Jump to content
IGNORED

Problem z ładowaniem

p.mie

Recommended Posts

Witam szukałem przeglądałem i nic nie znalazłem na ten temat . Problem polega na tym iż dziś postanowiłem sprawdzić ładowanie w mojej audiczce i pokazuje mi 16.1 <16 v o co chodzi normalne to czy morze to usterka alternatora ?

Słabo szukałeś. Pewnie regulator napięcia powiedział pa pa.

A jest morzliwosc sprawdzenia go jakoś ?

O ile się nie mylę to regulator jest razem ze szczotkami w alternatorze, wymieniałem raz przy passacie b4 i taki regulator nie jest drogi, podmień i powinno być ok

Wymieniasz cały tzw. szczotkotrzymak. Koszt ok. 50-80 zł. Zależy co założysz. dostęp od tyłu alternatora. Odpinasz przewody, zdejmujesz plastikową obudowę i dostęp bezproblemowy. pozdrowienia :)

Już sprawdziłeś. Teraz trzeba wyciągnąć, sprawdzić numer i kupić odpowiednik. Ja rok temu wsadziłem za 25zł. Działa.

Mi w tym roku w moim 1.8 padł altek, ładowanie miałem ok 19V, po ok 100 km zorientowałem się że coś z altkiem, ale było za późno, regulator napięcia nowy nic nie dał, koniec końców wpadł nowy (używany) altek i śmiga, w starym popaliły się diody (czy jakoś tak się o tym mówi) ;) teraz mam ładowanie ponad 14V. U mnie objawem zbyt wysokiego ładowania było syczenie akumulatora bo wiadomo, za duży prąd i się "gotował" a druga sprawa, podczas jazdy gdy wyłączyłem nawiewy na 0, wiatrak nawiewu cały czas pstrykał tak jakby się załączał i wyłączał i to właśnie naprowadziło mnie na drogę altka. Pozdrawiam

A da radę przełożyć to bez demotazu alternatora ?

Wygodniej będzie chyba jednak wymontować alternator. Możesz zobaczyć czy dasz radę, regulator ze szczotkami jest z tyłu alternatora bodajże przykręcany na 2 śrubki 

No będę mosial próbować bo srobe mocująca mam włożoną odwrotnie i ciężko będzie ja wyjąć ehh