] Chciałem kupić opony 17: na zimę i założyć na te felgi co mam, a na wiosnę kupić jakieś kozackie laczki w rozmiarze 17'... Sam nie wiem. 17' + zima + nasze drogi = dobry pomysł?

Skrobnięte z Szajsunga S7




Powiem Ci tak. 17” na zime jest okej. Na lato minimum 19”. Sam mialem 18” i zaluje, ze od razu nie wzialem 19”. Poprostu trzeba uwaznie jechac, a nie na kazdej drodze rura :D Jak chcesz miec komfort i nie bac sie o fele to zostan przy 17, tylko 18 wzwyz juz jakos wyglada ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Haha. Jeszcze gorzej mi namieszałeś [emoji16]?[emoji848]

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano
  • Autor

No dobra Panowie i Panie.

Więc biorę:

- opony: 205/55R16 91T NOKIAN WR D4 2017

Felgi (nadal szukam :( ) rozmiar 16" Szerokość 7-7,5J i ET jakie? Chcę żeby było jak w oryginale koło na równo z budą.

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano

Na rowno z buda to ciezko cos znalezc. Szukaj et miedzy 29 a 35


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Jutro wymieniać będę płyn wspomagania i chłodnicy to sprawdzę jakie mam teraz oryginalne 17" przy okazji.

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano
Jutro wymieniać będę płyn wspomagania i chłodnicy to sprawdzę jakie mam teraz oryginalne 17" przy okazji.

Skrobnięte z Szajsunga S7



:good:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Oryginalnie jakie ET jest? Piasta felgi ma być 57,1?

Skrobnięte z Szajsunga S7

Opublikowano
Oryginalnie jakie ET jest? Piasta felgi ma być 57,1?

Skrobnięte z Szajsunga S7




To zalezy od felgi jakie ma ET. Praktycznie kazda felga ma inne ET ;)

Piasta 57.1mm ew moze byc otwor wiekszy ale wtedy musisz sie zaopatrzec w pierscienie centrujace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.