Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wiek opony


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Muszę zakupić opnki do mojej niuni, niestety bedą to tym razem używki. Chciałem się dowiedzieć ilo letnia opona nadaje się jeszcze do użytku, żeby oponiarz nie wcisnął mi jakiegoś starego szmelcu z dobrym bieżnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że opony powyżej 5 lat odpadają ....ale każdy jeździ na czym chce tylko trzeba pamiętać że to opona jest łącznikiem z powierzchnią :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie ma znaczenia ile lat ma opona... wazne zeby byla uzywana bo opona nowa nieuzywana przez kilka lat rozleci sie w mgnieniu oka...

jesli bieznik jest dobry, a profil opony nie jest spekany, skruszaly to zakladac i jezdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie ma znaczenia ile lat ma opona... wazne zeby byla uzywana bo opona nowa nieuzywana przez kilka lat rozleci sie w mgnieniu oka...

jesli bieznik jest dobry, a profil opony nie jest spekany, skruszaly to zakladac i jezdzic...

Zgadza się. Niektórzy robią małe przebiegi roczne i jeżdzą na jednym komplecie nawet kilkanascie lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wyznaje zasade:

-opony letnie przekrocza 5 lat i smietnik

-zimowe przekrocza 3 lata i smietnik

Wszystko zalezy ile planuje jezdzic na oponie.4 letniej nie kupilbym bo zaraz musialbym nastepne kupowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem 7-letnie zimowki z bieznikiem po 7.5mm i jezdzi sie normalnie... kwiesta lezy w tym w jakim stanie jest opona a nie w jej wieku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał w swoim aucie opony ok 15 letnie :decayed: ale już było po nich widać wiek.... :>

No jak ktoś dba o opony to trochę na nich pojeździ. W używanych duże znaczenie ma fakt czy były w samochodzie garażowanym czy nie. Warunki pogodowe robią swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliki dobra rzecz :decayed:....... szczególnie w zimie :polew:

no ale to już nie na temat.

Ale nigdy nie widziałem opon tak starych w takim dobrym stanie zwłaszcza że autko nie stało w miejscu przez większość czasu.

Jednak stare polskie opony to były nie do zdarcia. :blink: Chyba to był stomil o ile pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliki dobra rzecz :decayed:....... szczególnie w zimie :polew:

no ale to już nie na temat.

Ale nigdy nie widziałem opon tak starych w takim dobrym stanie zwłaszcza że autko nie stało w miejscu przez większość czasu.

Jednak stare polskie opony to były nie do zdarcia. :blink: Chyba to był stomil o ile pamiętam

Przystosowane na polskie drogi :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie graniczny wiek opony to również 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mówią ze jak dobrze opona wygląda to wystarczy ale tak szczerze to te 5 lat to chyba granica jakiej nie powinno się przekraczać

Ale z drugiej strony więcej jest takich co śmigają na uzywkach i jeszcze zadych kłopotów nie mieli z kołami a ci co zakłądają nowe opony myślą ze jak mają nowe opony to samochód pojedzie jak pociąg po szynach i wszyscy wiemy jak się takie myślenie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mówią ze jak dobrze opona wygląda to wystarczy ale tak szczerze to te 5 lat to chyba granica jakiej nie powinno się przekraczać

Ale z drugiej strony więcej jest takich co śmigają na uzywkach i jeszcze zadych kłopotów nie mieli z kołami a ci co zakłądają nowe opony myślą ze jak mają nowe opony to samochód pojedzie jak pociąg po szynach i wszyscy wiemy jak się takie myślenie kończy.

Bo nieważne czy nowe czy używane poprostu trzeba uważać i zachować zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...