Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 - jak je obizyc???


fellini1470

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !!!

Chcialem was zapytac jak najlepiej jest obnizyc zawieszenie.Mam A4 model 97, na wysokim, standartowym zawieszeniu.Chcialbym aby moje Audi mialo 3 cm przeswit miedzy kolem a krawdedzia blotnika.Teraz ta wysokosc jest wieksza.Sadze ze jest to jakies 5 cm,moze 5,5.Co powinienem zrobic ze sprezynami?Mozna je sprasowac, mozna wymienic.Jezeli chodzi o wymiane, to jakich mam szukac??? Moze ktos poda mi numery fabryczne????

Czy obnizenie wplynie nie kozystnie na wlasciwosci trakcyjne i czy bedzia to mialo ujemny wplyw na amortyzatory????

Prosze o porade, pozdrawiam - Fellini.

[ Dodano: 07-03-2007, 07:29 ]

Chcialem jeszcze powiedziec, ze posiadam a4 w wersji 1.8 turbo.Czy to jakas roznica dla zawieszenia?????

Fellini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powinienem zrobic ze sprezynami?

Sprężyny wymienić, żadnego prasowania czy obcinania

Czy obnizenie wplynie nie kozystnie na wlasciwosci trakcyjne

Nie, auto lepiej się prowadzi szczególnie w zakrętach

i czy bedzia to mialo ujemny wplyw na amortyzatory????

Może mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obnizenia, moja a4 jest o 40mm nizsza niz seryjne.... i wszystko co napisal spedyt jest ok :wink: . Dodam tylko,ze w miastach jest problem z parkowaniem (zwlaszcza w szczycie) gdzie wszystkie miejscowki bez kraweznikow sa pozajmowane...

o dziurach nie wspominajac... przetaczac sie trzeba dlugo przez takie ulice :exclaim:

Bo jakos nie usmiecha mi sie zostawienie czesci zderzaka,tlumika :P do trzesienia sie da sie szybko przyzwyczaic... . Za to na rownej drodze wwwrrm :twisted:

A i jeszcze 17''+ to juz w ogole na dziurach bedzie zabojstwem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obnizenia, moja a4 jest o 40mm nizsza niz seryjne.... i wszystko co napisal spedyt jest ok :wink: . Dodam tylko,ze w miastach jest problem z parkowaniem (zwlaszcza w szczycie) gdzie wszystkie miejscowki bez kraweznikow sa pozajmowane...

o dziurach nie wspominajac... przetaczac sie trzeba dlugo przez takie ulice :exclaim:

Bo jakos nie usmiecha mi sie zostawienie czesci zderzaka,tlumika :P do trzesienia sie da sie szybko przyzwyczaic... . Za to na rownej drodze wwwrrm :twisted:

A i jeszcze 17''+ to juz w ogole na dziurach bedzie zabojstwem :D

jakim zabójstwem ja moją mam 60 mm opuszczoną i na 18 latm , rocznie robie po Polsce 60-70000 km , jedyne co trzeba sie nauczyc to potrzyc ma 10 m przed samochód na droge ale do tego można się przyzwyczajić

alars4js4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego do czego uzywasz samochodu ;) i gdzie nim najczesciej jezdzisz. W trasie to zgadzam sie, bardzo szybko sie do tego przyzwyczajasz i da sie nawet bardzo polubic :] Ale w miescie(Szczecin,Wroclaw bo tam najczesciej jestem)... i kiedy MUSISZ zaparkowac a w najlepszym wypadku zostaje miejsce na jakims kosmicznym krawezniku.... zostaje Ci jedynie znalezienie innego... :rotfl: i potem trzeba leciec kawal do samochodu :biggrin:

Ale ja i tak w planach mam 17'' do swojej Żabki.

ps. no no.... cudny avancik.... kolor, felgi prawie z moich snow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego do czego uzywasz samochodu ;) i gdzie nim najczesciej jezdzisz. W trasie to zgadzam sie, bardzo szybko sie do tego przyzwyczajasz i da sie nawet bardzo polubic :] Ale w miescie(Szczecin,Wroclaw bo tam najczesciej jestem)... i kiedy MUSISZ zaparkowac a w najlepszym wypadku zostaje miejsce na jakims kosmicznym krawezniku.... zostaje Ci jedynie znalezienie innego... :rotfl: i potem trzeba leciec kawal do samochodu :biggrin:

Ale ja i tak w planach mam 17'' do swojej Żabki.

ps. no no.... cudny avancik.... kolor, felgi prawie z moich snow ;)

no Wrocław to tragedia wracałem przez Wrocław masakra slalom gigant miałem :rotfl:

ale co sie nie robi żeby wyglądac :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim zabójstwem ja moją mam 60 mm opuszczoną i na 18 latm , rocznie robie po Polsce 60-70000 km , jedyne co trzeba sie nauczyc to potrzyc ma 10 m przed samochód na droge ale do tego można się przyzwyczajić

Potwierdzam bo widziałem auto na żywca.

