Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie napinacza paska klinowego


arturoi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam; Otóż mam taki problem autkiem, od pewnego czasu mam szarpanie na zimnym silniku, gdy puszczam sprzęgło. w połowie na 1 biegu. Jest to najbardziej odczuwalne gdy silnik zejdzie ze ssannia,i i nie złapie około 40 C.  W wibracje wpada mi napinacz paska klinowego - odczucie jak by silnik mi wibrował. Pasek wymieniałem na nowy 5000 km temu.  Napinacza nie wymieniałem. Cewki mam dobre żadna nie zgłasza się na VAG-u. Świecie mają około 30 000 km. Dodam, jeszcze że 4000 km temu wymieniałem sprzęgło - tarcza obita kevlarem. Dodałem film z zachowania się napinacza. Auto na ręcznym, I bieg i pół sprzęgło jak bym chciał ruszyć.   https://megawrzuta.pl/download/b3800009a7760a5bbe4645700e09760c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło kierunkowe na alternatorze jest? Jak jest to może byc wlasnie wina kończącego się sprzęgła.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arturoi napisał:

Witam; Otóż mam taki problem autkiem, od pewnego czasu mam szarpanie na zimnym silniku, gdy puszczam sprzęgło. w połowie na 1 biegu. Jest to najbardziej odczuwalne gdy silnik zejdzie ze ssannia,i i nie złapie około 40 C.  W wibracje wpada mi napinacz paska klinowego - odczucie jak by silnik mi wibrował. Pasek wymieniałem na nowy 5000 km temu.  Napinacza nie wymieniałem. Cewki mam dobre żadna nie zgłasza się na VAG-u. Świecie mają około 30 000 km. Dodam, jeszcze że 4000 km temu wymieniałem sprzęgło - tarcza obita kevlarem. Dodałem film z zachowania się napinacza. Auto na ręcznym, I bieg i pół sprzęgło jak bym chciał ruszyć.   https://megawrzuta.pl/download/b3800009a7760a5bbe4645700e09760c.html

Miałem to samo, na 100% winnym jest sprzegiełko na alternatorze. Ściągnij pasek, musisz zablokować wirnik alternatora np. srubokretem, koło pasowe powinno kręcić się luzem w przeciwną stronę niż obraca się pasek podczas pracy. Jeśli koło kręcąc w prawo i w lewo będzie chciało kręcić się razem z wirnikiem to znaczy że zatarte jest sprzegiełko jednokierunkowe na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Chciałem wam podziękować za wskazówki, dokładnie sprzęgiełko  było przyczyną. Zostało wczoraj wymienione i jest już dobrze. Dzięki Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...