Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ładowaniem


p.mie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem przeglądałem i nic nie znalazłem na ten temat . Problem polega na tym iż dziś postanowiłem sprawdzić ładowanie w mojej audiczce i pokazuje mi 16.1 <16 v o co chodzi normalne to czy morze to usterka alternatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to regulator jest razem ze szczotkami w alternatorze, wymieniałem raz przy passacie b4 i taki regulator nie jest drogi, podmień i powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz cały tzw. szczotkotrzymak. Koszt ok. 50-80 zł. Zależy co założysz. dostęp od tyłu alternatora. Odpinasz przewody, zdejmujesz plastikową obudowę i dostęp bezproblemowy. pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłeś. Teraz trzeba wyciągnąć, sprawdzić numer i kupić odpowiednik. Ja rok temu wsadziłem za 25zł. Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym roku w moim 1.8 padł altek, ładowanie miałem ok 19V, po ok 100 km zorientowałem się że coś z altkiem, ale było za późno, regulator napięcia nowy nic nie dał, koniec końców wpadł nowy (używany) altek i śmiga, w starym popaliły się diody (czy jakoś tak się o tym mówi) ;) teraz mam ładowanie ponad 14V. U mnie objawem zbyt wysokiego ładowania było syczenie akumulatora bo wiadomo, za duży prąd i się "gotował" a druga sprawa, podczas jazdy gdy wyłączyłem nawiewy na 0, wiatrak nawiewu cały czas pstrykał tak jakby się załączał i wyłączał i to właśnie naprowadziło mnie na drogę altka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniej będzie chyba jednak wymontować alternator. Możesz zobaczyć czy dasz radę, regulator ze szczotkami jest z tyłu alternatora bodajże przykręcany na 2 śrubki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będę mosial próbować bo srobe mocująca mam włożoną odwrotnie i ciężko będzie ja wyjąć ehh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...