Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie skóry mydlem


scania1213

Rekomendowane odpowiedzi

 Czesc, czyscil ktos z was moze skore szarym mydlem ? Daje to rade na zabrudzenia? 

Pierwszy raz chcialbym sie zajac skora i ja porzadnie wyczyscic, ale jak narazie w ta zime nie moge sobie pozwolic na chemie do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, możesz ją potraktować doraźnie szarym mydłem i delikatną szczoteczką.

Skóra nie lubi zbytniego przemoczenia, więc uważaj na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie chcesz moczyć skóry zrób roztwór z mydła i wody i wrzuć w pianowniczke taka po kosmetykach do twarzy. Nie będziesz miał wtedy wody na skórze. Pocierasz delikatnie szczoteczką i wycierasz fibrą.
Możesz też kupic gotowy preparat do czyszczenia skóry ale te tańsze raczej nie robią szału. Myśle że nawet jeżeli umyjesz mydła to zonaczysz dużą różnice. Pamiętaj że po myciu powinienes zabezpieczyć skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2017 o 13:06, Mordeliuss napisał:

jeżeli nie chcesz moczyć skóry zrób roztwór z mydła i wody i wrzuć w pianowniczke taka po kosmetykach do twarzy. Nie będziesz miał wtedy wody na skórze. Pocierasz delikatnie szczoteczką i wycierasz fibrą.
Możesz też kupic gotowy preparat do czyszczenia skóry ale te tańsze raczej nie robią szału. Myśle że nawet jeżeli umyjesz mydła to zonaczysz dużą różnice. Pamiętaj że po myciu powinienes zabezpieczyć skórę.

Dzięki śliczne :)) wiem, odpowiedni wosk napewno na nie wleci. 

Czyli, wystarczy że zrobię taką jakby piankę tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne :)) wiem, odpowiedni wosk napewno na nie wleci. 
Czyli, wystarczy że zrobię taką jakby piankę tak? 


Tak uzyj sobie pianowniczki bo zapobiega to nadmiernemu moczeniu skory.
Ja kupuje smieszne kosmetyki w rosmanie a butelka taka sama jak w colourlock itp.
Uzywalem juz kilka razy z roztworem apc i zyje wiec nie jest najgorsza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyjcie coś profesjonalnego. Mydło wysusza skórę samochodową tak samo jak APC. Ludzka skóra żyje, a ta w samochodzie jest martwa i poddana obróbce. Nie wolno jej wysuszyć chemią typu mydło, APC i widziałem nawet pianą aktywną jak ktoś mył. Potem skóra twardnieje, pęka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do czyszczenia skóry używałem mleczko z turtle wax leather cleaner i dawało sobie dobrze radę na zabrudzenia.
Na koniec potraktowałem ją woskiem z elephanta i efekt był naprawdę znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci do czyszczenia skóry zestaw firmy Colourlock. Koszt to ok 110zł, a w zestawie masz szczoteczkę i fibrę,preparat do czyszczenia i preparat do zabezpieczenia skóry po wyczyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem kiedyś z detailerem z 30 letnim doswiadczeniem, powiedział ze nie ma nic lepszego od szarego mydła, potem oczywiscie nanosi szereg kosmetyków ale mówi że mydło jest lepsze od bardzo drogich niemieckich preparatów czyszczących, sam powiedział mi, że w jego salonie stoi od 8 lat skórzana sofa i wygląda jak nowa, myje ją właśnie szarym mydłem a potem nanosi różne konserwanty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...