Najważniejsza jest uwaga i będzie ok :exclaim:

A Wrocław to masakra :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego radze ci zbytnio nie kombinowac z zawiecha i trzymac sie blisko standardowego rozmiaru. kupilem niedawno a4 z niemiec obnizona wygladajaca jak pocisk :biggrin: przednie kola schowane w nadkolach-bardzo maly przeswit. przekonalem sie o uzytecznosci autka jak zawisnalem na spiacym policjancie i dodatkowo doprasowalem podwozie!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Wrocław to tragedia wracałem przez Wrocław masakra slalom gigant miałem :rotfl:

"slalom gigant"....... ja bym powiedział że to jazda po muldach :wink::wink::wink:

a co do kolegi

fellini1470

to może zgadaj sie z kimś kto chce swoją niunie podnieść i odsprzeda Ci to i owo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zgadaj sie z kimś kto chce swoją niunie podnieść i odsprzeda Ci to i owo...

znajdziesz kogoś bez problemu, jedni obniżają inni podwyższają :cool:

pojeździsz pół roku i znów się z kimś zamienisz na wyższe :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

Chcialem was zapytac jak najlepiej jest obnizyc zawieszenie.Mam A4 model 97, na wysokim, standartowym zawieszeniu.Chcialbym aby moje Audi mialo 3 cm przeswit miedzy kolem a krawdedzia blotnika.Teraz ta wysokosc jest wieksza.Sadze ze jest to jakies 5 cm,moze 5,5.Co powinienem zrobic ze sprezynami?Mozna je sprasowac, mozna wymienic.Jezeli chodzi o wymiane, to jakich mam szukac??? Moze ktos poda mi numery fabryczne????

Czy obnizenie wplynie nie kozystnie na wlasciwosci trakcyjne i czy bedzia to mialo ujemny wplyw na amortyzatory????

Prosze o porade, pozdrawiam - Fellini.

[ Dodano: 07-03-2007, 07:29 ]

Chcialem jeszcze powiedziec, ze posiadam a4 w wersji 1.8 turbo.Czy to jakas roznica dla zawieszenia?????

Fellini

ja walczę z zawiechą ale w odwrotną stronę :) znaczy się mam w swojej niuni wstawione w Niemczech sprężyny obniżające H&R - 40mm. I W PIĄTEK JADę JE WYP.. W CHOLERę :) nie dlatego że są złe, ale dlatego że na polskie drogi to się nie nadaje (nawet na koleinach po tirach można brzuchem szorować o asfalt)

Konkluzja: W przyszłym tygodniu z chęcią się ich zatem pozbędę za rozsądne (nieduże pieniądze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie no, bo mnie przestraszyliście... ja właśnie będe zakładał ori s-linową zawieche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie no, bo mnie przestraszyliście... ja właśnie będe zakładał ori s-linową zawieche

Nikt tu nie straszy, jazda z taką zawiechą w tym gównianym kraju po parszywych drogach to partyzantka.

Jedziesz i Twoje oczy wyglądają tak :eek:

Najlepszy byłby allroad albo terenówka i to być może jest jedyne słuszne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby OK, ale ja polecam razem z tymi sprężynkami jakieś dobre amortyzatory;) np. KONI z regulacją siły tłumienia aby odpowiednio ustawić charakterystykę zawiasu do potrzeb umiejętności i stylu jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,moje audi wyglądało jak poniżej-ładnie nie?

CIMG1189.jpg

Ale z przykroscia musiałem zmienic to zawieszenie bo robie 50tyś rocznie i cały czas masakrowałem dolną osłone nie wspominając o komforcie jazdy i ciagłe problemy z prostowaniem felg.Prawda jest taka na nasze polskie drogi odradziłbym sportowego zawieszenia-cierpią na tym wszystkie elementy zawieszenia(szybciej się zuzywają)

Tydzień temu zmieniłem wszystkie wahacze ,końcówki drążka i amortyzatory na TRW,oryginalne założyłem tylko spręzynki Audi.Również zmienilem wzystkie tarcze i klocki firmy ATE osłonę i wszystkie gumy ,koszt tej imprezki około 5400zł.

Obecnie testuje te zamienniki,badż razie komfort jazdy jest nie porównywalny!!!

Komplet sportowych sprężyn odsprzedam za 250zł jeżźeli ktoś by chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...