Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRE - trzesie się silnik, czy to wałki uszkodzone


Cezy100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki i dziewczyny:)

Mam problem z moim BRE , 2006 rok przelatane 230 kilo, oryginał

Od jakiegoś czasu zaczyna trząść budą zarówno na wolnych jak i w zakresie większych obrotów a mianowicie 1700-1800 wyżej ok.

wymieniłem EGR bo padły zęby, zmieniłem oliwę, oczywiście filtry, 

ale poczytałem na naszym forum, że może być to zużyty wałek. Silnik dziwnie basowo dudni i wali w filtr.

Rozkręciłem górę (pokrywa zaworów) no i zapodam Wam fotki czy to wałka zużycie,,,A zapomniałem byłem u mechanika polecanego przez WAS - nie reklamuję, zmienił mi jeden pompowtrysk i ustawił wałki ale nie pomogło. wcześniej drżało na wolnych obrotach teraz drży na 1700-1800. Stwierdziłem też luz na dzwigience hydropopychcza na 4 cylindrze - chodzi w lewo i prawo

DZIEKI za Zaintersowanie i pomoc

20171014_135745.jpg

20171014_135755.jpg

20171014_135804.jpg

20171014_135819.jpg

20171014_135825.jpg

20171014_135835.jpg

20171014_135843.jpg

20171014_135906.jpg

20171014_135917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałki są ..jedwabiste...brak zastrzeżeń... napewno ten kto ci robił wtrysk zwrocił by ci uwage jakby było cos nie tak...

rozumiem ze te telepanie buda 1700-1800 to w czasie jazdy..?? czy na N zadajac taki zakres rpm..?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telepanie mocne motorem niezależnie czy na postaju dam gazu na 1700-1800 czy w czasie jazdy wtedy barzdzo czuje ten sam zakres obrotów.. masz racje też myślałem, że ten co wyciagał wtryski by zwrócił na to uwagę... już myślałem, że to ten wałek jest wytarty..

zresztą motor chodzi jak c360 traktor.

jak potem polałem wałek przed zamontowaniem pokrywy oliwą to jak go zapaliłem to jak nie ten silnik cichutko i przyjemnie a dalej buczy...może ta pompa w górze silnika - tj. głowicy słabo smaruje, nie mam pojęcia

Edytowane przez Cezy100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cezy100 napisał:

telepanie mocne motorem niezależnie czy na postaju dam gazu na 1700-1800 czy w czasie jazdy wtedy barzdzo czuje ten sam zakres obrotów.. masz racje też myślałem, że ten co wyciagał wtryski by zwrócił na to uwagę... już myślałem, że to ten wałek jest wytarty..

zresztą motor chodzi jak c360 traktor.

jak potem polałem wałek przed zamontowaniem pokrywy oliwą to jak go zapaliłem to jak nie ten silnik cichutko i przyjemnie a dalej buczy...może ta pompa w górze silnika - tj. głowicy słabo smaruje, nie mam pojęcia

Nagraj może filmidło i wrzuć na YT, zobaczymy i posłuchamy jak to pracuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. piotrsob1......czekałem na Twoją dpowiedź bo widzę, że na Cie można na tym forum liczyć... nagram i wrzucę 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym ja wiedział jak sprawdzić stan tych popychaczy.....widziałem ze jedna dzwigienmek na 4 cylindrze ma luz...lata w lewo i prawo....zapodaje link jak lata dzwigienka

 

Edytowane przez Cezy100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...